sizce bu gibson orjinal mi ?

'Elektro Gitarlar' forumunda gibsonmania tarafından 7 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. değil mi??

2. bir musoland havası var ama :)

fotolar pek bişey söylemiyor sadece arkadaki etiket kıllandırdı beni.

sap geriye eğimli mi , manyetikleri sökmeni öneririm bir de

3. niye böyle sorular soruyosun? niye bu tarz sorular yaygınlaştı?

4. sen anlayayamıyomusun sahte olup olmadığını bi araştır nette gitarpedal.net de bir sürü yazı dizeleri var aç oku...

5. Zaten üye.

6. SAHTE!!!!

7. Headstock taki yazı değişik.Sanki Gibsun yazıyor. Uzaktan bakınca orijinal gibi duruyo zaten anlamak zor. Ama istersen gibsona bir mail at...

8. Gitar orjinal değil sahte.

9. Denemeden fotograftan bakarak nasıl ayırdın cidden merak ettim.Farkları nedir?

10. 1) Seri Nosu hatalı.
    2) Teorik olarak seri nosu bu olsaydı gitar 2005 yapımı omalıydı. 2005 yapımı bütün LP Customlarda headstock arkasında Custom Shop Logosu var.
    3) 2005 yılı LP Customların seri nosu CS5xxx şeklinde normalde. Bununkisi malum
    4) Klavye Gül ağacı gibi duruyor. LP Customlar Abanoz tuşeli.
    5) Gibson LP Customların akort burguları Grover marka ama burgu kısımlarının şekli böyle değil.

11. Orjinalinde de mi böyle bilmiyorum ama akord burguları acayip kolpa duruyor.

12. !!

!!!

13. ...

14. bu gitarın sahibi ile konusmustum birkaç gün önce gitarı amerikadan aldıgını 1000 liraya sattıgım laptop + 500 lira karşılığında bu gitarla takas edebileceğini söylediğinde anlamalıydım bi bit yeniği oldugunu vayy bee ne umaralar dönüyomuş

ayrıca janmoreye tesekkur etmek lazım bizi uyardıgı için

15. arıca dikkat ettinizmi bilmiyorum ama üzerinde EMG HZ manyetikler var :)

16. ya arkadaşlar merak ediyorum bu tip mesajlar koyuyomuşum diye bana kızan arkadaşlar var.2000 ytl vereceğim gitarı sormadan emin olmadan nasıl alayım bunun paronayaklıkla alakası var mı ?

17. Sağolasın abi yardımların için...ayrıca gibson un servisine maille yolladım resimleri onlarda bu gitar sahte dediler haberiniz olsun gittigidiyor.com da
    mypotin elexorian ve swordoflight adlı üyelerden uzak durun çünkü hepside aynı adam :D ve sahte gitarları satan adam :evil:

18. ya şimdi haklısın aslında, 2000ytl. civarı bir para vermeden önce gitarın orijinalliğini sormak soruşturmak tabii ki çok mantıklı. ama yani sorduğun sanırım 5-6 gitardan bir tanesi bile mi orijinal çıkmaz kardeşim? özenle mi arayıp buluyorsun bunları :)

Bu Sayfayı Paylaş