Black Stone Cherry

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda enchant tarafından 28 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. post grunge ile southern rock ve southern metal'in bileşimi nasıl olabilir? bunun cevabını black stone cherry veriyor. soundgarden, ac/dc, lynyrd skynyrd, nickelback, led zeppelin gibi grupların sentezini gerektiğinde gürültülü bir şekilde verebilen grubun çıkarmış olduğu iki albüm mevcut.

  kendi adlarını taşıdığı ilk albümünde post grunge'ın alternative metal ile buluşmasını yaşatan grupta southern metal etkileride göz ardı edilemez. bu grup bu ilk albümüyle büyük başarılara imza atsa da ülkemizde pek fazla bilinmemekte, fakat daha yeni çıkardıkları folklore and supersition albümüyle birçok dinleyicinin ilgisini çekmiş durumdalar. bu albüm bir öncekine göre daha fazla southern öğeler içeriyor. alice in chains, molly hatchet, nickelback ve daha birçok grubun sentezini yapmaktan da geri durmuyorlar.

  http://www.blackstonecherry.com/
  http://www.myspace.com/blackstonecherry

  [​IMG]
   
 2. Heeh, now we're talking.. :wink:

  Yeni albümlerinden haberim yoktu. En kısa zamanda edinmek lazım. 2006 albümleri Black Stone Cherry çoktan klasikler arasına girmiştir. Southern Rock, Alternative Metal'le bu kadar güzel harmanlanamazdı. :) Bir de Kentucky Headhunters babalarla bağları vardır grubun ki, senle konuşmuşuz zaten Southern Rock başlığında.

  Kıssadan hisse çok şukela grup, yol müziği. Çok da gençler, gelecekleri parlak gözüküyor.
   
 3. Yeni tanistim ve begendim direk. Basit bir grup degil oncelikle. Gecmiste olsak baya is yapardi hatta. Alternatif ogeleri de cikarirsak baya saglam bi rock grubu. Davulda is var! Su anda piyasanin kirliliginden boyle guzel gruplari goremiyoruz malesef. Bu gruplarin is yapacak sahalari da olmuyor gene malesef.
   
 4. Southern rock'ın kaynağından çıkma genç bir grup.
  Güzel şarkıları var.
   
 5. 2011 albümlerini de dinleyelim. iyice oturdu müzikleri.
   
 6. Vokalde sağlam ses var. Yeni albümü 3 gündür dinliyorum. Yine gürül gürül albüm yapmışlar. Türkiye'ye biri getirse keşke bu grubu.
   
 7. Magic Mountain yeni albümleri.
   

Bu Sayfayı Paylaş