Arama sonuçları

 1. G

  Gitarda akordu etkileyen en önemli etken?

  Kilitli burguların, kaliteli normal bir burgudan tek farkı sadece teli takarken sarmaya gerek olmaması bence. Onun haricinde daha stabil olduğunu düşünmüyorum.
 2. G

  Blackstar id core 20 / vox vt20+ / fender champion 40 / line 6 spider iv 30 karşılaştırma yardımı

  Id core da çok yeni değil ama spider iv ve vox vt20+ eski amfiler. Modellemeli amfi alırken bence ilk dikkat edilmesi gereken yazılımlarının ne kadar yeni olduğu. Yanı hepsini denediyseniz kulağınıza en hoş geleni almanız daha doğru değil mi sizce de? Onun speakeri küçük diye tonunu beğendiğiniz...
 3. G

  İlginç bir Strat kombinasyonu arıyorum

  1000 liraya sabit köprü bulamazsınız. Fender tipi tremolo sistemi olur. Üst serilerde bazı modellerde olabiliyor. Dediğim gibi sabit köprü hariç dediginiz özelliklerde gitarlar var tabi.
 4. G

  İlginç bir Strat kombinasyonu arıyorum

  Ne dediginizi anlamadım, böyle bir gitar var mı dediniz bende evet çokça var dedim.
 5. G

  Sanal Ortamda Albüm

  Spotify yakında sanatçıların kendi upload yapabilmesini sağlayacak bir güncelleme getiriyor şeklinde bir haber okumuştum.
 6. G

  İlginç bir Strat kombinasyonu arıyorum

  Sabit köprü hariç stratlar zaten çoğunlukla dediginiz gibi oluyor. Köprüye single size humbucker modifiyeli ya da kendiliğinden köprüde humbucker olan bir dünya strat ikinci elde mevcut.
 7. G

  Kayıt sorunu

  Konuyla alakasız yeni gitardan memnun musunuz?
 8. G

  Gitar Solo Gelişimi İçin Şarkı Önerileriniz

  Minör dizisini öğrenmek adına the loner parçasına bakılabilir fakat böyle öğrenmek oturup analiz edilmeyecekse verimli olmaz. Onun yerine fikrim, youtube üzerinden öğrenmek istediğiniz dizinin, örneğin am backing track, alt yapısını açıp solo çalmanız. Bazı videolar klavye üzerinde basmanız...
 9. G

  Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

  Bence de daha iyi ama o kadar para veriyorken id core almaya ne gerek var ikinci el uygun fiyatlı id tvp15 vardı bi aralar noldu bilmiyorum. Ama roland cubedan id core geçmek çok akıl kârı değil bence :)
 10. G

  Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

  Boss katana, blackstar id tvp ya da yamaha thr alırsanız atlatır.
 11. G

  Gövde de Kullanılan Akçaağaç ve Maun Hakkında

  Bataklık dişbudağı, şuan gitarımda bu ağaç var cayır cayır vermiyor ses, biraz yumuşak karakterli bir gitar. Zamanında fenderin çok tercih bir agacmis, şuan için üst modellerde daha yaygın kullanılıyor. Tabi ibanez, schecter gibi markalarda kullanıyor ama rock ve blues ile daha çok özdeşmiş.
 12. G

  Fender’e Alternatif Stratocaster Gitarlar

  Bunlar pek fenderin ikamesi olacak gitarlar değil ama :)
 13. G

  Sarkiyi ezberleyemiyorum.

  Bir yöntem söylememiş ki öğrenmesi gereken şeyi söylemiş.
 14. G

  Floyd rose köprü geri yerine gelmiyor?

  Floydda sürekli degistirirseniz bunu yaşamanız çok normal. Akort degistirirseniz köprüye zarar verirsiniz, eğer köprü zarar görmediyse köprünün eski hale gelmemesinin sebebi arkadaki yayalar ile teller arasındaki dengenin bozulmuş olması olabilir. Eğer kalkıksa arkadaki yayları düzelene kadar...
 15. G

  Fender’e Alternatif Stratocaster Gitarlar

  Sonunda uzun süredir istediğim blade rh2 gitar edinmeyi başardım. Kesinlikle güzel bir alternatif tercih edilebilir, birkaç olumsuz şey dışında çok iyi. Düşüncem special serilerinden daha iyi olduğu. Standart çalmadığım için kiyas yapamam ama muhtemelen standart daha iyidir. Düşük bütçe için...
 16. G

  HACKELLOMİ ÜSTAD NERDE?

  O zamanlar çok büyük tartışma olmuştu. @Grundar ve Bir arkadaş daha moderatördü diye hatırlıyorum. O zamandan kısa süre sonra normal kullanıcı oldular konuyla alakası var mı bilemem, komplo teorisi. Herkes üzüldü keşke farklı bir hesaptan devam etse.
 17. G

  Yamaha thr10 mu yoksa ses kartı mı alayım?

  Koyu yamaha thr savunucu olarak yamaha diyorum. Ses kartında kullanacaginiz programa ve çıkış ekipmanına göre farklılık gösterir ama yamaha ile daha doğru tusenizi geliştirebilirsiniz. Başlangıç için ses kartı özelliği fazlasıyla tatmin eder. Almadan evvel rakipleri boss katana ve blackstar id...
 18. G

  Hayatımda gördüğüm en saçma sahnelerden birisi zamanında doğuştan işitme engelli olan birisinin...

  Hayatımda gördüğüm en saçma sahnelerden birisi zamanında doğuştan işitme engelli olan birisinin yetenek sizsinize çıkıp gitar çalması ve orda ki herkesin alkışlamasaydı. Dediğim zalimce gibi geliyor ama hicbir mantığı yok.
 19. G

  Prosesörler en fazla ne kadar gelişebilir?

  Bu arada yok olacak demiyorum. Yaygın kullanım açık ara bu önde olacak diyorum. Ipodun popülerliğini kaybetmesi gibi.
Üst