Amfi için lamba - tüp temini (12AX7 ve EL84 nerden bulurum?)

Yurtdışı değil yanlız, Türkiyeden. Acaba burada "match" çıkış lambası satan (4 adet el84) bir yer bilen var mı? 3 tane de 12ax7 gerekiyor.

Teşekkürler.

Ben de 4x el34 ile 4x 12ax7 arıyodum zamanında. 2 tane duyumum var :

1. Pera müzik Electro Harmonics in lambalarını getiricekti
2. Studyo 18 lamba satışı da yapıyor.

Bu 2 adrese ulaşıp sor, bulma ihtimalin var

Üsküdar'da BSL Elektronik Ltd'de Mete Kuzer'e sor, telefonu 0216 553 2945. Gerçi Mete yedek parça satmaz, uzmanlığı ve işi olarak audiophile piyasasına hi-end kabinler ve A Class ampliler imal eder satar ve onun yanında pro müzik ekipmanı tamir-bakımı yapar ama sana lamba konusunda yardımcı olabilir belki, zira onun işi eşlenmiş lambalar üzerine :D

Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mahcem, abi çooooooooook, çok sağol. Aradım verdiğin numarayı Mete çıktı ve ellerinde aradığım lambaların mevcut olduğunu söyledi hemde JJ Tesla marka. Yurtdışında herkes onları kullanıyor. Dandik Sovteklere 100 basar.

Sayende tam istediğim lambları buldum. Yurtdışından getirtsem bende bunları getirtecektim. Çok makbule geçti sağol, varol. :)

Bende gidip mete abimize EL34 sorayim ozaman, bi teşekkürde ben edim mahcem abimize :)

Bu arada kyolic kardeşim lambaların öyle tak çıkar değiştirilmediğini, bias ayarı gerektirdiğinide hatırlatmak isterim, bulduğuna sevindim darısı başıma :)

Timpani elektronik var...uygun fiyata orda bulabilirsin..
0212 323 21 10
www.timpani.com.tr
Lamba satmaya çalışan arkadaşlarda burayı arayıp bi fiyat sorsunlar bakalım..Ondan sonra sanırım tekrar düşünecekler..
Hoşçakalın..

arkadaşlar benim bu foruma kayıt olmamın asıl sebebi anfi ve org konusunda yardım etmek
şimid lambalı anfi yapıcaksanız el -34 kullanmayın el-84 kullanın daha güçlü ve uzun ömürlü lambalardır ses kalitesine gelirsek ikiside aynı bir fark bulamazsınız 2 sininde distirsiyonu düşük size tesla ve siemens röhreleri önerebilirim

17 yıl yaptım imalatını lambalı anfilerin vazgeçilmezz

arkadaşlar benim bu foruma kayıt olmamın asıl sebebi anfi ve org konusunda yardım etmek
şimid lambalı anfi yapıcaksanız el -34 kullanmayın el-84 kullanın daha güçlü ve uzun ömürlü lambalardır ses kalitesine gelirsek ikiside aynı bir fark bulamazsınız 2 sininde distirsiyonu düşük size tesla ve siemens röhreleri önerebilirim

17 yıl yaptım imalatını lambalı anfilerin vazgeçilmezz

mesa çin malı, yüksek gainli bir lambadır

telefunken bildiğim kadarıyla artık üretilmiyor, eskileri hakkında iyi şeyler duymuştum

gt groove tubes, fenderlerin içindeki ise arkadaşın blues jr ının içinde geldi bir set. üzerlerindeki sovtek yazısı duruyor :)

electro harmonix iyidir, standarttır, sağlamdır.

ne amaçla kullanacağına bağlı tercihin. mesela hi-gain birşey arıyorsan mesa işini görür. ucuz ve standart birşey arıyorsan ehx evya sovtek lps. clean tonda harmoniklerin şarkı söylemeisni istiyorsan tungsol ecc803-s gold.

bu arada aldıktan sonra okudum cin malı oldugunu umarım pisman olmam, son soru mesa kendi anfilerinde mesa lamba kullanmıyormu acaba

Ankara'da lamba alcak arkadaşlar Adisa tubes'den(tunalı hilmi cad 67/6) bulabiller istedikleri lambaları.Zira müzik mağazalarında bu konuda bilgili insanlar çalışmıyor malesef.

Geri