Metoboy

Metin Türkcan'ın önderliğinde yarışma ile davulcu ve bas gitarist şeçimi sonucu kurulmuştur. Davulda Ozan, bas gitarda Berkhan ve gitarda Metin olmak üzere kurulmuştur.

www.metoboy.com

Gruba çalışmalarında başarılar.

yahu bu grup neyin nesidir anlamak mümkün degil özellikle garaj sitelerine bi ilan vermişler yok yarışma ile grubumuza müzisyen alacaz felan filan tam bir kaos rezillik herşey bu kadarda reklam için yapılmaz be kardeşim bu gruba katılmak için yarışmaya giren ve girmeyi düşünen arkadaşlara sesleniyorum siz siz olun bir gruba girecem diye itibarınızla kendinizi oynatmayın katılan kişileride bunu düzenleyenide şiddetle kınıyorum......
derenin altından su sızdıranlar tereyag gibi çıkmaya çalışırlar adalet mi kaldı dünyada herkes kendi çıkarında
yüz<üne tebessüm ederler arkandan küfür ederler dünyanın kanunu
sen herşeyi bırak rahat uyu!...

'Metoboy' grubu;

Metin Türkcan ~ Vokal & Gitar (3 Şubat 1971)
Berkhan Ay ~ Bas Gitar & Back Vokal (1 Haziran 1991)
Ozan Demir ~ Davul (1989)

şeklindedir. Metin Türkcan ile bas gitarist Berkhan arasında 20 yaş vardır. Bu bas gitarist yaklaşık 100 kişi arasından seçilmiştir, düşünün artık; bu yaşta bu yetenek. Grubun menajeri; Didem Doran'dır.

Grup ilk konserini 18 Şubat 2009 Çarşamba gecesi İstanbul'da Jolly Joker Balans'ta verecektir. Biletleri biletix'ten temin edebilirsiniz. Grubun tam olarak ne tarz müzik yaptığını merak edenlerin kaçırmaması gereken bir konserdir.
Saat: 21.00
Giriş: 18 TL

www.biletix.com
www.metoboy.com

Grubun 89 doğumlu davulcusu Ozan İstanbul'da ikamet etmektedir, kendi stüdyosu vardır.

Grubun 91 doğumlu, daha henüz önümüzdeki Haziran ayında reşit olacak olan bas gitaristi Berkhan, Ankara'da ikamet etmektedir, geçtiğimiz yıl Hürriyetin düzenlediği genç yetenekler yarışmasında grubuyla birlikte beste dalında 1. olmuş ve 5000 TL ödül almıştır. Ankirockfest 2008'de vb daha bir üst düzey sahnede boy göstermiştir.
Metoboy dışında, IsHot isminde bir Funk Rock grubu vardır.

Metin Türkcan'ı saymaya gerek yok sanıyorum, kendisi adına bu proje vokal olma yolunda attığı ilk adım olsa da; bir çok kişinin Türkiye'nin en iyi gitaristi olarak nitelendirdiği Pentagram, Şebnem Ferah, Ogün Sanlısoy gibi Türkiye'de artık zirveye oynayan-yerleşmiş grupların gitaristidir.

iyi dinliyin söylüyorum şimdi;serdar öztop,metin türkcan ve demir demirkan daha varda aklıma gelmedi neyse bunlar lütfen sadece gitar çalsın ne vokallik yapsınlar nede beste yapsınlar tam bir kaos yahu nedir bu anlamadım gitti insan şöyle bir düşünür mesela ogün şanlısoy,mor ve ötesi,duman vs gruplar bunlarda elbet bazı yerlere gelmek için çok ugraş vermişlerdir tabi ve baya bir kitleleri olmuştur ama bu saydıgım kişiler yıllardır birşey çabalıyor ama bir türlü tutulmuyorlar neden bu kadar zorluyorlar anlamıyorum he bu arada yorumuma saygı duyun adam gibi cewap verin
saygılar

dehset-i-wahset demiş ki:
iyi dinliyin söylüyorum şimdi;serdar öztop,metin türkcan ve demir demirkan daha varda aklıma gelmedi neyse bunlar lütfen sadece gitar çalsın ne vokallik yapsınlar nede beste yapsınlar tam bir kaos yahu nedir bu anlamadım gitti insan şöyle bir düşünür mesela ogün şanlısoy,mor ve ötesi,duman vs gruplar bunlarda elbet bazı yerlere gelmek için çok ugraş vermişlerdir tabi ve baya bir kitleleri olmuştur ama bu saydıgım kişiler yıllardır birşey çabalıyor ama bir türlü tutulmuyorlar neden bu kadar zorluyorlar anlamıyorum he bu arada yorumuma saygı duyun adam gibi cewap verin
saygılar

birader sen ne demek istedin ki saygı duyalım ve adam gibi 'cewap' verelim? Arada bir nokta ve yine arada bir zeka kullansaydın da anlasaydık :D

demir'in vokali başarılı gayet ve oldukça fazla seveni var. metin'de vokal konusunda süper değil ama daha iyi olmak için çalıştığı şüphesiz. ayrıca adam şeyinin zevkine göre iş yapıyor, kim ne diyebilir? beğenen dinler beğenmeyen dinlemez, bok at izi kalsın mantelitesinden kurtulmak lazım. kaldı ki metin türkcan gitarıyla kendisini fazlasıyla ispatlamış bir isim...

Geri