B.C. Rich Model önerileriniz ve bir kaç soru..

'Elektro Gitarlar' forumunda d3sp3rad03 tarafından 19 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Sitenizi bir ziyaretçi olarak sıkça takip etmekteydim. Herşeyi yerli yerinde kaliteli bir forum. Başlangıç ilerisi bir gitaristim. Trush, Heavy ve Death metal yapıyoruz. Önizlenimlerime göre bana en uygun gitar B.C. Rich. Türkiye'deki dağıtımını Zuhal Müzik yapıyor ve İstanbul'da oturuyorum. Siteden baktığıma göre ve youtube'da izlediğim bir kaç video'ya göre bana After Burner Warlock makul gözüktü. Çin yapımı sanırsam. Elinden geçiren arkadaşlar varsa ya da daha farklı bir model öneren varsa çok makbule geçicektir. Ve de ne marka pedal önerirsiniz fakat bütçem gitar için 550 yetele civarındadır. Küçük bir ricam daha olacak da lütfen B.C. Rich ile ilgili genel yorum yapacak ya da After Burner ile ilgili yorum yapacaklar böyle arkadaşdan duydum gibi ya da önyargılı yorumlarda bulunulmaması. Şimdiden teşekkürler.

2. Ben olsam gider biraz pazarlıkla B.C Rich IT Warlock Shadow alırdım, ben genelde maun gövde tercih ederim sesleri daha bass verdiği için. Bir de bildiğim B.C Rich lerin klavyeleri biraz kalın olur. Git dene Zuhal Müzikten.

3. Evet videolarda da bariz kalınlığı ben klasikten gelmeyim de kalın klavyeye alışkınım yani o sorun olmaz da ben ton olarak çok beğendim çin malı bir de çoğu ikinci el bulabilirsem orada diye düşündüm. Kore malı istiyorum aslında çok pozitif yorumlar aldım. Bir de clean tonlarını beğenmeyenler var da maaşallah bir pedal ile çok da hoş geliyor sesler aslında ama yine de kullanan daha iyi bilir bir şey diyemiyeceğim. Tabi daha fazla yorum daha bir kararlaştırır insanı sonuçta acele edip de apışıp kalmayalım sonra :)

4. Valla o gitarlar genelde Drive canavarı olarak yapıldığından bi Fender cleani bekleyemezsin zaten ki çalacağın şarkılarda ne kadar clean var? Bir de benim düşüncem eğer tonunu beğendiysen Çin Kore çok önemli değil.

5. Anlıyorum da kalite baabında demiştim sonuçta benim kesinlikle bir deneyip de almam lazım farkındayım da zevklerime de güvenemiyorum böyle bir iki track kaydedip burada paylaşma imkanım olursa sizler de beğenilerinizi sunarsınız. Clean'den kastım şarkı aralarında örneğin bir master of puppets aradaki arpej geçen ve arkadan james'in çok hoş bir solo attığı clean bölüm gibi.

6. IT Warlock Shadow 650 lira gibi birşey ama çin malı insan bir önyargı ile yaklaşıyor.. Siz kullandınız mı bu gitarı tonu nasıldır acaba ? Şu an çok öneriye ihtiyacım var çok kararsızım ve yalnış karar verip elektrodan soğumak istemiyorum doğrusu : / Bir de tek rakip olarak diğer sitelerde Jackson filan diyorlar doğrumudur ? Ve ESP gitarla çalarken çok sırıtır mı ?

7. elimde bc rich nt warlock var.tam bi canavar amfiye bağladığımda resmen kükrüyo:D şiddetle öneririm bende senin tarzında çalıyorum..klavye kalınlığını hiç dert etme çok rahat alışılıyo ekstradan kattığı sustainde cabası :D nese diyeceklerim bu kadar

8. Oralarda Clean tondan başka bi dünya efekt kullanılıyo, büyük ihtimalle o kadar tatlı bi ton alamazsın.

9. Ve ESP gitarlarla çalarken çok mu sırıtır derken?

10. Valla ben B.C. Rich Bronze Series Warlock kasa kullanıyorum gayette memnunum . Klavyesine kalın diyenler olmuş bence bunu söyleyenler önce ellerine bir Ibanez alsınlar diyorum .Ayrıca BC RICH sahneye çok yakışan bir gitar tavsiyem hiç durma bir BC RICH warlock al . Solocu değilsen hiç bir sorun yok ama soloda atacağım diyorsan bu gitarın üzerinde Vibrato kolu girişi yok canını birtek o sıkar ben bu gitarı digitech rp80 ile kullanıyorum ve gayet memnunum ama dediğim gibi illa vibrato koluda olsun diyorsan başka modellerine bakabilirsin ama BC RICH için tekrar söylüyorum fiyatı bakımından oldukça makul ve verdiğin paraya da değer ..

Kolay gelsin..

11. Sırıtır mı derken ton olarak hani biraz daha mı sert kaçar yoksa ezilir gider mi gibisinden :D

Bu Sayfayı Paylaş