Acid Bath

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda S_COREY_S tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. başlığı vardır sanıyordum.yokmuş açalım...

  Acid Bath güney amerika'da New Orleans'ın küçük bir kasabası olan Houma'da kuruldu.Grubun tarzı genel olarak Sludge metal olarak adlandırılsa da grubun solisti Dax Riggs bu kendine has sound'u "Death rock" olarak tanımlıyor.grubun 94 ve 96 yıllarına ait 2 albümü ve bir de 2005 yılında çıkan yayımlanmamış demoları bulunduran bir albümü var.Bunlar ;

  When the Kite String Pops (1994)
  Paegan Terrorism Tactics (1996)
  Demos: 1993-1996 (2005)

  grubun bassisti Audie pitre 97 yılında trafik kazasında hayatını kaybedince grup dağılmış.Bize de bu mükemmel 2 albüm kalmış.Zaman zaman black-heavy-doom tadlarını birarada alabilceğiniz bu grup bu tarz müziği sevenler için nimetten gerçekten.


  [​IMG]
   
 2. Çok güzel gruptur Acid Bath. Sürekli aksak ritm ve belirsiz bir melodiyle giden Sludge gruplarından çok, ağır bir melankolik atmosfer yakalamışlardır şarkılarında. Paegan Terrorism Tactics Sludge müzikte çoktan efsane olmuş bir albümdür. Paegan Love Song, Bleed Me An Ocean, Graveflower, New Death Sensation gibi şarkılar mutlaka dinlenmeli.

  Ayrıca Dax Riggs'in bir başka Sludge projesi Agents Of Oblivion da Acid Bath severlerin dikkatini çekebilecek bir grup. Orda daha da ağır ve progresif bir hava var. Şahsen Acid Bath'i daha çok severim ama..
   
 3. Bleed me an ocean çok acaip bi şarkı hakkaden.o bunalımlı atmosferi en iyi yansıtan şarkılarından biri.şarkı içinde ki geçişleri de müthiş hiç sırıtmıyor.loopa aldırdı başka bişi dinlettirmez oldu :)
   

Bu Sayfayı Paylaş