soru sorabilirmiyim? :D

'Elektro Gitarlar' forumunda bigcinn tarafından 19 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. merhabalar, Meksika yapımı Fender Standard Stratocaster® (Upgrade)ım ve Boston 30wattlık amfim var. Aşağıdaki parçaların sesini elde etmek istiyorum.
    Efsun - rüya
    Duman - oje ve Duman - elimdeki saz yeter canıma
    Demet Sağıroğlu - papatya falları
    Santana - Smooth

Bunun için hangi ayarları ya da daha doğrusu, hangi processor'u veya pedalları vb. almalıyım? Ayrıca benim amfiyi satıp kabak amfi olayına mı gireyim? Buarada amfim kalitesiz mi? çünkü distortionda değilken bile cızırtı geliyor amfiden.

2. Çok farklı tarzların seslerini elde etmek istiyosun. Bir de şu var ki şu pedalı alınca höyt! diye hemen o ses alınmaz :D ama o sese yaklaşabilirsin. İmkanın varsa daha iyi bi amfi alarak başla bence. Bir de şu "kabak amfi olayı" da ne ben bilmiyorum?

3. kafa-kabin amfinin yeni kısaltması olabilirmi ? :lol:

4. Yok artık :D Soran arkadaş da hala açıklamadı.

5. _________________

6. cevaplar için teşekkürler, kabak amfiden kastım, arkadaştan duydum, sadece hoparlör gibi birşey miş, processor'a bağlıyorsun, amfi üstünden herhangibir ses değişikliği yapamıyorsun. zaten ayarlayacak düğme vb. de yok,o yüzden daha ucuz ve processorlu kullanıma uygun. Yani, hem böyle birşey hem de bir processor alayım mı?

7. kabak amfi değilde hoparlor olmasın o :) kastettiği şey hoparlor olmasa bile evde yokmu muzik setinin hoparloru.al prosesörü bağla ona gayette iyi oluyor.prosesörün üstünden mid bass ayarlarınıda yapabilirsin zaten

8. araya kabin simulatoru gerekir.

Bu Sayfayı Paylaş