Disko Kralı

'Forum Meydanı' forumunda ChiCcO tarafından 30 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Tam isimlerini bulmuşlar , bu adam program yapmasın artık hiç samimi değil.

2. Makina'nın bitmesine üzülmüştüm. İyi oldu bu haber. :) Ama insan "Zaga''yı arıyor yine de.

3. Bu gece saat 00.30'da yayına girecekmiş. Programa Yüksek Sadakat ve Yasemin Mori katılacak deniyor. Diğer konuklardan haberim yok.

4. program fena olmamış...

5. öncelikle özlediğimizi anladığımız program.

konuk tercihleri ilk program için son derece yerli yerinde, özellikle özgü namal artık okan bayülgen programlarının önemli bir parçası oldu hiç de rahatsız etmiyor insanı.genç heyeti olsa programda ilk tercih kendisi olabilir. işın karaca sesi, bengü çoşturucu kimliği, berna öztürk işin seksi tarafını tamamlıyor. yani masada bir denge var. diğer konuklarda aynı dengenin unsurları rahat rahat olacaktır.

girişte yapılan test iyi bir giriş adına son derece yerindeydi. bu tarz sorular, görüntü destekli sürekli olacak gibi, atıyorum bir ferhat güzel'de gülmekten ağlar mıyız naparız bilmiyoruz. görüntüler de canlı skeçlere dönüşebilir. yeni yeni gürgen öz'ler her sene olduğu gibi kesin çıkar. ayrıca bir sonuca bağlanmayan eski sorulardan farklı olarak soruların havada kalmadan sonuca bağlanması güzel olmuş.

playback'te playback yazması da ince bir taşlama olmuş, yakaladık onu. okan bayülgen canlı performans istiyor, yapmayını da bir şekilde afişe ediyor. ( bengü'nün ikinci performansında yazmadı, sonra ne olur bilinmez )

daha geniş sahne, büyük aktiviteler vaad ediyor, konukların katıldığı, daha çok aktivite. bu noktada eski programların en beğenilen fakat zayıf kalan bölümleri çok iyi tesbit edilmiş. onun üzerine gidilip bu bir senelik arada yan gelip yatılmamış, onu anlıyoruz. disko'nun geniş merkezinde herşey yapılır, konuklar rahatlıkla olaya dahil edilebilir.

"kralsın kralım tabi" benzeri temalı araya giren şeylerin her zamanki gibi bir manası yok, tuvalete gidiyoruz, su içiyoruz işte. zaten sanırım onun için var. altında dakikası yazsın da bare, koşarak mı yoksa yürüyerek mi gideceğiz bilelim. aceleye gelmişler sanki. reklam olsa onu koyacaktık da yoktu bunu koyduk diyor biraz.

sahne üstüne konukları çeken kamerayı bir bayanın taşıması hoş olmuş. düşünülmüş bir ayrıntı değildir fakat dikkatimi çekti.

medya canavarı her zamanki gibi,

özgür'ün şovu hiç olmadığı kadar komik değildi, hatta hiçbir şey değildi. amaçlanan absürtlük bile yoktu.

erol günaydın'la aydın boysan'a da üzülüyorum, orada olmaları kesinlikle değerli, fakat saat yanlış sürekli orada olmaları adına. hakkı devrim biraz daha idare edebilir lakin içim el vermedi ikisi için.

acı sonuç;

sanki sıkış tıkış stüdyo daha bir güzeldi, hani yol bulamayıp tv ekranına gidememesi okan'ın. tamam bunun avantajları da var, fakat çok dağınık olmuş, ihtiyar heyeti bir yerde, bernat öztürk'lü, bengü'lü, ışın'lı masa bir yerde, sonradan gelip tezgah kuran konuklar başka bir yerde. fenerbahçe stadı'nın kapasitesi artması gibi bir şey bu, atmosfer ölmüş fakat getirisi fazla olmaya sadece aday.

özgü namal gitti geri gelmedi, hatta o masadaki kimseden haber alınamadan program bitti, okan bence konukları hiç iyi kullanamdı, hiç bu kadar "prova" gibi başlamamıştı bu program. konukların o sahnede bir dolu atraksiyona katılmasını beklerdim ben, o koca sahneyi sonradan ortasına bir masa bir koltuk koymak için yaptıysanız gene olmamış.

okan'ın disko kralı adıyla çıkıp, benzer bir formatla geri dönmesi çok büyük bir hayal kırıklığı değil ama insanların cumartesi gecesi o'nun yokluğunda ne yapması gerektiğini verilen bir senelik arada öğrenmesi, bence o'nun açısından bir tehdit olmalı. aslında çok kötü başlamayan program, gittikçe kötüye doğru gitti.

önemli not: ilk satırdan sona doğru artan olumsuzluk hali olayların anlık sıralanmasından sebep, "sonuç" itibariyle düzeltilmiş olmalı.

başka bi siteden alıntıdır anlaşılacagı üzere...büyük ölçüde katıldıgım için kopyalamak istedim.. tek kelimeyle anlatmak istersem, HAYAL KIRIKLIÐI dır ilk program... sorarom sana okan, bir sene ne yaptın? biliyorum aslında, gazetecilerle fingirdemekten zaman kalmamış sanırım ki prova prova diyip durdun.. hiç mi zaman yoktu da masamız bile geçici dedin güldün, neden narsistsin sen? tamam, ülkede kötünün iyisisin ama yurt dışında olsaydın acaba ne olucaktın...!

6. ayrıca ''ben sizin geçmişiniz olmaktan vazgeçicem'' lafı olayı bitirmiştir, program kesilip atılmıştır, aniden bitmiştir, dumur üstüne dumurdur!

7. çok geç saatte olduğu için izleyemedim içinmde ukte kaldı ama yukarda yazılanlara göre pek de bişey kaçırmamışım. zamanla oturur daha güzelleşir diye düşünüyorum ben.

8. Program güzeldi, özellikle "Medya Arkası" bomba! :D Gelecek programı iple çekiyorum.

9. Valla programı 02.30'a kadar takip ettim. Ama hakikaten bir prova havasındaydı Okan Bayülgen'in de dediği gibi. Tabi bunu ilk program olmasına bağlamak lazım diyelim hemen. :wink:

Bu sefer ki stüdyo baya bir büyük olmuş. Ama saha içi dizilişler bence pekte iyi olmamış. Özellikle de ihtiyar heyetinin tek tek uzak bölümlerde kalacak şekilde oturtulmaları çok da iyi gözükmedi bence. Ama genel program akışı Makina ile aynı olmuş çok köklü değişiklikler yok. Yine onlarca konuk geliyor çoğu seyirci bu konukları göremeden veya sabahın 4'ünde 5'inde anca görüp yatıyor.

Umarım ilerki bölümler biraz daha derli toplu gözükür program.

10. İlk hafta sıkıcıydı malum ilk program ama ikincisini beğendim sonuna kadar izledim bu haftada kaçırmayacağım ama makinayı aratıyor .

11. okan bayülgeni oldum olası sevmem,adam şovmen falan değil.milleti azarlayarak program yaptığını sanıyor,millet te hıyar gibi okanın eline oyuncak oluyor.

12. Geçen hafta kim konuktu? İzleyemedim de...

13. Geçen hafta: Şafak Sezer, Ebru Destan, Fırat Aslan, Ayçin İnci, Baba Zula, Meliha Okur, Şenay Gürler konuk oldu, eğlenceliydi.

14. Baba Zula mı! Kaçırdık desene.

15. Çok konuk olayı halen tüm hızıyla devam ediyor Disko Kralı'nda da.

Keşke biraz daha az konuk olsa da izlenecek olan insanları daha dolu dolu izleyebilsek.

16. okan iki programın birleşimini yapmış: makina+zaga

fena değil

17. Oldukça başarılı...

18. buhafta dayandım ve izledim ama çok başarısız buldum acayip sıkıldım sürekli esra erol dan döndürdü muhabbeti.yavandı, Okan desen aynı bi değişiklik yok ukala tavırlar...fln. bidaha izleyebilceğimi zannetmiyorum.

19. Kra

Kra

248
    0
    300
    bende çok başarısız ve sıkıcı buluyorum programıda okanıda..
    sürekli ekşi sözlükden aldığı eleştirilerle kendini toparlamaya çalışıyor olsada nereye kadar..

Bu Sayfayı Paylaş