Farklı Sitelerdeki Alexi Scythe Fiyat Farkı ? Bunedir ya?

Arkadaşlar Alexi scythe almayı düşünüyorum fakat 2 site arasındaki fiyat farkında ağzım 1 karış açık kaldı bu nedir ben anlıyamadım yani birisi çakmamıdır yoksa kazıkmıdır anlıyamadım yardım edersenız sevınırım ??

1. site : http://www.instrumentpro.com/P-ESPALESCY?source=CJ&AID=10362375&PID=1638965

Yukardaki sitede $2199.00 diyor...

2. site : http://www.bmusic.com.au/prod4022.htm

Bu sitedede 5.777$ diyor anlıyamadım valla kafam karıştı... aydınlatırsanız sevnırım?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet biraz düşündükten sonra benımde aklıma o geldi,amerikada üretiliyo avusturalya dünyanın öbür ucu oldugundan dolayı fiyatı çok çok yükselıyo
tbrık ederım çok iyi düşünce ;)

Hocam dünya yuvarlak biliyorsunuz. Şu resmin iki ucunu birleştirdiğinizde Avustralya Amerika'ya o kadar da uzak değil aslında :p

world8py.gif

Olay gümrük veya satış potansiyeli ile ilgilidir büyük ihtimalle, mesafe değil. Ayrıca ESP Alexi de Japon yapımı olmalı, ABD değil.

Evet Avustralya Amerika'ya yakın. Benim kastetmeye çalıştığım, ülkenin alım gücüyle ilgili. Mesela Türkiye'deki bir gazetenin Euro fiyatı 0,25 Euro falan. Ama Fransa'daki bir gazete 3 Euro falan. O ülke insanlarının gelirleriyle alakalı yani.

Tabi canım, dünya olayını geyik olsun diye söyledim zaten. :D Alexi modelini pek bilmiyorum ama fiyatı yüksek olanda "Custom Shop" ibaresi var. Eğer bu gitarların seri üretim-custom shop olayı varsa pahalı olanın neden pahalı olduğu belli.

arkadaşlar önemli olan gitarın custom shop olması ve orjinal olmasıdır benım için eğer bu 2200 $ olan orjinal değilse nedir ? eğer 5700 $ olan orjinalse neden sadece o sitede 5700 $ bunuda merak edıyorum

O site sadece Avustralya'ya satış yapıyorsa, sadece o sitede 5700$ olması normaldir.

Edit: Uluslararası satış da yapıyormuş, şimdi gördüm, kusura bakmayın :)

featmen demiş ki:
arkadaşlar önemli olan gitarın custom shop olması ve orjinal olmasıdır benım için eğer bu 2200 $ olan orjinal değilse nedir ? eğer 5700 $ olan orjinalse neden sadece o sitede 5700 $ bunuda merak edıyorum

2200$ olan da orijinal fakat standart seri bir gitar ile custom shop gitar arasında fiyat farkı olması çok normal. Özellikler, kullanılan malzeme cinsi aynı olsa da ağaç kalitesi ve custom shop damgası fiyatı bırazcık :)D) değiştirir.

Whiskas demiş ki:
featmen demiş ki:

2200$ olan da orijinal fakat standart seri bir gitar ile custom shop gitar arasında fiyat farkı olması çok normal. Özellikler, kullanılan malzeme cinsi aynı olsa da ağaç kalitesi ve custom shop damgası fiyatı bırazcık :)D) değiştirir.
nası standart ikisininde resmi ve ismi aynı ikisininde sapında custom shop yazıyo ?

featmen demiş ki:
nası standart ikisininde resmi ve ismi aynı ikisininde sapında custom shop yazıyo ?
InstrumentPro'daki resim yanlis kardes. O standard serisi SCYTHE, ama resim CS.
Bak simdi, 3 farkli Alexi gitar alabilirsin, birincisi LTD serisi ve fiyati 1200$ civarinda. Resmi bu:
Alexi-600-Scythe.jpg

Ikincisi Standard serisi, instrumentPro'daki 2200$'lik olan. Bu da resmi:
Alexi-Scythe.jpg

Dikkat edersen InsPro STD serisi dedigi halde yanlis resim koymus.

Sonuncusu da Custom Shop ESP. Bu da CS Alexi:
green-alexi.jpg

Bunlar genelde siparis ile yapiliyor, ve ESP CS'nin fiyati bir cok seye gore farklilik gosteriyor (model ve ozellikler). Muhtemelen CS Alexi 3500-4500$ arasinda olacaktir eger ABD'de bir dealer'dan ismarlarsan.

çok sağol tşk ederim çok yararlı oldu... almışken orjinal custom shop almak lazım yanı 3. seçenek.. // americada diilde almanyada akrabam var ordan sipariş etsem müzik shoplarda bulunmaz mı? illa amerikaya mı yaptırmak lazım

featmen demiş ki:
çok sağol tşk ederim çok yararlı oldu... almışken orjinal custom shop almak lazım yanı 3. seçenek.. // americada diilde almanyada akrabam var ordan sipariş etsem müzik shoplarda bulunmaz mı? illa amerikaya mı yaptırmak lazım

Onemli degil.
CS olayini da biraz anlatayim. Birinci tur CS gitarlar standard gitarin CS versiyonu olur, ozellikleri hemen hemen aynidir standard ile, ama iscilik, malzeme, harcanan emek vs CS seviyesindedir. Bunlari gitar magazalarinda bazen bulabilirsin. InsPro'da 3 tane CS gitar var su anda:
http://www.instrumentpro.com/ESP-Custom-Series

Ikinci tur CS de senin bir dealer araciligi verdigin tamamen sana ozel CS siparisidir (aslinda neckthru olan bir gitari bolt-on isteyebilirsin mesela). Ben bir ara ESP CS'nin internet'den formunu doldurmustum (1 seneyi gecti doldurali), 4000$ civarinda bir miktar demisti EX tarzi bir gitar icin, ama genelde siparisi verirken o miktarin biraz altina mal oluyormus. ESP CS genelde 6 ay civarinda zaman istiyor bir siparisi teslim etmek icin.

ESP Japon sirketi bu arada, ABD'de gitar uretmiyor. Almanyadan da ismarlayabilirsin, ama muhtemelen vergiden dolayi biraz daha pahali olacaktir son fiyat (ABD'ye gore).

Eger profosyonel olarak muzik isindeysen CS akillica bir cozum, ama eger amator/yari pro olarak ugrasiyorsan o kadar para vermeye gerek yok bence.

Ha bir de Alexi (veya istedigin herhangi bir gitari) unlu luthier'lere de yaptirabilirsin. Avrupa'daki Ran gitarlari (sanirim Polonya'daydi) her gitarin birebir kopyasini yapiyormus, fiyat da biraz daha az oluyormus CS'ye gore. Yani Ran sana ayni Alexi'yi daha ucuza mal edebilir.

Geri