Send Ve Return Girişi Ne Işe Yarar?

Merhaba arkadaşlar. Elimde Boss NS-2 pedal var ve bunda input output harici ikide send ve return giriş ve çıkışları var. Bunları ne zaman kullanmalıyım ve ne için yada kullanmamalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi bayramlar.

gitar-(input)Ns2(send)-comp-od(out)-(return)Ns2(output)-delay-amfi

Ben böyle kullanıyorum çapraz olarak kullanılıyor.Ben de tam becerememiştim sanırım böyle olsa gerek.Bilen birileri yazacaktır ..

Tersinde sanırım drive dan sustain almak için kullanıyolar ben de tam bilmiyorum ikisini de denedim bu daha çok hoşuma gitti.Clean tonlarda kullanıyorum ben.Aslında hiç kapatmıyorum ama neyse :D

bence compressor u gitar ile overdrive arasında dene ,

lambalı amfi aldığımdan beri compressor kullanmamayı tercih ediyorum ama onceleri öyle kullanırdım compressor u

delayi fx loopa koymak lazım.

hatta ben derim ki, ns-2'yi de fx loopa koymak lazım.

yani

gitar -> compressor -> overdrive -> amfi input -> amfi fx send -> ns-2 input -> ns-2 send -> delay -> ns-2 return -> ns-2 output -> amfi fx return

evet comp. overdrivedan önce çok çok daha iyi oluyormuş ki overdrivedan sonra olunca overdrive öldü bende.

dms elimde amfi send vs. olmadığı için bişey diyemeyeceğim :(

arkadaslar bende boss gx-700 rack prosesor var phones girişine kulaklık bağladıgımda tam istediğim tonu alıyorum ama amfiye bağladıgımda bütün sesler kötü cıkıyor.. msn den bi arkadas bana amfinin preampi ile prosesorun preampinin çakıştıgı için boğuk ses cıktıgını soylemişti ve send return yapmam gerektiğini söylemişti ama o arkadasa rastlayamadım bir türlü.. neyse ben bu sorunu nasıl aşabilirim yani prosesoru amfiye nasıl send return yapabilirim? amfim de ve prosesorumde de fx send ve fx return girişleri var birbirine nasıl bağlıyacam amfinin preamğını devre dışı bırakmak için?

Prosesorun arkası aynen şu şekilde..... http://media.photobucket.com/image/boss gx700/fattyandskinny/BossGX700-4.jpg

netten araştırdım bu yolu buldum ama acayip gürültülü yüksek ses cıkıyor ve volume dan kısamiyorum.. eksik bişeymi var yada yanlış bir bağlantımı var?

Gitarı normal amfi girişine/GUITAR IN bağlıyorsunuz.
Amfideki;
FX SEND---> Prosesör Giriş/input
Prosesör Çıkış/Output ---> FX RETURN olarak bağlanır.

Gitar--amfi girişi--->amfi--FX SEND-->efekt aleti giriş. efekt çıkış--fx return-->amfi.

Teşekkürler hepinize şimdiden

jacksonabi demiş ki:
arkadaslar bende boss gx-700 rack prosesor var phones girişine kulaklık bağladıgımda tam istediğim tonu alıyorum ama amfiye bağladıgımda bütün sesler kötü cıkıyor.. msn den bi arkadas bana amfinin preampi ile prosesorun preampinin çakıştıgı için boğuk ses cıktıgını soylemişti ve send return yapmam gerektiğini söylemişti ama o arkadasa rastlayamadım bir türlü.. neyse ben bu sorunu nasıl aşabilirim yani prosesoru amfiye nasıl send return yapabilirim? amfim de ve prosesorumde de fx send ve fx return girişleri var birbirine nasıl bağlıyacam amfinin preamğını devre dışı bırakmak için?

Prosesorun arkası aynen şu şekilde..... http://media.photobucket.com/image/boss gx700/fattyandskinny/BossGX700-4.jpg

netten araştırdım bu yolu buldum ama acayip gürültülü yüksek ses cıkıyor ve volume dan kısamiyorum.. eksik bişeymi var yada yanlış bir bağlantımı var?

Gitarı normal amfi girişine/GUITAR IN bağlıyorsunuz.
Amfideki;
FX SEND---> Prosesör Giriş/input
Prosesör Çıkış/Output ---> FX RETURN olarak bağlanır.

Gitar--amfi girişi--->amfi--FX SEND-->efekt aleti giriş. efekt çıkış--fx return-->amfi.

Teşekkürler hepinize şimdiden
Amfiler iki katlıdır, preamp ve power amp. Sistem şöyledir;

Amp input-------> Preamp------->Poweramp------>Kabin

FX send ve FX return Preamp ve Power amp katları arasındadır. Preamp ile poweramp arasına herhangi bir efekt ya da pedal bağlamak için kullanılır;
Amp input------>Preamp----->FX send------>Extra pedal----->Fx return----->Power amp

Sen preampı processörden kullanacağın için processor'ün output'unu direk amfinin fx return'üne gireceksin. Böylece processörden direk power ampe girmiş olacaksın. Ancak elindeki alette var mıdır bilmiyorum, processörün preampında herhangi bir kabin simülasyonu kullanıyorsan kapatman gerekir. Ya da output seçme özelliği varsa, amfi return'üne ayarlaman gerekir, ki böyle yaptığında genelde bir kabin simülatörü varsa otomatik olarak kapanır.

Eğer processor'inki yerine amfinin overdrive'ını kullanmak, geri kalan efektleri processörden kullanmak istiyorsan 4cable method yapman gerekiyor.

gitar-->boss input
boss fx send-- amp input
amp fx send-- boss return
boss output-- amp fx return
şeklinde.

Bu durumda processor'un preampını kapalı tutacaksın, drive'ı amfiden vereceksin, geri kalan wah ya da modülasyon efektlerini effect chaini gerektiği gibi ayarlayarak bosstan kullanabilirsin.