Mike Ness

'Müzik - Genel' forumunda Pepper_Keenan tarafından 1 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Kült Punk Rock grubu Social Distortion'ın vokalisti olduğunu düşünürsek, Dış Kaynaklı Rock'a açmam daha uygun olurdu belki başlığı ama solo kariyerindeki Country çalışmalarından dolayı burada karar kıldım.

  3 Nisan 1962 doğumlu Social Distortion vokalisti. 15 yaşında evden atılmasıyla gençliği tam bir outlaw olarak geçmiş. 1978'de, çocukluk arkadaşı Dennis Danell'le efsane grup Social Distortion'ı kurdu. Çok değişik bir vokali vardır Mike Ness'in. Çok kendine özgü.. Solo albümlerinde de kendini gösteriyor bu zaten. 1999'da Cheating At Solitaire'le sesinin Country müziğe de ne kadar yakışabileceğini göstermiş. Gene aynı yıl çıkan cover albümü Under The Influences, adından da anlaşılacağı gibi Ness'in Country efsanelerine duyduğu saygıyı kanıtlıyor. Duyunca çok merak etmiştim zaten. Mike Ness Bluegrass Country olayına girmiş diye.. :)

  Bruce Springsteen'le de pek kankadırlar. İlk solo albümü Cheating At Solitaire'de konuk müzisyenlerden biriydi Patron. 17 Mayıs 2008'de de Bruce Springsteen sahneye davet etmiş zaten Mike Ness ve grubunu. İyi anlaşıyorlar yani..

  Böyle böyle.. Bir yandan Social Distortion da devam ediyor şimdilik ara vermiş olsalar da. Ve hala çok güzel müzik yapıyorlar. İmajı siz seçin bakalım hangisi daha çok yakışıyor?

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş