Rishloo

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda hobaralley tarafından 24 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

 1. çoğu grupta tool etkileri görürüz deriz ama tool'a benzeyen grup bir türlü var diyemedim..bazıları chevelle dediler ama doğru cevap değildi o,hala neden benzetirler anlamam..
  işte böyle bir girişten sonra,tool'a direk benzeyen bir grup olarak rishloo adını son derece rahat diyebilirim..gerek solistin sesi,gerekse gitar ve bass partisyonları adama direk tool lan bu dedirtiyor..misal el empe şarkısı aenima albümünden fırlamış bir şarkı gibi..benzer riffler benzer vokaller hatta benzer fuck deyişler..sanki bir saygı duruşu gibi..

  ancak grupta yer yer etkilenişim olarak dredg soundu da hissediliyor ama bu grup için eksi bir puan olarak değil artı olarak yazılıyor..

  kısacası efendime söylim..yüzde 80 tool yüzde 20 dredg karışımı art rock yapan bir gruptur bunlar..

  ahanda myspaceleri
  http://www.myspace.com/rishlooband
   
 2. Eidolon albümleri müthiştir bu grubun.Fakat son albümleri Feathergun ile kendi özlerini bulmuşlar.Önceleri sürekli olarak dile getirilen dredg ve tool benzerliklerini aşıp kendilerine has noktaları açığa çıkartmışlar.Bu açıdan son albümleri onlar için önemliydi.Özentiye dayalı bir grup mu olacaklar yoksa bu benzerlikler kendi yollarını açmak için kullandıkları etmenler miydi?

  Grup bu açıdan sınavı kesinlikle vermiş gözüküyor.Albümün genelinde önceki albümlerden biraz daha farklı oldukları görünüyor.Bence en önemlisi tüm bu benzerlik olaylarının altında ezilmeden ve bu sınava rağmen çok şık bir albüm yapmaları.Bu büyük bir başarı.Grup ismini her geçen gün büyütürken bizim sözümona müzikten anlayan arkadaşlarımız bu grubu yine en popüler olduğu zaman dinlemeye başlayacaklar ne yazık ki.
   

Bu Sayfayı Paylaş