Cort X6 Custom

Beyler ben satriani nin js serisi olan gitarlarını çok beğendiğimden heleki babanın crom kaplı bir gitarı vardır ki gördükçe ağlar yanar dururum.vaziyet şunu gösterdiki gitarım çok eskidi ve modifiye etmek istiyordum (cort x6) yaptığım şey ise gidip çeşitli kalınla zımparalar,cila ve altın boya aldım.gitarımı resimlerden anlaşılacağı üzere çeşitli aşamalardan geçirdim son üç fotografta attığım 3 kat boyanın farkını anlayacaksınız,o zamanlar muhteşem duruyordu hele son katta gitara bak saçlarını tara ardından peki ne oldu boya 3 hafta geçtiği zamanlar bile kurumadı ve aylar geçmesine rağmen hala berbat durumda.yazık çok ama çok yazık oldu.gitara dokunduğunuz an boya yerinden kayıp gidiyordu bende sinirden gittim vernik aldım ve boyanın üstüne vernik attığım an boya yeşil renge döndü :mad: ve al başına belayı bu sefer vernik kurudu ama sanki gitarı naylonla kaplamışım gibi bir his verdi :( şu an öyle bir durum yok tabikide fakat gitarı at çöpe gitsin.şimdiki hali ise iğrenç boyası çok gözükmesin diye siyah elektrik bandıyla ekoseli görünüm verdimde odaya girdiğimde bakmıyorum bile artık sadece eskisi gibi sinirlerim bozulmuyor :(

2pzy844.jpg
2gwz86v.jpg

16iurkn.jpg
303d5hu.jpg

vhgsvp.jpg
nx4cy1.jpg

243i7fa.jpg
2w3s6yt.jpg

9q8u93.jpg
2089t9s.jpg

29ynsxw.jpg
i4o0mb.jpg

--------SON HALİ-------

acvevb.jpg

28hpezk.jpg

2096595.jpg

bdmqhj.jpg

2ntxrvq.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada söylemeyi unuttum arkadaşlar gitar cort x6 olup bilindiği üzere gitarın kenarlarındaki form yumuşatılmış ve zımparalama esnasında ince işçilikle bombeli bir forma bürünmüştür :) işçilik iyi ama sonuç yok ben daha ne yapayım :S

Abi ne diyebilirim ki ya. Öncelikle medeni cesaretinden dolayı tebrik ederim. Ne olursa olsun ben böyle bişeye tesebbus edemezdim heralde :) Zımpara işini falan cok iyi yapmıssın aslında ama boyanın kurumaması falan kötü olmus. Ne diyim geçiş olsun.Tutsa cok güzel olacakmış ama sanki.Keske manyetikleri fln degilde sadece kasayı boyasaydın.

Bu birazda benim 7 yaşındayken cd yi okumuyor diye pc kasasının içini açıp cdromu sökmem akabinde kristal gözü yıkayıp temizlememe benzemiş :D

hocam primer kullandın mı?
bi de korkmana gerek yok, boyayı soker gene yaparsın :)

bir de bilgilendirme amaçlı kullandığın boyanın markasını soylermisin

Son hali gerçekten korkutucu olmuş:)
Ama seni yıldırmasın, al eline zımparayı vs., başla işe..
Bu sefer iyi bir zımparadan sonra, önce astar at, sanırım akrilik esaslı olması gerekiyor..
Uygun şekilde yeteri kadar kat astar attıktan sonra, 1 gün filan kuruması için bırak, sonra yine akrilik esaslı bir boya ile boyas aşamasını tamamla, yine 1 gün bekle,
sonra da aynı şekilde verniği at..
Bundan sonra sorun olmaması lazım, ama yine de daha önce gitar boyamış birileri varsa tavsiyelerini al:)

Sanırım senin hatan yanlış boya seçimi yapmış olmak.

yanlış boya seçiminden çok astar/primer kullanmamış gibi geldi bana :) kullanmadan tutması imkansız tabi. vernik/cila filan tutarda boya kesinlikle tutmaz

Ha, bu arada, eğer imkanın varsa donanımı eski haline döndür ve boyama bence :) Tabi zevk meselesi ama ilk boyadığın yani boyanın bozulmadığı haliyle bile manyetikler filan hoş olmamış (bence) :)

cb951303 demiş ki:
hocam primer kullandın mı?
bi de korkmana gerek yok, boyayı soker gene yaparsın :)

bir de bilgilendirme amaçlı kullandığın boyanın markasını soylermisin
valla ne yalan sölim primer derken neyden kastettiğini anlamadım dostum :D birde casaninin akrilik boyasını kullandım ben boya özelliklerinden hiç anlamam sadece gittim ve bu renk istiyorum bana en kalitelisini verin dedim hacı :)

cb951303 demiş ki:
yanlış boya seçiminden çok astar/primer kullanmamış gibi geldi bana :) kullanmadan tutması imkansız tabi. vernik/cila filan tutarda boya kesinlikle tutmaz
boya tutmasın istemiyorum lanet boya kurumadı sadece kabuk bağladı birde ben ilk önce çıplak ağaca vernik sürdüm sonra 4000 kum zımparayla zımparaladım en sonda boyayı bastım ama sonuç muhteşem :mad:

reverse demiş ki:
Ha, bu arada, eğer imkanın varsa donanımı eski haline döndür ve boyama bence :) Tabi zevk meselesi ama ilk boyadığın yani boyanın bozulmadığı haliyle bile manyetikler filan hoş olmamış (bence) :)
manyetikler kolay iş zaten bir zımparaya bakar iş çokta önemli deil sadece deneme amaçlı yaptım da gitarı gören herkezinde hoşuna gitmişti nedense ilk zımparalanmış hali :D tabi öle kalabilse belki düşünürdüm o şeklini dostum :)

smtzdmr demiş ki:
cb951303 demiş ki:
boya tutmasın istemiyorum lanet boya kurumadı sadece kabuk bağladı birde ben ilk önce çıplak ağaca vernik sürdüm sonra 4000 kum zımparayla zımparaladım en sonda boyayı bastım ama sonuç muhteşem :mad:

hehe tutmaz dediğim olay o zaten abi, olsun çok onemli değil. sök boyayı tekrar zımparala en son 2000 le filan çok ince zımparala, primeri/astarı at. bir iki gün kurusun. sonra boya işlemine geç. internette milyonlarca dokuman var bununla ilgili ;)

abi hakkaten moralini bozma, yaptığın, şimdi yapacağın işleri biraz zora sokmuş ama, imkansız değil..

ama hardware kısmı adına reverse'a katılıyorum, sök abi, hardware normal renginde kalsın..

bi de bence harbi custom bi gitar yapmak istiyosan (ki bence zımpara süper olmuş) boya işini bilene bırak, çünkü bu tarz sorunları dostlarım daha evvelden de yaşadılar (inan daha kötüsü de var...)
grafik-art stüdyolar var, airbrush ile süper desenler yapıyorlar. ben de eski 6 telli gitarımı airbrush ile desert camo şeklinde boyatacağım umarım (finansman sorunum var :))

abi izmir deysen sana coşkun şakre yi tavsiye ederim bu tarz airbrush işler için...

http://www.coskunsakre.com/

gitarın ilk resmiyi gayet güzelmiş bence.naturel şekilde olan.zımparadan hemen sonra.hardware orjial renginde kalsaydı gövdeyide zımparadan sonra sadece cilalasaydın çok hoş bir görüntü olurdu gibi geliyor.zevkler ve renkler meseleside var tabi...

ekinozan demiş ki:
abi hakkaten moralini bozma, yaptığın, şimdi yapacağın işleri biraz zora sokmuş ama, imkansız değil..

ama hardware kısmı adına reverse'a katılıyorum, sök abi, hardware normal renginde kalsın..

bi de bence harbi custom bi gitar yapmak istiyosan (ki bence zımpara süper olmuş) boya işini bilene bırak, çünkü bu tarz sorunları dostlarım daha evvelden de yaşadılar (inan daha kötüsü de var...)
grafik-art stüdyolar var, airbrush ile süper desenler yapıyorlar. ben de eski 6 telli gitarımı airbrush ile desert camo şeklinde boyatacağım umarım (finansman sorunum var :))

abi izmir deysen sana coşkun şakre yi tavsiye ederim bu tarz airbrush işler için...

http://www.coskunsakre.com/
baba ben istanbuldayım ya :( kısmet olurda schecter ıma kavuşursam bu gitara kendim tekrardan birşeyler yapıp duvara asmak istiyorum amaaaaan bu sefer boya kusumasın aq ellemicem nede olsa :D

yutup123458 demiş ki:
gitarın ilk resmiyi gayet güzelmiş bence.naturel şekilde olan.zımparadan hemen sonra.hardware orjial renginde kalsaydı gövdeyide zımparadan sonra sadece cilalasaydın çok hoş bir görüntü olurdu gibi geliyor.zevkler ve renkler meseleside var tabi...
hacı gitar kendi renginde kalsaydı güzel olabilirdi ama çıplak ağaç zamanla çok kirlenecekti öle bir durum var birde :( zaten ordaki desende gitti ben zımparaladıkça o desenin öle gözükmesinin nedeni cilayı sökmediğim yerlerin daha koyu renkte olmasıdır :)

gitara vernik sürmeyi göze alabiliyorsun dostum,zımparaladıktan sonra verniği sürseydin kirlenme olmazdı diye tahmin ediyorum.gerçi artık olan olmuş :) boş yere konuşmamak lazım :D

Bende de x2 var hiç sevemedim şu kasayı, armut gibi gözüküyor :D
Üzerinde modifikasyon yapma arzunu anlıyorum yani, bir ara ben de acaba kasayı kestirip bir şekilde Flying V haline getirebilir miyim demiştim :D Benimkisi daha büyük bir faztazi ama, sonra olamayacağını anladım.. Yoksa olur mu? :D .....

yutup123458 demiş ki:
gitara vernik sürmeyi göze alabiliyorsun dostum,zımparaladıktan sonra verniği sürseydin kirlenme olmazdı diye tahmin ediyorum.gerçi artık olan olmuş :) boş yere konuşmamak lazım :D
dostum zaten verniklenmiş andaki fotolarda var bi bak bak bence hiç güzel durmuyor o şekilde :(

Valla işin çeşitli ayrıntılarını kaçırmışsın çevremde gitarını çeşitli şekilde kendi boyayan zımparalayan bant çeken çok ama nasıl bir islem yaptıklarını bilmiyorum.Yukarda arkadaşlar anlatmaya çalışmış vernik, astar filan diye sen daha önce araştırdın mı hangi boya kullanman gerektiğini filan?

Geri