Alef (nu-metal) - Ankara

199243_119257864816214_110485339026800_142050_4957617_n.jpg

Herşey 2008 yılında başka bir proje için bir araya gelen Volkan Can, Mehmet K. Zırh ve Altuğ Karadağ'ın, projenin gerçekleşmemesi ardından uzun süredir istedikleri Nu-Metal tarzını çalmak için yeniden bir araya gelmesiyle başladı..Uzun bir süre grup "Defiance" ismi ile çalışmalarına devam etti ve bu süre içinde bir kaç eleman değişikliğinden sonra 2009 yılında gruba Ömer Altunalan'ın Turntable'da ve Berkay Eryavuzun'da Gitar'da dahil olmasının ardından grup çekirdek kadrosunu oluşturmuş oldu..

Uzun bir süre çalışmalarını sürdürdükten sonra grup ismini "Alef" olarak değiştirme kararı aldı ve 2011 yılında ilk Single parçasını çıkarmayı hedefleyen Alef, şarkılarında geniş bir sound kullanarak genel anlamda gitarlarda sert ve yumuşak gitar riffleri, vokallerde clean ve rap vokaller ile elektronik alt yapı, synth, klavye ve turntable katarak müziğini dinleyicisine sunar.Kurulduğu günden beri her zaman en iyisini yapmayı hedefleyen Alef beste çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte..

Volkan Can - Vocals
Berkay Eryavuz - Guitars
Mehmet Zırh - Bass, Back Vocals
Altuğ Karadağ - Drums, Percussion
Ömer Altunalan - Turntable, Keyboards

Canlı Performanslar;
10 Ocak 2009 - Eskiz Performance Hall
21 Şubat 2009 - Gölge Live Kızılay
17 Mayıs 2009 - Gölge Live Kızılay
26 Şubat 2010 - Ankara Üni. Cebeci Kampüsü
7 Mart 2010 - 312 Concept

Facebook Sayfa: http://www.facebook.com/AlefOfficial
Myspace : www.myspace.com/alefofficial
Anatolianrock: http://alefofficial.anatolianrock.com

İletişim: [email protected]

Tarzlar farklı ayrıca bizim ismimizin başında "THE" var fazla kullanmasakda ayrıca dağılmış gibi birşey haline geldi o grup 2007 underground çıkarması bişi değiştirmez googleda bile onların hakkında hiçbirşey çıkmıyor albümü geçtim...Ayrıca Defiance ismi olan tek trash grubuda yok albümü olan punk grubuda var onlar aynı ülkede hemde
açıkcası bizimle isim olarak sıkıntı yaşatacak bir durumda söz konusu değil herşeyi karşılaştırınca.Konuyla ilgilendiğiniz ve bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz ayrıca

Evet 10 Ocağa az kaldı ve konser biletleri satışta biletleri 10 Ocağa kadar bizden ve Stüdyo Bohemden yada konser günü Eskiz bar performance hall kapısından alabilirsiniz.Konserde yer alıcak diğer gruplarada başarılar dilerim burdan...10 Ocak'da görüşmek üzere...
ewretgr1dfghjked7.gif

Ufak tefek aksaklıklar dışında organizasyon güzeldi.Emeği geçenlere teşekkürler.
Defiance'a da başarılar çok iyiydiniz umarım devamı gelir :)
Bilgehan-Stress Gitar ;)

Gitaristimiz ile yollarımızı ayırmış bulunmaktayız...En kısa zamanda yeni gitaristimizi bulup çalışmalarımıza devam edeceğiz... konserde bulunan herkese ayrıca teşekkürler...

isabetlı bı karar olmus volkan umarım sıze yakısan bı gitarıst bulursunuz!!konsere gelince genel anlamda ıyıydı basarılarınızın devamını dılerım

hani tarafsız bakıpta g*t yalayıcılığı yapmadan acıkcası gitarın bi kac standart ve teknik hatadan baska problemini göremedim sesin gitmesi v.s gibi problemler ancak toplu bi elestiriye gitmeniz gerekiyor(davul özellikle).. Genel olarak iyiydi grup.. Eleman eğer cıktıysa normal sanırım :roll:

Taraflı veya tarafsız yorum buna bişi diyemiyecem kimler hangi tarafda ortada herşey zaten.Yorumun ve eleştrilerin için teşekkürler hatası olan kişiyi herkes biliyor zaten ayrıca eleman çıktıysa falan normal demişsinde onu açıklamama gerek yok yukarda yazıyordu ama birde ben söyliyim yukardaki yazıyı okursan o eleman ile yolumuzu bizim ayırdığımızı anlarsın tabi tarafsızsan orası sana kalmış...ayrıca söylemeden edemeyeceğim isim yada kişi belirtmek istemiyorum önce övenler sonra tarafcı olarak yazmasınlar bunlar çoluk çocuğun işidir çoluk çocuklada bizim işimiz olmaz...tarafcı saçma sapan kişilerin kötü yorumlarını silip bize yardımcı olan mod. arkadaşımızada teşekkürlerimi sunuyorum burdan unutmadan :)

Geri