Volbeat

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda kingofloss__ tarafından 17 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Danimarka'dan çıkma,Dominus grubun elemanlarından kurulmuş bir Heavy/Groove Metal grubu Volbeat...Günümüz gruplarından kendilerini ayıran en önemli nokta,metal müzikle Rock'n'Roll ve Elvis Presley tarzı vokalleri birleştiriyor olmaları...Müziklerinde ciddi bir Rock'n'Roll etkisi olmasına rağmen,melodileri genel olarak sert ve güçlü icra edilmiş.Michael Poulsen'ın Elvis Presley'den oldukça etkilenmiş vokalleri ise müziğe değişik bir yön veriyor.Eylülde yeni albümleri Guitar Gangsters & Cadillac Blood'ı çıkaracak olan grubun şu ana kadar iki albümü var.Özellikle geçen sene çıkan Rock The Rebel,Metal The Rebel albümü oldukça iyi materyaller içeriyor.

  * The Strength / The Sound / The Songs, 2005
  * Rock the Rebel / Metal the Devil, 2007
  * Guitar Gangsters & Cadillac Blood, 2008
   
 2. Volbeat başlığı olmadığını fark etmemiştim :D Death metalden Elvis metal'e geçerek çok doğru bir karar verdiklerini düşünüyorum; zira benzerleri yok :) Ayrıca daha çok vokaliyle yaşayan bir grup. Yani diğer müzikal öğeleri ve elemanları yabana atmak gibi olmasın ama gruba bu farklılığı katan ve Elvis metal olarak anılmasını sağlayan her şeyden çok vokal. Bu arada isimleri de Dominus'un Vol.Beat adlı albümünden geliyor. Yeni albümleri Guitar Gangsters& Cadillac Blood 1 eylülde çıkacak. 1 şarkılarını dinledim, o şarkı üzerinden konuşursam yeni bir şey denememişler, bildiğimiz Volbeat diyebilirim; ama albümün geri kalanını bilemiyorum tabi. Eski albümlerinin ikisi de çok güzel; ama ilk defa dinleyeceklere Rock the Rebel/Metal the Devil'ı tavsiye ederim. Dinleyin, dinletin.
   
 3. Geçenlerde bi arkadaşım sayesinde çok geç tanıdığımı farkettiğim grup. yeni albümün promosu da nete düşmüş bi ara çekip bakmak lazım. Ayrıca sad man's tongue nası bi şarkıdır. allah belamı versin daha önceden niye dinlemiyodum ben bu adamları.
   
 4. az önce dinledim çok hoşuma gitti iyiler cidden benzersiz..
   
 5. Daha önceleri bu topicin olduğunu düşünüp baya bir süre aramıştım. Geçen sene Rock the rebel/ Metal the Devil albümleriyle baya meşgul olmuştum.
  Müzikleri çok iyi vokalistin seside çok güzel. Tavsiye ederim.
   
 6. yeni albümlerini edindim..albüme adını veren parça ve maybellene i hofteholder şimdilik kulağıma iyi gelen parçalar... rock the rebel/metal the devil'a göre vasat kalabilir ama iyi albüm..gene de önyargı yapmamak lazım iyice sindirince gene yorum yaparım :V
   
 7. yeni albümlerini dinledimde, bence 2007
  albümleri daha iyiydi yaptıkları en iyi albüm.
   
 8. Üstteki iki arkadaşa katılıyorum. Güzel bir albüm olmuş, beğendim; ama Rock the Rebel/Metal the Devil'ı sollayamamış. Belki dinledikçe daha çok severim bilemem; ama iki dinlemeden sonra bıraktığı izlenim budur. :)
   
 9. Geçen sene Haziran ayında keşfetmiştim bu grubu. Bana göre 2000'li yılların en güzel hediyelerinden biridir bu herifler!!

  Ayrıca, yeni albüm hakknıda konuşmak için çok erken ama bence en iyi albümleri!! Rock The Rebel'da çok ama çok iyi şarkılar vardı, Sad Man's Tongue, Radio Gril ve Garden's Tale gibi. Ama bütünlükte bir sorun var gibiydi. Ama Guitar Gangsters'da bu yok.

  Şükürler olsun ki VOLBEAT var!!!
   
 10. Headbang'e kapak oldular. Çok da başarılı bir röportaj var, tavsiye ederim.

  [​IMG]
   
 11. Michael eskiden Dominos adlı death metal grubunda
  vokalistlik yapmış.

  Not:Zaten yazıyormuş,gözümden kaçmış.
   
 12. dostum bu zaten ilk mesajin ilk cümlesinde yaziyor. kafa mi buluyorsun sdfds
   
 13. ekim sonunda türkiyeye geleceklerine dair bi duyum var! umarız olur, umarız türk metal fan'ları avrupa'yı fetheden, yavaş yavaş amerika'da da sesini duyan bu grubu es geçmez. kesinlikle 2000 sonrasının en iyi metal grubu.
   
 14. Ouwwwwwwwww habere gel. Gerçekleşirse yıkım olur.
   
 15. Bugün itibariyle bende ilk kez merak edip dinledim bu grubu. Elvis Metal falan muhabbetini görünce değişik geldi cidden.

  Grubun müziği hakikaten değişik birşey. Daha önce sıkça rastlanan tarzlara hiç benzemiyor.

  Konser haberi olarakta ben 31 Ekim'de Balans'ta olacak diye birşey duydum ama net birşey demiyeyim ben de yinede.
   
 16. Orjinal bir grup.Bu orjinallikleri genelde vokallerinden gelsede müzikleri de çok etkileyici.Türkiye'ye gelirlerse çok güzel olur.Şu aralar R.E.M dışında etkileyici bir konser haberi gelmedi.Hem uzun zamandır göremediğimiz arkadaşlarıda görmüş oluruz :D
   
 17. Görmediğimiz arkadaşları görmek için konsere de gerek yok aslında.:) Bir ara konuşmak lazım bunu da artık ama şimdi konuyu bölmeyelim :wink:

  Hee nerde kalmıştık çok orjinal grup abi bunlar harbi. :D
   
 18. Umarım gelirler.
   
 19. Dinledikçe cidden grubun güzelliği de artıyor sanki. :)

  Artı banada 2007'de yayınlanan 2. albümleride çok daha güzel geldi son albüme oranla. Bu yüzden grubu yeni dinleyecekler için 2007 albümleri Rock The Rebel Metal The Devil ile başlamaları çok daha grubu tanıtıcı olacaktır kanımca.
   

Bu Sayfayı Paylaş