Satılık Ms Pozitron El Yapımı Pedallar Duyuru

'Dükkanlar' forumunda Mspozitron tarafından 24 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Antalya
    Arkadaşlar artık birçoğunuz beni tanıyorsunuz.İlan ürünleri hatırlatsın yada henüz bilmeyenler
    incelesin diye duruyor.

MS Plexi S.C Plexitone pedalının küçültülmüş hali.Harici adaptörle çalışıyor.9-12 V dc. 140 Tl
    3123.PNG

Yeni modifiye: Rc booster muadili mid kontrol ilaveli.Pedalın transparanlığına hiç dokunmadan mid kontrolü ekledim 150 tl.

Ac booster muadili, mid mod ilaveli.130 Tl.
    ac.PNG

Ms Big muff pi stock versiyon ve civil var versiyonları twin mantığıyla çalışıyor.200 tl

MS 6 Band Eqalizer.Frekanslarını özel olarak seçtim.120 Tl.
    6.PNG

MS Mini Mix.Küçük taşınabilir aktif mixer.3 kanal ve her kanalın volume kontrolü mevcut.90 Tl.
    mixer.JPG

MS Mooster 35 db clean boost sunabilen mosfet booster 90 Tl.
    MS Little Boy ( EP Booster Muadili) 100 Tl.
    MS Clean Booster 14 Db boost imkanı sağlayan küçük kasa güzel bir pedal.100 Tl
    2.PNG

MS Octave (Oc2 muadili,true bypass) 130 TL
    1.PNG
    MS Line Selector ( iki pedal yada setup arasında geçiş yapılabilir ve true bypasstır) 90Tl.

MS A/B Box Bilindik A/B box küçük kasa true bypass ve led opsiyonlu.60 Tl
    3.PNG

MS True Bypass Box Mini( Herhangi bir pedalı True bypas yapmaya yarar) 60 Tl.

MS ABY Box A/B yada A+B secimleri yapabilmenizi sağlar.80 Tl.
    ab a + b.JPG
    MS 3Q kendi tasarımım kullanımı kolay 3 band eq ve volume kontrol.15 desibele kadar boost yapabilmekte ve oldukca transparan bir pedal.Özellikle sahnede kolayca tonlama yapabilmek adına iş görecek bir pedal.120 Tl.

Ms Sonic Stomp( BBE sonic stomp Muadili) 120 Tl
    MS OVD808 ( Maxon Od808 Muadili ve ek modlar) 120 Tl

ovd808.PNG

MS Tremmulus. ( tremulus lune pedalı muadili) 120 Tl.
    MS Compressor 9 ( İbanez CP9 muadili) 120 Tl.

MS Envelope Filter ( Mxr Muadili) 100 Tl
    env.PNG
    MS Distortion( Suhr Riot Distortion Muadili) 120 Tl.
    rot.PNG
    MS BB (BB preamp modifiyesi boost opsiyonlu) 120 Tl.
    bb.PNG

MS Noise Gate ( Isp Noise Reduction Muadili) 150 Tl.
    MS Noise Gate G ( Isp G String Muadili) 175 Tl.
    MS Bass Fuzzy (Zvex Wolly Mammoth Muadili) 120 Tl.
    MS Fuzzy (Zvex Fuzz Factory Muadili) 130 Tl.
    FUZZY.PNG

MS DI Box Mini (H&K Red Box MK II Muadili) 90 Tl.

MS Bass DI box. Bass gitar için dı box 90 tl.Görünümü yukarıdaki di box ile hemen hemen aynıdır.

MS Reverb ( PT2399 Delay Ic üzerine kurulmuş Holl tipi Reverb) 120 Tl.

MS Screamer İbanez Ts9 ve 808 Muadilleri 120 Tl.
    MS Flanger Electrik Mistress Muadili 120 Tl.
    flngr.PNG

MS Delay PT2399 Çipli Standart Hibrit Delay 120 Tl.

MS Compressor MXR Dynacomp Attack Mod ilaveli Muadili ve Keeley Compressor Muadili 120 Tl.
    MS Fulldrive Fulltone Fulldrive Muadili (Ebat küçültmek amacıyla boost footswitchi yerine toogle switch eklenmiş hali.) 130 Tl.
    MS Double Delay standart delayin iki time knoblu hale getirilmişi.Üzerinde timelar arasında geçiş yapmaya yarayan select switchide mevcut. 180Tl.
    MS Fuzz Fuzz Face Muadili( silisyum ve germanyum versiyonları mevcuttur.)120 Tl.
    MS Love Eternity Muadili. 120 Tl.
    MS Drive Fulltone OCD muadili 130 Tl.
    MS Phaser MXR P90 Muadili 120 Tl.
    MS Crunch (MI Audio crunch Box muadili) 120 Tl.
    MS Rotrion( Proco Rat Muadili) 120 Tl.
    MS Tremolo EHX Pulsar Muadili .Rate için bir küçük led eklendi.Ayrıca rate potu daha hassas hale getirildi 120 Tl.
    MS Chorus EHX Small Clone Muadili. 120Tl.
    MS Shakti Mod Amp ( GT2 Modifiyesi.Mid knobu ve true bypass modifiyesi mevcuttur) 175 Tl.
    shakti.PNG

MS Shakti Mod Amp Twin( Üzerinde iki adet shakti mod amp bulunmakta.Select switchi ile pedallar arasında anında geçiş yapılabilirken bypass switchi ile pedal aktif yada pasif yapılabilmekte.Tamamıyla true bypass ve dahili 4*12 kabin simülatörü içeren xlr çıkışıda bulunmakta.Fiyatı 250Tl.
    MS Shakti Mod Amp 3 ( 3 adet shakti mod amp barındırıyor.Hangi pedalın switchine basarsanız o aktif hale gelir. 4*12 Kabin simülasyonu içeren xlr çıkışı mevcuttur.Fiyatı 450 tl.Tamamıyla true bypass.Türünün tek örneği.
    MS RC ( RC Booster Muadili) 120 Tl.
    MS 10 Band EQ (MXR 10 Band muadili) 130Tl
    MS Bassdrive Sansamp Bassdrive muadili 130 Tl.
    MS Fulldrive ( Fulltone Fulldrive Muadili) 200 Tl
    MS Plexi Drive ( Carl Martin Plexitone Muadili) 230 Tl
    MS ZW Drive ( ZW44 muadili ) 120 Tl.
    Özel yapım pedallarımızdan mesa bogie dual rectifier solo head tonu verebilen fet tabanlı pedalımız.Fet olarak j201 kullanıldı.Uzun süre önce yapmıştım ancak ilk sayfaya koymak yeni aklıma geldi :) fiyatı 160 lira.
    MS Combo ( İsteğe göre tek pedal kasasına birden fazla pedal yerleştirilebilir.Sıralamayı sizler seçersiniz.Kablo karmaşasından kurtarır.Genelde pedalların combo fiyatları 95 er Tl dir.Örneğin iki pedaldan oluşan bir combo 190 liradır.
    Ve diğer örnekler:

CMB.PNG

10 uçlu adaptör 1.5 Amper tam regüle, pil kadar gürültüsüz. 65Tl.

Amfiler için Footswitch örnekleri:

FSW.PNG
    mh57.png

İletişim.

Tel: 0543 76 76 197
    Msn: [email protected]
    Face: [email protected]

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 16 Nisan 2016
    berdin123, LLeventt, taratur ve 14 kişi daha bunu beğendi.
  2. Mustafa abi ilan açmışsın yine, hayırlı olsun abi. Fiyatları gene uygun tutmuşsun abi maliyetlerine göre. İyi satışlar sana ;)

3. gerçekten uygun fiyatlar vallahi.işçiliğide temiz duruyor.

4. selamlar pedalların ses kayıtlarını görebileceğimiz biyer var mı ? İnternet sitesi mesela..

5. Pedalların işçiliğinden ve kalitesinden şüpheniz olmasın arkadaşlar ama mustafa abinin elindeki kayıtlar eskiydi en son, yeni halleriyle kayıt yaptı mı yeniden bilmiyorum. Ben ilk yaptığı zamanlarda denemiştim pedallarını ilk zamanlarda bile canavardı, şimdi nasıl olduğunu çok merak ediyorum. :)

6. Başarılar mustafa abi

7. arkadaşlar isteyen olursa msn den eski kayırlardan gönderebilirim şimdilik. yakında yeni kayıtları ekliycez başka pedalların resimlerinide.

8. O zaman ben şöyle bir kayıt atayım...

http://rapidshare.com/files/139817210/kayit.rar

Rar'ın içinde orjinal GT2 ile aynı ayarlarda kıyaslamaları var. Kendi orjinal GT2'mi satıp, Mustafa abininkini almıştım...

Kayıtta kullanılan Eq pedalı Boss Ge7'dir. Delay pedalı yine mustafa abinin yaptığı en üstte görünen delay'dir. Kayıtlarda noisegate kullanılmamıştır ve direkt olarak sisteme girilmiştir..

9. Ms Pozitron Delay ile MS Pozitron New Delay arasında ne fark var acaba? birde kaçar ms ler ?

10. Merhaba pedallarınızın fiyatları gayet uygun gözüküyor. Özellikle bana göre MXR Noise Gate, MXR Phase90, MXR 10 Kanal EQ'ın fiyatları çok uygun. EQ ve Noise gate arayanlar için büyük bir alternatif olabilirler. Kısa zaman içinde analog pedal almayı düşünmüyorum fakat ilk mesajda yazdığınız gibi uygun bir zamanınızda pedalların içinin fotoğraflarını(malzeme ve işçilik kalitesini gösteren) ekleyebilirseniz sevinirim.

11. MS delay 85 ytl olan alışık olduğunuz analog diye satılan delay e benzer ama daha iyisidir. 580 ms gerçek değeri. diğeride 580 ms ama dist bozulma oranı daha düşük ve daha üstün. bu arada ms düzeyinde farklı rakamlar söyleyenler var arkadaşlar benim söylediğim süreler gerçek değeridir unutmayın.

12. ses kayıtlarını cidden bende merak ettim.en kısa zamanda dinlemek isteriz:D

13. tabiki pedal iç resimlerini ekliycez arkadaşlar şu an elimde hiç pedal kalmadı yaptıkça resimlerini çekip ekliycem malzemeleri ve işçiliğini görebilmeniz açısından.

14. şimdi " crackocain " nickli arkadaşın kaydını indiriyorum.Bakalım dinledikten sonra da yorum yaparım.Daha öncede başlığınızı takip etmiştim.Şimdi de takipçinizim.
    İyi günler.
    Kolay gelsin.

15. Tebrikler pedallarınız çok hoş görünüyor.Fiyatlar da çok uygun. :) Bir sorum olucak pedalların dipses durumları nedir ? Pedallarda Shielding opsiyonu sunuyor musunuz ?

16. Selamlar... Ben farklı birşey sormak istiyorum, bir süredir arıyorum da acaba 3/16" knob bulma şansınız var mıdır? Hele de GT2'de kullandığınız gibi Chicken Head Knob bulabilirseniz, bana yollayabilir misiniz? Ya da nereden bulabilirim, zira arıyorum ama pek de kolay kolay bulunmuyor, genelde hep 1/4" var piyasada...

17. ssxI

ssxI

67
    0
    300
    ustam tebrik ederim bende denizlideyim acaba metal muff yapabiliyormusunuz

18. Dipses konusunda şöyle bir yorum yapayım...

Bir kere gitarınızdan pedala giden kabloyu kaliteli seçmeniz gerekiyor. Yoksa dipses konusunda ne kadar önlem alırsak alalım yüksek seste berbat bir gürültü ortaya çıkıyor. Bu yüzden tavsiyem Gitardan pedala olan kabloyu PlanetWaves seçmeniz. Diğer ara kablolar veya amfiye giden kablolar da önemli ama en önemlisi bu.

Orjinal GT2'den çok daha az dipsesi var MsPozitron'un. Ben iki aleti de ardı ardına bağladım aynı ayarlarda ve karşılaştırmanın sonunda kendi GT2'imi satıp muadilini aldım.

Attığım ses kayıtları sesin kalitesini göstermekten ziyade orjinal GT2 ile olan farklarını anlatmak içindi. Yoksa oradaki distortion karakteri bence çok güzel değil ama orjinal GT2 ile kıyaslayınca mükemmel. Zira Mustafa abinin devrede kullandığı entegre çin malı değil. Bu yüzden ekstra güç kazancı oluyo bu da aletin gain'ine yansıyor. Orjinal GT2 ile solo çalmak hiç zevkli bişey değil. Kupkuru çünkü... Orjinal GT2'nin tek artısı bence baslarının biraz daha anlaşılır olması. Onun haricinde dipses, gain, distortion olarak bence Mustafa abi yardırıp geçirmiş.

19. arkadaşlar yaptığım tüm pedallar kesinlikle orjinalinden çok daha az dip yapar evet ekranlaması var pedalların (Shielding tabiki var olmak zorunda zaten) . kasaları aliminyum döküm. kabloları tamamıyla blendajlı kablo piyasada kaliteli mikrofon kablosu diyede anılır. tüm pedallar true bypass. parçalar özenle seçiliyor ve getirtiliyor arkadaşlar.

20. metal muff henüz yok arkadaşlar elime geçerse klonlıycam

caramon bunu beğendi.