Ibanez® PGM301-WH

fiyat performans açısından illaki çok daha iyileri varda eğer sen bu gitarı beğendiysen ne diyelim...birde paul gilbert modeli offf hasta olduğum bir gitarist fakat gitarın tipini pek sevmem ama çok överler süper bir gitar diye...unutmadan ne tarz müzik yaptığınıda yazsan ona göre yorum yapılsa daha iyi olur dostum...

arkadaşım ben çaldım bu gitarı, deneme şansım oldu...

bi kere klavyesi son derece rahat. tonlara gelince, sert bi gitar değil (ne tarz yaptığını bilmediğimden yazıyorum), bariton bir gitar da değil, tiz denebilecek bir gitar. sanıyorum dimarzio paf manyetikler var üzerinde, iyi manyetikler. sustaini de tatmin edici.

kendi kişisel zevkim neticesinde beğendiğim bi gitar değil sabit köprüden dolayı fakat şunu söyleyeyim, çalımı çok çok rahat bi gitar...

Benim deneme fırsatım olmadı ama deneyenlerden duydugun sey hep ot gibi odun gibi gitar oldugu. Evet ilginç bende epey sasırmıstım. Yani kişiye göre baya değişkenlik gösteren bir gitar sanırım en iyisi gidip kendin denemen.

Bir süre kullandım, çok net tonlu tertemiz ses veren bir gitar. Maple klavye ve sabit köprülü bir gitar olmasının avantajı çok büyük. Basılan her notayı pürüssüz bir şekilde veriyor, tam kayıt gitarı. Netliğinin bir unsuru da paf manyetikler. Sert türler için çıkışı tatmin edici gibi gelmese de hi-gain aletlerle kullanıldığında gayet başarılı. Benim için tek falsosu kasadaki şekiller. Ancak ilerde kayıt gitarı olarak tekrar edinmeyi planlıyorum.

bende de vardı bir dönem herkesin dediği gibi klavye çok rahat ama manyetikler güçsüz elimde tutsaydım sanırım köprüye s.duncan pg takardım ....

Geri