The Quireboys

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda enchant tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. bu grup nasıl unutulmuş. ismine bakıpta glam falan zannetmeyin, londra'lı bu grup safi rock'n roll yapıyor. 1980'lerin ortalarında kurulan the quireboys the black crowes ve türevlerinin kurulmasına bile yol açmıştır. rock'n roll, blues temeli üzerine hard rock etkilenimlerini çok rahatlıkla alabileceğiniz müziklerinde small faces, aerosmith, the faces, humble pie, rolling stones ve ac/dc gibi büyük toplulukların izlerini bulabilirsiniz. zamanında guns'n roses'ın altında çıkmışlığı da bilgilerim arasında.

  spike - vokaller
  guy griffin - gitar
  jimmi crutchley - bas
  keith weir - klavye
  paul guerin - gitar
  pip mailing - davul

  kadro bu şekilde yer alıyor ve vokalist spike'ın rock'n roll ailesi içerisinde çok özel bir yeri olduğunu da vurgulamak isterim. spike, tom keifer'ın(cinderella) o kirli blues/rock vokallerini aynen sergiliyor. cinderella dinleyicileri özellikle bu grubu bir dinlemeli... ben the quireboys albümleri arasında "bitter sweet & twisted"ı çok tutarım. sonrakilerse sırasıyla "this is rock 'n' roll", "a bit of what you fancy", "well oiled" diye gidiyor...

  2008 yılında ise son albümleri "homewreckers & heartbreakers" çıktı. şarkılarda ve müziklerde eski albümlerindeki tadları aynen bulabiliyorsunuz.
  eğer dinlerseniz yorum bırakmayı unutmayın! :wink:

  BITTER SWEET & TWISTED
  [​IMG]

  HOMEWRECKERS & HEARTBREAKERS (2008)
  [​IMG]
   
 2. bu heriflerin ilk albümüne hastaydım: a bit of what you fancy. hala rock'n roll albümleri listemde üst sıralarda yer alır.

  hey you
  there she goes again
  7 o'clock
  sweet mary ann
  I don't love you anymore...

  bu parçaları sıkılmadan dinliyorum. ikinci albümleri bitter, sweet and twisted'ı pek sevememistim. sonraki albümleri de açıkcası takip etmedim. ama ilk albüm, the black crowes'un sonra çıkan shake your money maker ile aynı kalitededir kanımca...

  bir de o yıllar ilginçti. glam rock baymıştı ve millet yeni bir şeyler arıyordu. eğer grunge gelmeseydi epey rock'n roll grubu çıkacaktı piyasaya quiereboys gibi.
   

Bu Sayfayı Paylaş