Single coil hum.manyetiği hem single hem humbucker kullanım

'Elektro Gitarlar' forumunda reddiye tarafından 17 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Tekrar Merhaba
    orjinal msj altta ufak yazılı olandı büyütüp okunabilir bu sorunum sayesinde öğrendiğim bazı cvpları sizinle paylaşmak istedim.

arkadaşlar sorunumu hallettim çok teşekkür ediyorum
    şu şekilde bir çözüm üretildi
    gitara 2 tane 3way toggle switch takıcam (1i sırf kendi arzum için kill switch yapılcak)biri de dimarzio yu hem humbucker hem single kullanabilmem açısından
    bağlantı şemaları bulduk internetten ve pdf ler bulduk bu sorunu yaşayan olursa bana ulaşabilir [email protected] yardımcı olurum kısaca anlatmak gerekirse yeşil olan toprak ile açık kalbo birleştirilip şase olcakmış
    siyah ve beyaz birleştirilip extra bir switch ile kontrol edilerek hem humbucker hem single kullanmama yarıycakmış
    kırmızı kablo canlı kablo yani 5yollu ana switchte 1.yola bağlancakmış
    başlığı yardımdan single ve humbucker kullanım olarak değiştiriyorum belki birilerinin işine yarar biraz daha detaylı bilgi ve şema ile anlatım yapabilirim sanırım elimden geldiğince :)

Merhaba arkadaşlar
    Derdimi tam anlatabilmek için ayrıntılarla yazıcam biraz uzun görünebilir,ürkmeyelim :)
    Sorunum şöyle:
    özet:
    dimarzio fasttrack 2 - lace sensor - lace sensor stratocastera montajı yapamadım fazla kabloların bağlantılarını nasıl yapıcam?

Fender in Stratocaster modelini kullanan sıradan bir insanım :) .Aylar önce DiMarzio Fast Track 2 manyetik aldım ve bridge pozisyonu için montajını yaptırdım.Şehrim Hatay olduğu için pek anlayan yok bu işlerden ama bir müzik evi sahibi ben takarım dedi ve ona taktırdım.O zaman kıllandığım durum şu olmuştu Adam takarken manyetiğin bazı kablolarını iptal etti
    şaşırdım ama biliyordur heralde dedim neyse taktı adam ve sorunsuz çalıştı.Ses yine stock manyetikten iyi olduğu için budur heralde dedim ve kurcalamadım...
    Geçen hafta 2 adet Lace Sensor aldım ve bu sefer biz takalım dedik ama karşılaştığımız ve yardım istediğimiz sorunlarımız var gitar dünden beri açık bekliyor

Bizim gitardan çıkan stock manyetiklerde 2 kablo vardı biri topraklama biri de ana kablo işte yada teknik adı vardır muhtemelen ondan :) açmışken dimarzio ya baktık onda 4 veya 5 kablo vardı adam bazılarını iptal etmişti tabi Söktüm o manyetiği de Teker teker denedim kabloları ve karşılaştığım şey :
    yine yeşil topraklama kablosu
    bir kabloda single coil manyetiğin biri daha yüksek diğeri daha pasif
    bir diğer kabloda tam tersi diğer manyetik daha aktif
    birkaç kablo daha

Bu manyetik single coil hum. olduğu için sanırım(emin değilim) switch 2.pozisyonda iken üstteki bıçak ile middle single manyetiğim aktif olacak umarım doğru sallamışımdır.

Diğer yeni aldığım 2 adet Lace Sensor Goldda da 3er kablo var yine yeşil toprak diğerlerinden biri daha aktif gibi bilmiyorum ana şase mi diyorlar
    (diğerleri beyaz ve turuncu)

Arkadaşlar bunların bağlantısına akıl erdiremedim Bildiğiniz fender 5 yollu switch Birisi bana bir şekil üzerinde falan anlatabilir mi hangi kablo nereye lehimlenecek Bu işten anlayan kimse yok bu şehirde Bilgilerinize muhtaç durumdayım

Açıklayıcı olması için tüm ayrıntılar ile yazdım ve uzun oldu Zahmet edip okuyan arkadaşlarıma bile yardımı olmasa da çok teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş