21 Gram

daha 5 dakika önce izledim guzeldi ama herkesin dedigi gibi etkileyici deildi yani bi Requeim For A Dream,Philadelphia yada bi American History X gibi etkileyici deildi ben o kadar uzulmedim ama bi sondan bi bastan sahneleri karisik göstermesi cok iyi olmus cok iyi bi sekilde dagitilmis sahneler iyi bi filmdi...

Inarritu'nun sanırım 2.filmi,Amores perros'la karşılaştırmak gerekirse ben 21 gram'ı daha çok sevdim,olayın bir başında,bir sonunda ya da ortalarında bir yerde olmak,benim filmi daha bir merakla izlememi sağladı,3 kez izledim,her defasında sanki ilk kez izliyomuşum gibi hissettim.

Yönetmenin filmde "21 gram nedir" diye sorup ve "ruhun ağırlığıdır" diye cevap verdiği leziz bir film.Çarpıcı bir sinematografi barındırıyor.Sadece el kamerası kullanılması da ayrı güzellik katmaktadır.Beynimizle oynaması rahatsızlık versede izlerken karakterlerin çektiği acıyı yürekten hissettirebilen ve karakterlerin hayatını gizli kamera ile seyrediyormuş havasını veren son dönemlerdeki kaliteli filmlerden biri.Alejandro Gonzalez Inarritu farkı bu tadi veren belkide...

Gayet güzel dağıtıp gayet güzel toparlamış filmi Inarritu. Senaryoyu yöneten kişi yazıyorsa mükemmel oluyor benim için çünkü senaryonun gücünü ve tadını onu yazandan başka kimse veremiyor derim ben.Son dönem aynı konulu filmlerden sonra çok beğendim 21 Gram ı, kurguya zaten bayıldım. Aynen Memento gibi çok dikkatli izlemek gerekir bir kere dağılırsa hiç bir anlamı kalmıyor bu tür filmlerin. Böyle filmler izledikçe David Lynch'i daha çok seviyorum :)

muhtesem bir film benicio del toro amerikalara oyunculuk yapmayı gösteren yeni nesil italyanlardan sean penn zaten bu isi ogrenmis bir isim kacırılmaması gereken bir film

muhtesem bir film benicio del toro amerikalara oyunculuk yapmayı gösteren yeni nesil italyanlardan sean penn zaten bu isi ogrenmis bir isim kacırılmaması gereken bir film

21 gram nekadar ağırdır,nekadar hafiftir? repliği bayağı etkilemişti beni...
oyuncu kadrosu da ilği çekici...
yönetmenin paramparça aşklar ve köpekler filmiyle neredeyse aynı...del toro ve penn'ın performanslarını katmazsak....

21 gramın adı ve sonu müthiş kesinlikle...

Inarritu'nun iki filmide beni büyüledi saolsun hep film çeksin bende tekrar tekrar büyüleniyim...

çok hoş filmlerinin akışı ve tebrik ediyorum kendilerini..

Geri