21 Gram

Filmi dün izledim,hâlâ düşünüyorum.Kurgusunu çok başarılı bulmakla birlikte,ölüm,kader,vicdan,intikam gibi konulardaki replikler filmi tekrar tekrar izlememe sebep olacak gibi görünüyor.Sean Penn'e aşık oldum,ayrıca keşke oscar'ı Charlize Theron yerine Naomi Watts alsaymış,daha çok hakettiğini düşünüyorum.

paramparça'dan sonra ortaya çıkan bir başka başarılı film daha inarritu'dan..senden daha şanslı olarak film gösterime girdiği sıralarda izledim ben filmi..ülkeye gelmesini bekliyorum tekrar izlemek için..sinemada keyfi çıksın sonra düşüneceğim üzerine..bekliyoruzzzzzzz

1-2 ay önce vcdsini almıştım.
belki parça parça seyrettiğimdendir, (ilk cd'den bi ay sonra ikincisini izledim) çok beğenmedim.

ama kurgusu güzeldi bi tek o aklımda kalmış.

beni çok uzun zamandır o kadar etkileyen bi film olmamıştı. (paramparça hariç) filmi izledikten sonra bi kaç gün dagıldım resmen. filmdeki her karakter ayrı ayro etkiledi beni.
valla 1-2 ay oldu izleyeli ama tekrar izlemeye henüz hazır degilim.

Özgün bir seneryo ve güçlü oyunculuk. ana temayı vermek için çirkin ve seyirciyi yoran noktaları kapatmadan düşünmeye zorluyor. Bir filmden başka ne beklenebilir ki

mo demiş ki:
ayrıca keşke oscar'ı Charlize Theron yerine Naomi Watts alsaymış,daha çok hakettiğini düşünüyorum.

bende isterdim oscari Naomi Watts alsin diye ama oscari vermiyolar öyle bi filmde iyi oynadilar diye kariyerinde bi yere gelmis olman lazim ve o zamanda Charlize Theron un kariyeri daha agir basiyo...

gerçekten naomi watts iyi oynamış ya..film baya sağlam bi film..son günlerde izlediğim en iyi film diyebilirim..filmin oyuncuları da çok sağlam zaten..filmde eksik bir şey yoktu...

Yönetmenin tarzını tam yansıtan bir film... Çok basit bir konuyu kurguyla sağlam oynayarak ve güçlü oyunculukla başarılı bir hale getirmişler... Yönetmeninin etkisi oldukça büyük...

Oyuncular farklı olsaydı aynı zevki almazdım diye düşünüyorum...

Naomi Watts'ın oyunculuğu bazı yerlerde sırıtıyordu. Bilmiyorum beni rahatsız ett bazı yerlerde yapay geldi...
Benicio Del Toro'yu ilk defa bu filmde izledim oyunculğu çok iyiydi ama onun dışında yuh bir insanın tipinden bu kadar mı karizma akar...
Filmin kurgusu herşeyi çok iyiydi beğendim. Tek eksiği akıcılktan yoksundu, bayabiliyor insanı.

paramparçayı fazlasıyla hatırlatan,son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerdendi.
dikkatimi çeken şey her iki filmde de çok başarılı bir biçimde kullanılan havuzdu.dikkat etmenizi öneririm... ;)

premature_boy demiş ki:
Roth-Azad demiş ki:
Tek eksiği akıcılktan yoksundu, bayabiliyor insanı.
evet bunda haklısın. filmin ortalarında kafanda parçaları birleştirebiliyorsun. Biraz sabretmek gerekiyor. amores perros daha hızlıydı ve daha çok macera vardı. bu tam bir dram.
Macera olması fark etmez dram da olabilir ama yinede bir akıcılık olması gerekir. En yavaş filmde bile. Bağımsız filmlerin çoğunda bu akıcılık var bunda biraz eksik kalmış...

1 buçuk saat önce izledim.Acıyı hissettim,etkilendim.Basit bir konu bütün ayrıntılarıyla yansıtılmış,sevdim.Ama hala etkisinde değilim.Filmin sonundaki müzik güzeldi..

mükemmel bir filmdi...son aylarda izlediğim en iyi filmlerden biridir...paramparça aşklar ve köpekler filmindeki kurgusu 21grams daki kurguya benzemesede 21grams bekleyipte tatmin olduğum son aylardaki en iyi filmdir...beni çok etkiledi...naomi watts a zaten aşığım :)...ve mükemmel bir replik vardı-'ne kadar çok düşünürsem o kadar az anlıyorum'-çok doğru...film bittikten sonra içimden bir daha bu adam(yönetmen)film yapmasın dedim :)...yalnız şiddetle dikkat etmenizi isterim ki o da şudur 21garams da-çekmiş olduğu "az" görüntülerle(2.bölümden sonrası için demiyorum)bir filmi tamamlamasını bilmiş ki bu sinematografik açıdan önemlidir...
hitckoc a soruyalar bir film in iyi olması için 3 tane şey sayarmısınız diye sormuşlar cevap şu---->
-senaryo
-senaryo
-senaryo
bu film salt kurgu dan oluşmuyo ki paramparça aşklar ve köpeklerdeki kurgusal olan şeyin ön plana çıkmasının nedeni film içinde birkaç filmin olması!buda senaryo ya bağlıdır...21grams ın senaryosu iyidi ve tabiki kurgusuda...

Geri