Yurt dışından alet getirtmenin yolu nedir?

:) Doğru olabilir ama geçen gün bizim baldız Amerika'dan bir dolu bir şey gönderdi içlerinde de ucuz bir mp3 player vardı yalnız faturası yoktu paketin içinde.-Fiyatı 90$ mıymış neymiş- Gümrüktekiler "bu ne lan böle, şeytan icadı mı bu " deyip 300$ gibi bir vergi çıkarttılar önümüze, aynen geri tabi ...

ama ben gayet legal yollardan, üzerinde gerçek değeri ve içinde gerçek faturası olan bir alet getiricem. bu işin sınırı yasalarda 300Euro ise yasal hakkımı kullanırım...

http://images.guitarbargains.com/jackson/JAC-KE3EDS.jpg
600 dolara geliyor shippingle
şu dikkatimi çekti

I live in Europe. Do I pay in Dollars or in Euro ?

Customers who live in the European Economic Community (EEC) pay the EURO-price, which includes 21% V.A.T. (the Belgian Sales-Tax).
UK customers pay in British Pounds (21% V.A.T. included).

Only Customers outside of the EEC can buy at the US Dollar price, i.e. without V.A.T.

birde %21mi ödeyeceğim biz avrupa ülkesimiyiz hala çözemedim

yurt dışından tanıdığa aldırttırıp 80-90 dolarlık hediye gibi göndermek....
fedex kargo müthiş.......internetten cihazınızın nerde olduğunu saat saat gösteriyor..........line6 pod xt yanında bilimum elektronik cihazdı falan aldım. kapıya kadar geldi...... 2 gün önce........

Pyramid yanlız bir şeye daha dikkat et.Gerçi biliyorsundur ama yine de söyleyeyim.
Yollayan firma genelde shipping ücretini senden alıp kargo şirketine ödediği için onu da faturaya yazıyor.Yani fatura sadece cihazın fiyatı değil shipping+cihazın fiyatı olarak faturaya yansıyor.
Sevgiler..

wareyha demiş ki:
akinu demiş ki:
Peki mesela aldığım malı, Amerika'da bir tanıdığa ship ettirsem sonra o da bana UPS falanla gönderse yine koyuyolar mı gümrük bedeli?

Aldıgın seyin hacmi küçükse ve agırlıgı az ise gümrüge takılmama şansı var ama hacim olarak buyuk olursa o zaman senin kargo ile gumruk memurları ilgilenebilirler....

Ama bu işi yılbaşı veya bizim bayramlardan birine denk getirebilirsen hiç sorunsuz eline ulaşır aldıgın ürün...

Kolay Gelsin

Daha iki gün önce pod xt getirttim fedex le iki günde geldi gümrüğe takılmadı bunun için değerini 95 dolar gösterdik ve unsolicated gift olarak
hediye mahiyetinde yollattım eve kadar geldi hemde her an internetten nerde olduğu track number sayesinde takip ediliyor...

O takip hizmetini artık bütün büyük kargo firmaları veriyor.

Birde iyi güzel 95 dolar kestirdin faturayı ama herhangi bir arıza olursa , garanti hakkın saklı mı bu şartlarda, nasıl talep ediceksin, fatura ibrazı istemezler mi?

Arkadaşlar,

Bu konuda sizi daha fazla bilinçelndirmek adına bir kaç naçizane tavsiyemiz olacak:

Internet genelinde yasadışı (fatura tutarını farklı ve paketi hediyeymiş gibi gösterme gibi) yöntemlere başvurmasa bile gümrük ödemeyen bazı şanslı arkadaşlarımız olabilir. Bu durum elbette ki onların ilgili deneyimlerine ait yazıları okuyan bir çok insan için son derece cezbedicidir.

Hatta bu cazibe bazen o kadar fazla olur ki, bu işi gümrüğü ödeyerek yapan kişilerin "doğruyu söylemediklerini" veya "yeterince uyanık" olmadıklarını düşünürler ve kendileri de denemek için hemen apar topar birşeyler almaya girişirler.

Girişimcilik ve cesaret son derece önemlidir. Ancak, gerçekçi olmak da bir o kadar önem arz eder.

2-3 yıldan beri aracılık işinin yanı sıra, kendilerine de çok sayıda ürün getirtmiş bir ekibin üyesi olarak, size gerçekten yemin edebilirim ki gümrükle ilgili işler sanıldığı gibi yürümüyor. Keşke yürüse ve herkes kendi başına sorunsuzca ürün getirtebilse...

Normal koşullarda ödenecek gümrük ücreti kişisel kullanım amaçlı ürünler için fatura bedelinin Avrupa menşeili ise %18'i (temel tüketim ürünü ise %8), değilse %20'si kadardır. Fakat, bazı zamanlarda gümrükteki aşırı yoğunluktan dolayı gümrük memurları tüm kişisel kargolardaki faturaları teker teker kontrol edememektedir. Bu tip durumlarda ürünü üstün körü inceleyerek değerinin 150€ üzeri olup olmadığına karar verirler. Bu karar sonucunda ise şanslıysanız gümrük ücreti ödemeren ürününüz kapınıza kadar gelir.

Ancak, eğer şanslı değilseniz sizi çok ciddi bir gümrük macerası bekliyor demektir. Bu aşamada şansınız çok daha önemlidir. Çünkü üç farklı durumla karşılaşabilirsiniz. (devamı sonra gelecek)

Geri