sizce bu gibson orjinal mi ?

sertsessiz demiş ki:
ya şimdi haklısın aslında, 2000ytl. civarı bir para vermeden önce gitarın orijinalliğini sormak soruşturmak tabii ki çok mantıklı. ama yani sorduğun sanırım 5-6 gitardan bir tanesi bile mi orijinal çıkmaz kardeşim? özenle mi arayıp buluyorsun bunları :)

:D abi sorduğum 5-6 gitarın hepsinide aynı adamdan sordum yani bu sahte gitarı gittigidiyorda satan adamdan nerden biliym bende gitara yeni başladım daha zaten.elektroya gecerken iyi bir gitar la geceyim derken çürüklerde çıkıo işte :) ama şimdi birisini buldum guitarcenter diye bi mağaza varmış amerikada kendisi orada öğrenci 45 gün sonra gitarla birlikte geliyor :D bu arada gitar gibson explorer PRO siyah

Acaba bu Gibson orjinal mi?
gibocan.jpg

"abi sorduğum 5-6 gitarın hepsinide aynı adamdan sordum yani bu sahte gitarı gittigidiyorda satan adamdan nerden biliym bende gitara yeni başladım daha zaten.elektroya gecerken iyi bir gitar la geceyim derken çürüklerde çıkıo işte"

Bu yazılanlardan sonra mesajların samimiyetinden şüphe duymaya başladım.

Hem elektro gitara yeni başlayacaksın, hem 2000 - 3000 liralık gitarlara niyetleneceksin, hemde ellemeden, koklamadan internet üzerinden alacaksın .

Bence bu kadar adamın sana ve samimiyetine güvenip, yorum yazması zaman kaybından başka birşey değil.

serhat13 demiş ki:

Hem elektro gitara yeni başlayacaksın, hem 2000 - 3000 liralık gitarlara niyetleneceksin, hemde ellemeden, koklamadan internet üzerinden alacaksın .

herkesi kendin gibi düşünme ne insanlar var daha penayı doğru düzgün tutamayıp elinde steve vai amerikan jackson yada gibson lar var bu işler gitar çalıp çalmamaya bakmaz parası varsa alır bu onun bileceği bi iş.eline almadan denemeden alınmaması konusunda sana katılıyorum buda biraz onun iyimserliğindendir diye düşnüyorum herkesin kendisi gibi dürüst olduğunu sanıyodur..artık bu olanlardan sona 2. el alırken iyice incelenmesi gerektiği bir kez daha belli oldu sadece 2. el değil artık 0 larda bile iyice incelenmeli gitar herkes kısa yoldan para kazanmanın derdinde..müziğinde içine karıştı artık bu çok yazık..

serhat13 demiş ki:
baran_16
"herkesi kendin gibi düşünme" lafından kastını anlayamadım? Neyimi biliyosun ki neye göre konuşuyosun?
Mevzu onun gitar alması yada parası yada penası değil,
samimiyetsizce burada insanları meşgul etmesi.
Hoş hata buraya halen mesaj atmak.

yazdıklarımı otur tekrar oku savunmaya geçilecek bişeyler söylemediğimi anlarsın ;)

Arkadaşlar bende bu adamın tuzağına düşmekteydim az kalsın...ESP Explorer almaya niyetlemiştim tam.Bu arada diğer gitarlarının da fotoğraflarını yolladı.2 adet ESP Explorer,1 adet LTD Exploer,1 adet Gibson Explorer,1 adet Gibson Custom(başlıkta ilk resimde ki gitar) 1 adet Gibson Menace ve 1 adet Marshall tahminimce 50W amfisi var.İçime düşen ilk kurt Menace'in manyetiklerini görünce düştü.Normal siyah humbucker manyetikler vardı.Daha sonra siteden 'Agmed' adlı arkadaşımla konuştuk ve araştırmaya başladık.Bu başlığı gösterdi bana ve ben kesinlikle sahte gitar sattığını anladım.İsteyen arkadaşlara diğer gitarların resimlerini de yollayabilirim.Ayrıca msn i mevcut.Bu adamın tuzağına hiçbir müzisyen arkadaşımız düşmesin.Bu başlığı açtığınız için de çok teşekkürler.

serhat13 demiş ki:
"abi sorduğum 5-6 gitarın hepsinide aynı adamdan sordum yani bu sahte gitarı gittigidiyorda satan adamdan nerden biliym bende gitara yeni başladım daha zaten.elektroya gecerken iyi bir gitar la geceyim derken çürüklerde çıkıo işte"

Bence bu kadar adamın sana ve samimiyetine güvenip, yorum yazması zaman kaybından başka birşey değil.

arkadaşlar mesaja bakın allahaşkına.sanane kardeşim param var verip alıyorum.seni mi ilgilendirir bu ? dediği saçmalığa bak.mantıklı konuş madem.elimde başka gitarlarda var elektro ama canım birde gibson sahibi olmak istiyor belki?y kardeşler herşey bir yana ben almışken en iyisini alarak başlamak istedim tek suçum bu bazı asalak moronlarada batmış sanırım :D

ha bu arada baktım herkes kazıklamaya niyetlendi bende gittim amerikadaki gitar centerdan aldım gitarı arkadaşlar:D gitar gelince video ve resim koymayı düşünüyorum.aldığım gitar gibson sg special.aslında explorer idi hayalimdeki gitar ama explorer gitarı çalmak gerçekten oturarak çok zor.explorer gitar ondan almadım bende

arkadaşım kaç kere oturarak explorer kasa gitar çaldın.. neresi zorluk veriyor anlamıyorum.. oturarak çalınması zor olan bir gitar varsa oda V kasadır.. kimine göre zordur kimine göre çalınması kolaydır. ama genelleme yaparsak V kasa gitar oturarak zor çalınır. ama explorer kasa öyle değildir !

janmoreye demiş ki:
Acaba bu Gibson orjinal mi?
gibocan.jpg

Değil gibi duruyo, çünkü içindeki kablolarını ortadan yarıpta koymamışlar galiba benim bildiğim bütün orjinal gibsonlar "yarmaca karpuz" yöntemiyle üretiliyor, nerden mi biliyorum çünkü dedem gibson firmasının eş başkanı! :D :roll:

ya söylenmiş zaten sahte olduğu, haftalar, hatta aylar öncesinin başlıklarını hortlatıp zaten söylenmiş olanları söylemenin -müzik enstrümanları ve alım satım bölümlerine "şööyle bir" bakmak yeterli- post kasmaktan başka bir sebebi var mı?!

dimebucker demiş ki:
Headstock taki yazı değişik.Sanki Gibsun yazıyor. Uzaktan bakınca orijinal gibi duruyo zaten anlamak zor. Ama istersen gibsona bir mail at...

gibsonun kendi resmi sitesindede gibsun tarzı bir logo var.ordan ayırt edemeyiz.neyse sahte olduğu ortaya cıktı ve en azından arkadaşlarımz paralarını bir dolandırıcıya kaptırmamış oldu.

teşekkürler bu başlığı açan ve araştıranlar için

Geri