XBOX 360 2008 Yılında Türkiye de

'Forum Meydanı' forumunda Crom tarafından 17 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Microsoft'un yıllardır Türkiye'de de satışa sunulması beklenilen XBox oyun konsulu nihayet Ekim ayında Türkiye'ye geliyor.

  Ekim ayında Türkiye'de satışa sunulması beklenilen oyun konsolu XBox'ın fabrika üretim kapasitesine göre geliş tarihi kasım ayına da sarkabilecek.

  Microsoft Türkiye Eğlence ve Cihazlar Yöneticisi Merthan Kaleli CNET Türkiye'ye yaptığı açıklamada "Merakla beklenilen oyun konsolunu Ekim ayında Türkiye'de satışa sunmayı hedefliyor. Ancak fabrikanın üretim kapasitesine bağlı olarak geliş tarihi Kasım ayına da sarkabilir. Ancak iddialı bir fiyatla XBox'ı Türkiye pazarına sunacağız. Tüm oyun konsollarının bu fiyat karşısında indirime gitmesini bekliyoruz" dedi.

  Türkiye'de halen Nintendo'nun Wii oyun konsolu pazarda ciddi bir pazar payına sahipken, onun karşısında bulunan Sony'nin Playstian 2 ve Playstation 3 oyun konsolunun da ciddi pazar payları bulunuyor. Ancak üçüncü oyun konsolunun da pazara sunulması ile birlikte pazarda rekabetin artması ve fiyatların da aşağılara inmesi bekleniyor.

  Ekim ve Kasım ayında pazara sunulması beklenilen yeni XBox oyunları ile XBox'ın Türkiye'deki satış rakamlarının beklenilenden de yukarılarda olması bekleniyor.

  Kaynak: http://cnetturkiye.com/haberler/105...ari/1209-nihayet-xbox-turkiyeye-geliyor?page=
   

Bu Sayfayı Paylaş