elektro gitardan çıkan ses teknik mi ?

'Müzik Endüstrisi' forumunda xChernobilx tarafından 1 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. tahminimce başlık yeterince açıklayıcı olmadı tam olarak şöyle açıklayayım: grup 84-son mektup parçasında tam olarak şarkının 02:01 ve 02:05'inci saniyeleri arasında adam elektro gitardan 3 ses çıkarıyor o sesler teknikmidir nasıl oluyor da aynen o sesi çıkarabiliyor.. çok denedim olmadı. Ve sesi çok hoşuma gitti gerçekten :) wah pedalını yarılayıp deneyince aynı ses çıkmıyor çok farklı bir ses çıkıyor. Avuç içi ile telleri kapatıp vurduğundada yine aynı sesi yakalıyamıyorum daha doğrusu hiç benzemiyor :) Umarım yardımcı olan bir arkadaş çıkar. Ve eğer bilen arkadaş varsa ve bu bir teknikse gayet açıklayıcı bir dille anlatırsa sevinirim :)
  teşekkürler
   
 2. dinlemedim ama, her gitardan her ses cıkmadıgı gibi, her elden de aynı ses cıkmıyor. tahminimce tekniktir ama kulandıgı pedal da olabilir, gitarının kalitesi de olabilir.
   
 3. walla abi kesin bi yanıt lazım yani ihtimaller üzerine bir cevap olmasa iyi olur.. yinede yorumun için teşekkürler
   
 4. Evet dinledim su an, elektro gitarda ritim çalarken yaptıgımız muting olayı var ama çalan gitarın midleri düsük tizleri yüksek gibi bir ekolayzır ayarı oldugundan biraz turntableımsı bir ses cıkmıs ortaya :)
   
 5. Gitarın Fender olması önemli bi faktör bence.
   
 6. bende öyle tahmin ediyorum, her gitardan cıkmaz o tarz sesler.
   
 7. Bence biraz daha düşün! Tek gitar akor çalıyo diyosan eğer hiçbirşey bilmiyosun diye düşünücem. Bi gitar ritm atarken diğer gitar alttan delaylı bişeyler çalıyo. Sen bass çalıyo demişsin ya hakkaten üzüldüm.
   
 8. Hocam Allah'ından kork şarkı Em D C Am D# C Bm D sonra başa dönüyor (1-2 dinlemede anca bu kadar ilk D ve C'de ayrıntı sesler olabilir [7li gibi çok bakmadım açıkçası] )


  Editt : D 'de f# eksiltin onu e yapın ve de tab olarak şöle kısaca

  ---0
  ---3
  ---2


  Pozisyondan bascam fantezi olsun diyenlere;

  Bare 5

  ---------
  ---------
  --------7
  --------7
  --------
  --------
  Boş bırakılanlar bare basıldığı içindir
   
 9. Kayıtta efekt eklemiş olmasınlar :S
   
 10. Ya oherifte sanki gibson vardı?
   
 11. gitardan 3 ses çikiyor demişsin . =) teknoloji gelişti artik ve o sesleri plug inler desteği ilede yapilibiliyor,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş