Laaz Rockit

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda -motorhead- tarafından 8 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

 1. Grup, vokalist Michael Coons ve gitarist Aaron Jellum tarafından 1982 yılında California/Berkeley'de, Bay Area bölgesinde kuruldu. Grubu kuran Coons ve Jellum, sadece 17 ve 18 yaşlarındaydılar ve Coons liseye devam ederken; Jellum üniversiteye başlamıştı. Bay Area'da ki sayısız müzisyenlerden bazıları ile bir kaç konsere çıktıktan sonra, gitarda Phil Kettner ve bateride Victor Agnello gruba katıldı. 1983'te bassist Willy Lange'ın gelişi, 4 albüme imza atarak 6 yıl boyunca Amerika ve Avrupa'yı turlayacak olan klasik kadronun ilk temellerini atmıştı. Grubun ismi, Clint Eastwood'un oynadığı "The Enforcer" filminde, Clint Eastwood'un kısaltılmışı "LAWS" olan "Light Anti-tank Weapons System rocket" silahı ile kuleyi vurarak filmi bitirdiği sahneden geliyor. Silahın ismini alıp, telaffuzunu Laaz Rockit'e çevirdiler bu ismi seçtiler.

  San Francisco şehri; Testament, Exodus ve Metallica gibi dönemin altın gruplarından bazılarını çıkarmış bir şehirdi ve Laaz Rockit'te bunların arasına katılarak, kendine has bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Kuruluşlarından bir yıl sonra, 1983'te, Target Entertainment şirketi ile (Bu şirket aynı zamanda RATT'ın orjinal EP'sini çıkaran şirketti) kontrat imzaladılar ve aynı yıl ilk albümleri olan "City’s Gonna Burn"ü kaydettiler. 1984 baharında yayınlanan albüm çok olumlu tepkiler aldı ve albüm için verilen konserlerde, grubun sahne performansı en enerjik gruplar arasına girmeyi başardı.

  1985'e gelindiğinde; 2. albüm olan "No Stranger To Danger" yayınlandı ve 86'da Motorhead'in açılış grubu olarak ilk Avrupa konserlerini verdiler. Bu tecrübe, müzikal açıdan daha sert yönlere kaymalarını sağladı ve Avrupa seyircisi ile sağlam temeller atmışlardı.

  Kaydıkları bu yeni sert yön, 87'de ki "Know Your Enemy" albümünde ortaya çıkmıştı. Çoğu dinleyici ve otorite tarafından bu albüm, grubun en iyisi olarak gösteriliyor ve tüm dünyada çıkardıkları ilk albümleriydi. "Last Breath", "Euroshima", ve "The Most Dangerous Game" gibi şarkılar, giderek gelişen müzikal olgunluk ve yaratıcılığa en güzel örneklerdi.

  89' yılı, gruba bir çok değişiklik getirdi. "Know Your Enemy"nin başarısını devam ettiren "Annihilation Principle" albümünü yayınladılar. "Bad Blood" ve "Chasin' Charlie" gibi sert şarkılar ile MTV'de Headbangers Ball programına çıkmalarını sağlayan "Fire in the Hole", albümün öne çıkanlarıydı.

  Ama 89' yılı, ayrıca grubun bu kadrosunun da sonu olacaktı. Willy Lange, Phil Kettner ve Vic Agnello bir yığın sebep ileri sürerek ayrıldılar ve grupta sadece Michael Coons ile Aaron Jellum kaldı. Bu iki kurucu üye; 2 albüm daha yapıp, "The Texas Chainsaw Massacre III" filmi için "Leatherface" singleını yayınlayarak grubu 3 yıl daha ayakta tuttular. 91' ve 92' de çıktıkları Amerika ve Avrupa turlarının ardından 92' yılında verdikleri Japonya konseri, tüm turlar büyük sükse içinde geçmesine rağmen son canlı performansları oldu.

  13 yıllık aranın ardından; orjinal kadro ile 2005 Mayısında ki Dynamo açık hava festivalinde çalmak için bir araya geldiler. 9 Temmuz 2005'te, bir çok veteran grup ile birlikte "Thrash Agains Cancer" konserinde çalarak, evleri olan Bay Area'ya döndüler ve uzun süredir onları izlemek isteyen eski dinleyicileri ile buluştular. Sonrasında aynı yılın Eylül ayında, Japonya'da konser verdiler.

  Bay Area'nın 80'lerdeki önemli gürültülerinden biri olan yeniden toplanan efsane Thrash metal grubu Laaz Rockit önümüzdeki ay sonu "Left for Dead" adlı yeni albümünü piyasaya sürüyor.

  Alman Massacre Records firmasından çıkacak olan albümün yapımcısı Laaz Rockit eski üyesi Scott Sargeant... Grup 23 Ağustosta da albümün çıkışını California da Betty's Rock Bar da bir partiyle kutlayacak.

  [​IMG]

  "Left for Dead" Şarkı Listesi;

  01. Brain Wash
  02. Delirium Void
  03. Erased
  04. My Euphoria
  05. Ghost In The Mirror
  06. Turmoil
  07. Liar
  08. Desolate Oasis
  09. No Man
  10. Outro

  yeni albümden My Euphoria - Liar - Brain Wash şarkılarını dinlemek için ;

  http://www.myspace.com/thelaazrockit
   
 2. Know Your Enemy efsane thrash albümlerinden biridir. Annihilation Principle'ı da çok severim. İlk iki albümleri pek bana hitap etmiyor. Yeni albümleri inşallah güzel olur.
   
 3. Mesajı ilk yazmaya başladığımda "Bu adamların biyografisini çevirmiştim ve isimlerinin çok acayip bir hikayesi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bir ara eklemeye çalışırım." cümlesini yazmıştım fakat sonra bir daha göz atınca zaten eklenmiş olan biyografinin son iki paragraf hariç benim çevirdiğim olduğunu anladım. O halde linki vererek devam edeyim. Şunu yazının sonuna eklemek çok da zor olmasa gerek.

  http://metal.deliriyum.com/bands.php?bid=396

  Neyse. Başlığı gördüm günüm aydınlandı. Yeni albümü hani en yalın anlatımla "ihtiras ile" beklemekteyiz efendim cümleten. Zaman olarak en eski Thrash gruplarından biri, pek fazla tanınmazlar ama tam da Thrash'in fırtınalı günleri içerisinde işin içine dalmışlardı. Türdaşlarına göre Anthrax misali daha eğlencelik bir grup olabilmişlerdir zaman zaman; ve çok bodos bir Thrash olarak niteleyemeyiz müziklerini. İnceden Prog ve Power esintileri bile alınabilir dinlenirken bazı bazı. Yeni albüm nasıl olacak çok merak ediyorum ama. Aslında aynı bir Vendetta veya Xentrix gibi nasıl olup bu denli alt sıralarda kaldığını hep merak ettiğim bir grup Laaz Rockit; bence albümlerinin en kötüsü "dinlenesi" derecededir.

  City's Gonna Burn'ün ardından No Stranger to Danger ile olgunlaşıp tarzlarını oturttular ve ard arda gelen Know Your Enemy ve Annihilation Principle ile tavana vurdular bence. Annihilation Principle'daki Mob Justice ve Know Your Enemy'deki Most Dangerous Game'i ilk olarak dinleyeceklere kesinlikle tavsiye ederim, bu iki şarkı ile gruba vurulmanız olasıdır. Özellikle Most Dangerous Game böyle marş gibi bir şeydir benim için, yolda yürürken dinliyorsam yürüyüş tempom farkında olmadan hızlanıverir. 90'lara gelindiğinde çıkardıkları Nothing'$ $acred bile güzeldi be. Şu son zamanlarda gelen toplanışlar hakikaten harika oluyor. Kimisi sadece Re-Union turları ile sınırlı kalıyor ama Onslaught, Vendetta ve Mortal Sin gibilerinden harika albümler dinledik. Umarım Laaz Rockit'de bunu devam ettirir zira kariyerlerinde "kötü" bir albüm görmüyorum ben.
   
 4. Evet... Yeni albümden 3 yeni parça resmi Myspace sayfasına eklendi.

  http://www.myspace.com/thelaazrockit

  Kafam şu an çok dağınık ama daha sonra biraz eğiliriz o parçalara.
   
 5. çok güzel parçalar gerçekten albüm çok iyi geliyor emin olun ;)
   
 6. bencede parçalar çok güzel yanii
   
 7. thrash n heavy tadı var bunlarda.
   
 8. Son albümü hatırlamıyorum, dinlemişimdir ama neye benziyor çıkaramıyorum. Thrash başlığında konuşmuştuk, benim için özel gruplardan biridir. 3 tane harika albümleri var, geri kalanlar da vasatın üstüdür yine. Çok farklı tatlar alabilirsiniz bu gruptan; Leatherface veya Got the Time gibi şarkıları hakikaten Thrash 'n' Heavy diye bir şey varsa onun tabiridir. Midtemp zaafımdan yararlanarak Means to an End ile zehir gibi girmişlerdi kanıma seneler evvel. Dinleyin pişman olmazsınız.
   

Bu Sayfayı Paylaş