Places Of Power

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda enchant tarafından 21 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. places of power yeni kurulan ve albümü 2009'un hemen başında çıkacak proje gruplarından birisi. hard rock, melodic rock ve aor çizgisindeki müzikleri var. bu projede daha önce lou gramm ve foreigner ile çalışmış olan basçı bruce turgon ve magdalen elemanı philip bardowell var. albümün vokallerini philip bardowell üstlenmiş ve yine bu albümün miksajını dennis ward bizzat halletmiş. dennis ward'ı place vendome, pink cream 69 ve joe lynn turner'ın sunstorm'undan hatırlarsınız. e bu isim dennis ward olunca albüm tamamiyle eski tarz rock oluyor. yeni ve modern öğelerin hiçbirisi bu albümün bestelerine uğramamış. klasik rock, melodik rock ve aor dinleyicileri mutlaka edinsinler. foreigner, shadow king, place vendome, pink cream 69, sunstorm dinleyenleri kaçırmasın. :wink:

  http://www.myspace.com/placesofpower

  http://www.bruceturgon.com/

  [​IMG]
   
 2. [​IMG]

  yılın en güçlü melodik rock/aor albümlerinden birisi. dennis ward yine prodüktör koltuğunda... 80'lerin journey'ini bad english'ini sevenler, sunstorm, place vendome ve pink cream 69 dinleyenler kaçırmamalı... :wink:
   
 3. Ovvv journey dedin mi akan sular durur benim için.bu grubu hemen araştırmaya alıyorum enchant.bu grubu kaçırmayacağım.
   
 4. Sunstorm'a bayılırım. Şimdi Myspace adresinden dinleyeceğim şarkılarını grubun.
   
 5. myspace'den dinlemeyin kaydı çok kötü şarkıların. :) içiniz rahat bir şekilde bulun dinleyin çünkü boş yok.

  in your wildest dream
  desires of our hearts
  i live for you
  hard to love you
  light of my world
  the passage

  ben son zamanlarda (sunstorm ve journey hariç) böyle eskiye sıkı sıkıya bağlı bir albüm dinlememiştim. yukarıdaki şarkılar bir nimet nimet. :D
   
 6. Myspace adreslerine sample niyetine koymuşlar şarkıları. Hiç biri tam değil. Yılbaşın da Ankara ya geleceğim, Dost'ta bulursam alırım albümü.
   
 7. enchant mesajını şimdi gördüm ve bu başlığı da yeni okudum haliyle.. hemen ilgi gösteriyorum. ama dennis ward varsa işin içinde şimdiden sevdim bu projeyi ben :)
   
 8. youtube'dan in your wildest dreams'i dinledim. net olarak takdirimi kazandı. böyle grupların albümlerini download etmeyi çok doğru bulmuyorum. o yüzden amazon'dan sipariş ettim. 3 kuruş katkımız olsun..
   
 9. evet çok çoşkulu güzel bir album olmuş gerçketen , milenium gruplarından buna benzer bişeyler isterseniz

  "Change Of Heart" ı da tavsiye ederim
   
 10. dediğin kanadalı grup mu yoksa?
   
 11. hayır ingiliz bu gurup , şurdan bakabilirsin ...
  http://www.heavyharmonies.com/cgi-bin/band.cgi?BandNum=1549
  "Continuum" albumlari baya iyidir
   
 12. aynı isimde kanadalı grup dinlemiştim de ondan sordum. tamam bakıcam, meraklandım. :)
   
 13. places of power'ın cd'si elime ulaştı. iki gündür dinliyorum evde.. düzenlemeler çok başarılı.. survivor ve foreigner ekolünden hoşlananlar için bire bir parçalar var. parçaların nakaratları üzerine biraz daha uğraşsalar daha iyi olurdu. bir de lead gitar olayı zayıf kalmış. şöyle kanımı kaynatacak bir soloya çok denk gelmedim. albümün asıl olayı düzenlemeler yani.. dennis ward'ı bir kez daha takdir ediyoruz..
   

Bu Sayfayı Paylaş