Türk Filmleri

Türk Filmi (...)

• Toplam oy veren
    15
Daha daha eskilerden ''Teyzem'' vardı.Müjde Ar oynuyodu.O nasıl filmdi öyle ya Gençliğimi mahvetmişti film.Çok etkilenmiştim ve nedense korkmuştum küçük çocuğun teyze teyze diye bağıran sesini hala hatırlarım.. Bir de babasının yatağının altından çıkma sahnesi vardı ki sormayın

!997 yapımı masumiyet gerçekten beğenerek izlediğim bir türk filmi ve tabiki uzak'da tavsiye edilir tarafımdan ama bulunmaları çok zor açıkçası türklerin paylaşım programalerındaki cömertliği dillere destandır.

Bazen dalga geçeriz. Çoğu mutlu sonla biter, araba çarpar kör olur, assolist olur sevdiği adam çalıştığı yere gelir :) Öyle tesadüfler olur ki o filmlerde... Ne güzel dersiniz, o kadar acı çeker kadın ya da adam sonra mutlu olur birden :LOL:

Ben türk filmlerini çok seviyorum. Benim vazgeçilmezlerim onlar. Aynı filmi defalarca izlediğim olur.

Sanırım Ömer Kavur'un filmiydi.Yusuf Atılgan ismindeki bir yazarın ödül kazanan kitabından uyarlanmıştı.İsmi Anayurt Oteli.1987 yapımı.Macit Koper ile Serra Yılmaz oynuyordu.Kara Filme Türkiye'den çok iyi bir örnektir.Hatta izlediğim en iyi Türk Filmi diyebilirim.

Twde izlicek bişey bulamasamda kesin bi Türk filmi oluoo we izlemş olsamda genede takılıp kalıorumm...hababam sınıfı serileri wazgeçilmezler arasında..bıkmadan usanmadan yayınlanır we genede izleriimm :D

evet ya
milyon kere de izlesem hababam sınıfını gene izliyorum ...
ama yeni serisini hiç beğenmedim!

bi de mmadem lafı açtım(he he) büyü hayatımda zilediğim en kötü türk filmlerinden biriydi!abarttıkları kadar yok
hatta hiç yok!

tarik tarcanin bir filmi vadir yanilmiyorsam 80 lerden....perihan savasla ki kendisi filme adini veren karakterdir "sapik kadin" :!:

filmde tarik tarcanin karisini kim oynuyodu adini hatirliyamioorum esmer bi teyzeydi... :?:

perihan ablanin tarik abimize kafayi takip aileye musallat oldugu ve ne kadar sapik oldugunu kanitladigi kucuk kizin tavsanini kesip salonun orta yerine biraktigi sahne beni soklara gark etmisti 8O ......turk sinemasini bu denli asabilecegini aklim almamisti.....

Ben 60 lar ve 0 lerdeki hülya koçyiğit,kartal tibet ... filmlerini hala beğenerek izlerim.Bence o zaman bazı şeyler daha seviyeliydi.Ne bileyim bence şimdi çok ahlaksız şeyler dönüyo dizilerde.Geri kafalı olduğumdan değil bence genişlik abartılıyor.Yani ben böyle düşünüyorum,

Birazda 1987 yapımı sanırım Fatal Attaction'dan kopya edilmiş gibi geldi bana Michael Douglas'la Glen Close'un oynadığı.
kimono demiş ki:
daha sonradan ustumden ilk anki soku attigimda filmin "besikte ki el" in aynisi oldugunu fark ettim :idea:

her nekadar doktor veya komiser olmak kendisine yakissada cuneyt arkin dedin mi malkocoglu yada kara murat fln gelioo aklima...

yaliniz bu filimlerde cozemediigim bisey var.....kara murat ayni zamanda imam mi? bide neden hep hakkin yoluna gelip musluman olmak icin gunes batarken dagin tepesine cikip namaz kiliyorlar..

hepsini izledim.........bence herbiri ayri bir eser......YETTIIIIMM HAMMER USTA !!!!!!!!!

duygusal yaklaşımlar ucuz prodüksiyon ama herşeyiyle o döneme dair güzel filmlerdi.. sanatsallıktan uzak olduğu kadar gündeliğe hitap ediyor olması sebebiyle her ne kadar çoğumuzun severek bir çoğumuzunda dalga geçerek izlediği şeyler olsada..ama bu güne kadar yapılmış milyon tane türk filmi içinde sanatsallık taşıyan film sayısının 100ü geçmemesi üzücü tabi.. yılmaz güneyle açılan yo,l hakkaride 1 mevsimle devam etti.. yinede herşeyiyle güzeldi tabi..

fleez demiş ki:
Daha daha eskilerden ''Teyzem'' vardı.Müjde Ar oynuyodu.O nasıl filmdi öyle ya Gençliğimi mahvetmişti film.Çok etkilenmiştim ve nedense korkmuştum küçük çocuğun teyze teyze diye bağıran sesini hala hatırlarım.. Bir de babasının yatağının altından çıkma sahnesi vardı ki sormayın
ben hep teyzemi hatırlarım o filmi görünce..garip güzel insanın içine işleyen bi film.muhsin bey de aynı etkiyi yapıyor

fleez demiş ki:
ben hep teyzemi hatırlarım o filmi görünce..garip güzel insanın içine işleyen bi film.muhsin bey de aynı etkiyi yapıyor

Geri