Elektro Gitar'a başlamak istiyorum...

L

lionminister

öncelikle bu konuda bilgilli arkadaşların ellerinnden teker teker öpüyorum.:approve: Evet, Elektro gitar'a heves ettim.:D
Bu konuda bilgi sahibi çok az arkadaşım var o yüzden sizlerden yardım istiyorum. (evet, armut bi arkadaş çevrem var):( Ama bi arkadaşım birazcık bass gitar çalabiliyo

Çalamamak diye birşey yok, bu konuda kendime sonsuzzz güveniyorum. Yarıda da bırakmayacağım, söz veriyorum.:D Bu arada daha önce klasik gitarı elime almışlığım dahi yoktur.:eek:
fakat okuduklarım kadarıyla buna gerek de yokmuş...
Beni buna sürükleyen Mor ve ötesi'nin "Aşk İçinde" şarkısının sonundaki solodur. fakat öğrendim ki onu klavye ile yapmışlar :) ama olsun bu hevesi kırmadı.

Forumda bi çok şey okudum. Ama tek başıma gitar alacak kadar yardımcı olmadı. Ses ve tarz olarak Audioslave 'e resmenn bayılıyorum.:rock: tıpkı Tom Morello gibi çalmak istiyorum.
Bu yüzden okuduklarımdan çıkardığım kadarıyla Cort G200 marka/modeli tarz olarak uygun bir seçim sanırsam.
Fakat Tom Morello'nun elindekine pek de benzemiyor, o yüzden biraz şüpheye düştüm. Fiyatı da bütçeme uygun sayılır aslındai biraz sarsacak olsa da sayılır.:D

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1129&gid=111

http://urun.gittigidiyor.com/CORT-G200-SIYAH-ELEKTRO-GITAR-KARGO_W0QQidZZ15919255

seçimlerim hakkımda lütfen yardımcı olun.

Ayrıca öğrendim ki, amfi almadan da ses çıkartılabiliyomuşum. fakat Pc değil Laptop'um var.
Toshiba a300-15b

fakat laptop'un 5+1 çıkışı dahi yok. Sadece High Definition Audio felan diyo. (Hadi bakalım High definition audio işe yara biraz) :D
sadece mikrofon kulaklık ve usb çıkış/girişleri var. bu arada 5+1 im de yok. onu da almak lazım
Yani bu iş için laptop'a 5+1, harici ses kartı gibi ekipmanları mı almak daha mantıklı, yoksa o paraya amfi mi almalıyım??
fakat şu an için bütçe olarak bana uyan şey, 300 lirayı gitara vermek. bi şekilde de sesi çıkarmak. Daha sonra da yazın bi amfi alabilirim.

Yardım eden herkese teşekkürler.

amfi veya pc olmasa
evde muzık seti varsa
onada giriş yapabılırsın

sana
Aria stg-003
ve
mega amp 10 watt'lık amfi satabılırım
2'si sadece 150 TL

ya git al bi klasik gitar onunla başla yazın setup ını toplarsın. Şuan herkezde oldugu gibi yeni başlıyosun gitarının sesin çıkarıp millete duyurmak istiyorsun ama adam akıllı gitarın ve amfin olmadan bi işe yaramıyacak.

elektro gitar çalmak istiyosan elektro gitar al, sakın klasik falan alma soğursun çalmak istediğin şeylerden. klasikle başlanır geyiğini bırakın artık.

Sevdiğin müzik neyse kullacağın ekipmanıda ona göre seçmelisin...Ben metal müziği seviyorum diyip gidip bi telecaster tarzı gitar alırsan yada flamenko sevipte gidip elektro gitar alırsan olmaz...Ne seviyorsan o...Gitar gitardır klasikle başlamak gibi bir düşünce hiç mantıklı değil hem sana ekstra hiçbişey kazandırmaz tam tersine tekniğin gelişmez...klasikle elektro gitarın çoğu tekniği farklıdır...Sonuç :D : Elektro gitar al nokta

abi aynen oyle ya NN hakkaten direk benim yazıcaklarımı yazmıssın yani akustik veya klasikle başlamak zaman kaybı bence ...

ve en onemlisi elektro gitar cok daha rahattır NN

lionminister öncelikle seni gerçekten tebrik ederim. Büyük ihtimalle başlığın kilitlenebilir çünkü bu tip sorular için sabit başlık vs. var. Ama cidden helal olsun yeni başliyacaksın, foruma da yeni üye olmuşsun ama derdini ayrıntılı olarak açıklamışsın. Hatta hep olmasa da yazım kurallarına dikkat etmişsin. Ne diyim helal :)

Şimdi sen alıcağın gitarının tonunu falan geç, boşver! Tipine bak. Beğendiğin içine sinen bir gitar al. Hatta madem 300tl civarı bir bütçen var, forumdan ikinci el gitar ve amfi al. Uğraşma 5+1'le falan. İstediğin sesi o şekilde alamazsın.

Amfi için Roland tavsiye edebilirim. Roland Micro Cube veya Roland Cube 15X. Bunlardan başka eğer ucuza bulursan Line6 in küçük boyutlu amfileri olabilir.

Gitar olarak dediğim gibi tipini sev, gitardan soğuma. Ama çok da duyulmamış şeyler alma satman gerekirse zorlanırsın. Bu yüzden marka olarak ilk aklıma Cort ve SX geliyor. Bu iki markaya bak.

Bu tavsiyeleri ikinci el olarak alcağını düşünerek verdim. Bu yüzden de ya forumdan çok güvenilir birilerinden al ya da bilen birisinden rica et boş vaktinde senin için baksın.

KeReMmM demiş ki:
lionminister öncelikle seni gerçekten tebrik ederim. Büyük ihtimalle başlığın kilitlenebilir çünkü bu tip sorular için sabit başlık vs. var. Ama cidden helal olsun yeni başliyacaksın, foruma da yeni üye olmuşsun ama derdini ayrıntılı olarak açıklamışsın. Hatta hep olmasa da yazım kurallarına dikkat etmişsin. Ne diyim helal :)

Şimdi sen alıcağın gitarının tonunu falan geç, boşver! Tipine bak. Beğendiğin içine sinen bir gitar al. Hatta madem 300tl civarı bir bütçen var, forumdan ikinci el gitar ve amfi al. Uğraşma 5+1'le falan. İstediğin sesi o şekilde alamazsın.

Amfi için Roland tavsiye edebilirim. Roland Micro Cube veya Roland Cube 15X. Bunlardan başka eğer ucuza bulursan Line6 in küçük boyutlu amfileri olabilir.

Gitar olarak dediğim gibi tipini sev, gitardan soğuma. Ama çok da duyulmamış şeyler alma satman gerekirse zorlanırsın. Bu yüzden marka olarak ilk aklıma Cort ve SX geliyor. Bu iki markaya bak.

Bu tavsiyeleri ikinci el olarak alcağını düşünerek verdim. Bu yüzden de ya forumdan çok güvenilir birilerinden al ya da bilen birisinden rica et boş vaktinde senin için baksın.

çok güzel açıklama kardeşim tebrik ederim;)

İlgilenip cevap yazan herkese çok teşşekkür ederim. :D
Öncelikle direkt olarak "yeni" bir elektro gitar alacağım ve açıkçası 2. el olarak satmayı düşünmüyorum. Böyle şeyler bir kere alınır bence.
Zaten benim bütçem de bir kere alabilmeye uygun. Yani yarın öbürgün Ibanez felan almayı düşünmüyorum.
Zaten okuduklarım kadarı ile de birçok ünlü gitarist eski gitarlarını bir türlü bırakamıyormuş. :LOL:
size sormak istediğim şey ise dinlediğim müzikler ile (Audioslave) alacağım gitarın (Cort G200) çıkartacağı sesin uyuşup uyuşmayacağıydı.
Yani acaba seçtiğim gitar tarz olarak uygun bir gitar mı?

Çünkü alternatif rock dinlerken alacağım şeyin death metal tarzı sesler çıkarmasını istemiyorum.
Bu konuda da en ufak bir bilgim olmadığı için sizlere danışıyorum. Amfi konusuna gelince tavsiye ettiğiniz Roland Cube 15x fiyatı
yaklaşık olarak 300 lira cıvarındaymış. Fakat şu anda 300 lirayı sadece gitara yatırabilirim.
Bu arada söylemeyi unutmuşum. Evde devasa boyutlarda kolonları olan eski bi müzik setimiz var. Duydum ki onun Line-in girişini de kullanabilirmişim.
Benim sormak istediğim şey ise müzik setinin çıkartabileceği sesin beni tatmin edip edemeyeceği?
Çünkü söylenenlere göre kötü ses, gitarı bıraktırma sebebiymiş.

boş geç sen o lafları. sesi kötü diye gitarı bırakan adam zaten bıraksın daha hayırlı olur. ben koca bir sene müzik setine bağlayarak çaldım gitarı. en çok da o iğrenç sesli dönemde gitar çaldım. sonradan aletler geliştikçe daha az gitar çalar oldum.

gitar konusunu dert etme. tipine bak al. istesen de death metal tarzı sesler çıkmaz. aynı şekilde -malesef- audioslave tonlarını falan boş geç. henüz olmaz o işler. sen gitar çalmaya bak.

Geri