Ogün Sanlısoy

İlk defa Pentagram'ın Trail Blazer' albümündeki vokaliyle dinlediğim eski pentagram solisti "o gün" isimli 2. solo albümünü çıkardı bundan beş yıl önce de 'Korkma' isimli bir albüm çıkarmıştı fakat ekonomik krizden ötürü reklam yapılamamış ve albüm ilgi görmemişti Son albümüyse gayet iyi bir tanıtıma sahip son zamanlarda tv de ve radyolarda çok fazla yer verilmesi beni çok mutlu ediyor .

Korkma'nın tanıtımı maddi yetersizliklerden dolayı yapılamamış doğru ama zaten bir deneme albümü olarak çıkarmışmış onu.Bilgisayar teknolojisini kullanmış."O Gün" tamamen canlı kayıt.Şimdilik sadece bir şarkısını dinledim ama almayı düşünüyorum.Radyoda ve televizyonda bu kadar çok çalınması iyi güzel de geçen gün powertürktü sanırım birinde bir dj kardeşimiz "eveeet şimdi sırada Ogün var" diye sundu uyuz oldum.Bu ne laubalilik:)

Korkma adlı ilk albümü hiç fena değildi 2. albüme henüz rastlayamadım... Tahminimce yine başarılı vokaller vardır.. ilk albüm biraz fazla digital ortam ürünüydü... Umarım 2. biraz daha akustik olmuştur...

walla abiyi pentagramdan tanıyodum. geçende zapping yaparken kral tv'den geçtiğim sırada sesini duydum geri döndüm, o olamaz falan dedim. baktım ta kendisi.. baya bi dumur oldum. ogü sanlısoy ve kral tv.. ilginç geldi..
bu arada saydım bayaa güzel bi parça..en kısa zamanda albümü alıp dinleyecem...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Röportaj dan alıntı ;

Albümde Ferdi Tayfur'un 'Ben de Özledim' adlı şarkısının cover'ı var. Neden seçtiniz bu şarkıyı?

'Ben de Özledim'i konserlerde söylüyordum. Bu kadar bilinen klasik bir arabesk parçayı rock yorumuyla çalmak bana da, dinleyenlere de keyifli geldi. Sonra 'Albümde olacak mı?' diye soranlar oldu. 'Tuhaf olmaz mı?' diye düşündük. Bir de bunlar bir dönem iki ayrı uçta, neredeyse dövüşen işlerdi.

Son derece gereksiz bir şahıs. Memlekette Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Haluk Levent gibi efsaneler(!) dururken ne gerek vardı bu grunge kılıklı delikanlıya? Yıllardır kafa yorar dururum neden bizim mainstream rock müziğimizi temsil edecek adam gibi şarkıcı çıkmaz. Dürüst konuşuyorum klip çekilen şarkı vasat hatta vasatın da altında. Hayatında az çok rock'n'roll la ilgilenmiş bir kişinin çok kolay varacağı bir yargı bu. Ayrıca beğenmediğim halde burada yorum yapmamın nedeni de bu adamın vaktinde Pentagram gibi güzide bir heavy metal topluluğumuzun en sert, speed-thrash yaptığı dönemde vokallerini üstlenmiş olması. Speed thrash................ oriental pop-rock. Bir insan nasıl bu kadar değişebilir inanamıyorum.

janer demiş ki:
başarılı olduğuna inanmıştım ama üstteki yazıyı görünce kendi müzik bilgimden ve anlayışımdan tırstım açıkçası...

ne tırscan zevk renk işi seven sever sevmiyen sevmez .

bu arada söylemeyi unutmuşum ogün ün imaj çok abartı olmuş sakal iyide giyiniş ve kolye abartı olmuş.

insanların zevkleri değişebilir, alanları değşeblir. ogün sanlısoy'un şarkısını sevmedim, albümünü de almam büyük ihtimalle. şarkı çok tekrar ediyor ve basit. fakat sadece "eskiden trash yapıyodu, yok bu pop" diye beğenmemek... ne bileyim?

Jawbreaker demiş ki:
Son derece gereksiz bir şahıs. Memlekette Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Haluk Levent gibi efsaneler(!) dururken ne gerek vardı bu grunge kılıklı delikanlıya? Yıllardır kafa yorar dururum neden bizim mainstream rock müziğimizi temsil edecek adam gibi şarkıcı çıkmaz. Dürüst konuşuyorum klip çekilen şarkı vasat hatta vasatın da altında. Hayatında az çok rock'n'roll la ilgilenmiş bir kişinin çok kolay varacağı bir yargı bu. Ayrıca beğenmediğim halde burada yorum yapmamın nedeni de bu adamın vaktinde Pentagram gibi güzide bir heavy metal topluluğumuzun en sert, speed-thrash yaptığı dönemde vokallerini üstlenmiş olması. Speed thrash................ oriental pop-rock. Bir insan nasıl bu kadar değişebilir inanamıyorum.

sen hayatında hiç değişmedin mi :?:

Ayrıca bende o saydığın isimleri sevmiyorum.....

bence kimsenin zevk ve renkleri tartışmaya hakkı yokk...

ulyanov demiş ki:
TheCeLL demiş ki:
elimde trail blazer albümü (orjinal) var isteyene gönderebilirim.. nasılsa dinlemiyorum bıktım.

istiyorum
mesajın atılma sırası değil benim görme sıram önemliydi ulyanov.. kusura bakma başka bir arkadaşa gitti albüm :) fakat mp3 isteyene de bir türlü ulaştırabilirim.. elimdeki albüm kaset halinde.. yine de bir ikinci alternatif çıkıyor :)

Geri