Bass Için Overdrive Pedalları

kanımca overdrive bass'ta çok güzel duruyor. hatta iyi bir bass overdrive pedalı ile, normal bir gitar distortion veya overdrive pedalının yapabileceklerinden çok daha güzeli yapılabiliyor.
ama hangi bass overdrive pedalı? boss mu ibanez mi? boss'u kayırasım geliyor gerçi..

İlla analog gibi bir tutkun yoksa ben preamp-proc. olarak bass pod'u, processor olarakta digitech bnx 3'ü tavsiye ederim.Pod'un ismi yeter esasen, at case'e yallah sahneye! Bir ara vokal kayıtlarında bile inanılmaz neticeler alıyorduk bu aletten 8)Gerçi bizimki XT değildi ama yenisi çıkmış buna bakmakta fayda var...
Line 6 Bass POD XT

BNX ise sınırsız efekt kombinasyonları özgürlüğü sunuyor "all inclusive" çok acayip bir alet
Digitech BNX-3

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya, gitar overdrive'ını bağlamak gibi bir teşebbüste bulundum ve pişman oldum. korkunç bir tecrübeydi ve sesler gerçekten bass overdrivedan farklıydı. her şeyden önce fazla tizdi..gerçi sonuçta ayarlarından filan da çok anlamıyorum ama baya kasmıştım ve o bass overdrive sesini bir türlü alamamıştım..o gün bugündür bass overdrive diye sayıklıorum :)

boss'un bass overdrive pedalı iyi deniyor bir de elektro harmonix big muff, bas seslerde de kuvvetli olduğundan hem gitar hem bas için de iyi sonuç alınıyormuş.

Dark-Saga demiş ki:
İlla analog gibi bir tutkun yoksa ben preamp-proc. olarak bass pod'u, processor olarakta digitech bnx 3'ü tavsiye ederim.Pod'un ismi yeter esasen, at case'e yallah sahneye! Bir ara vokal kayıtlarında bile inanılmaz neticeler alıyorduk bu aletten 8)Gerçi bizimki XT değildi ama yenisi çıkmış buna bakmakta fayda var...
Sevgili Dark saga ben de sipariş ettim bass pod xt yi.Fakat halen gelmedi.Nasıl çok merak ediyorum.Behringer i denedim ama pek beğenemedim.Ama line için bass da da iyi diyorlar.

Geri