gitara binding ??

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda dark_rain tarafından 21 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

 1. bir gitara sonradan binding yaptırılabilir mi ???

  yaptırılırsa ne kadar iyi olur , nerede yaptırılabilir, daha önce yaptıranlar var mı ???
   
 2. Eskişehirde çizmeli kedi gitar atolyesi var onlara bir sor.Nienturi nickli kişi.
   
 3. Yaptırılabilir ancak oldukça masraflı olacağını düşünüyorum. Binding olarak Ivoroid, plastik vs gibi maddeler kullanılabiliniyor. Ama öncelikle fretlerin çıkması lazım. Sonra klavyenin yanlarının çok düzgün bir şekilde oyulması lazım. Bindingler uygulandıktan sonra fretleri bindinge uyacak hale getirip (tahtaya giren kısımların uçlarından hafifçe alınıyor sanırım özel bir aleti var) çakılması lazım.

  masrafı bol olan ve gerçekten çok sağlam işçilik isteyen birşey gibi düşünüyorum. Çünkü yapılmış gitara bunu yapmak sıfırdan bindingli klavye yapmaktan daha zordur tahminimce...
   
 4. Bizim ferdi diye bir arkadasda sl3 üne yaptırmak istiyordu ama epey masraflı galiba bu olay. Acaba o kadar kesme bicme yaptırdıktan sonra gitarın performansında bi düsüs olur mu ?
   
 5. bütün iş ustada bitiyor, eğer iyi iş çıkaramazsa yamuk filetolu (bindingli) bir gitara sahip olursunuz ya da yeni klavye alıp baştan yaptırmanız gerekir bence hiç bulaşmayın derim. İş bukadar risksiz zahmetsiz olsa zaten her gibson studiocu gitarına binding yaptırır :)
   
 6. dostum elindekini satıp bindigli bir gitar al bence
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş