The Frames

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda stonehead tarafından 8 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Alternative indie rock grubu The Frames 1990'da İrlanda Dublin de kurulmuştur.Glen Hansard(vocals,guitar) ve Colm Mac Con Iomaire(keyboards,back vocals,violin) gurubun daimi elemanları olmuşlardır.96’da Joe Doyle(bass guitar,back vocals),2002’de Rob Bochnik(guitar) ve 2003’te Johnny Boyle(drums,percussion)’nin gruba katılmasıyla The Frames şimdiki kadrosuna ulaşmıştır.Birbirinden güzel 7 stüdyo,2 konser albümleri vardır.Bence en güzel albümleri 2 yıl önce çıkardıkları ve grubun en son albümü olan "The Cost"dır.

  Damien Rice sayesinde girmiş olduğum irlanda folk rock dünyasının en iyilerinden biri The Frames.Grubun esas elemanı Glen Hansard'ın bir ozan edasıyla yazdığı mükemmel şarkı sözleri,şarkılara akustik gitarıyla ve özellikle sesiyle verdiği ruh benim kolayca grubun büyüsüne kapılmamı sağladı."song for someone","rise","when your mind's made up","lay me down","happy","finally","underglass","revelate","falling slowly" mutlaka dinlenmesi gereken the frames şarkıları...

  Glen Hansard Once filminde halen sevgilisi olan Marketa Irglova ile birlikte başrolde yer almıştır.Hayatımdaki sayılı filmlerden biridir "once" ve filmdeki müthiş şarkı olan "falling slowly" ile oscar heykelciğinide kazanmışlardır.Marketa ve Glen ikilisi bu The Frames şarkısını süper yorumlamışlardır 2008'in en iyi şarkısıdır bence :)

  The Frames Diskografi;

  Another Love Song (1991)
  Fitzcarraldo (1995)
  Fitzcarraldo (1996)
  Dance the Devil (1999)
  For the Birds (2001)
  Breadcrumb Trail (2002) (live album)
  Set List (2003) (live album)
  Burn the Maps (2004)
  The Cost (2006)

  The Frames Myspace

  The Frames Offical Site
   
 2. "the cost" süper bir albüm, the frames ise çok iyi bir topluluk. folk rock adına iyi işler çıkartan bir vokalistleri var. çok iyi şarkılar yazıyorlar ve devamlı takip ediyorum. başlığı ben açacaktım ama benden önce davrandın.:) film de çok iyiydi.
   

Bu Sayfayı Paylaş