Pedalların ayrı satılıp toplanma nedenleri

Stompbox diyince illaki analog olması gerekmiyor zaten. Ancak genel görüş olarak "pedal" formatında görülen her kutuya "analog" sıfatı yapıştırılabiliyor. Israrla Boss DD-bilmemkaç delay pedallarını "analog delay" olarak satmak isteyen arkadaşlar var. :D Piyasada bunun gibi daha tonla pedal var. Yanlış anlaşılma ihtimalini göz önünde bulundurarak söylüyorum sadece.

boss yaptı o dediğinden, hiç tutmadı.

duzeltme.png

Sayfanın daha kolay açılması için fotoğraf boyutu küçültülmüştür.

Whiskas demiş ki:
Stompbox diyince illaki analog olması gerekmiyor zaten. Ancak genel görüş olarak "pedal" formatında görülen her kutuya "analog" sıfatı yapıştırılabiliyor. Israrla Boss DD-bilmemkaç delay pedallarını "analog delay" olarak satmak isteyen arkadaşlar var. :D Piyasada bunun gibi daha tonla pedal var. Yanlış anlaşılma ihtimalini göz önünde bulundurarak söylüyorum sadece.
evet ama dijital pedalları birleştirme olayı analoglardan farklı olur onu demek istemiştim. yani 3 tane dijital pedal birleştirilirken 3ünün devresini yanyana koymak saçma olur, tek bir işlemcide toplanabilir.
stompbox'lara analog denmesi konusuna da aynen katılıyorum.

farklı bi soru

boss gt3 kullanıcısym. boss veya farklı bi prosecor e bir veya birkaç analog pedal eklersek bu hangi kategoriye girer?? analog mu yoksa dijital mi ??

bu tarz ürünleri firmalar denedi ancak çok satmamasından yeterince talep olmamasından dolayı çok üretilmiyo satılmıyoda pedallar genellikle kendine özgü ton geliştirmek isteyenlerin kullandığı cihazlar yinede aradığına benzer ürünler var piyasada genelde çok pahalı ürünler kısacası talep yok ondan üretilmiyor. bence hem dijital hem analog pedal kullanıyosan seninki karışık sistem oluyo:) şaka bi yana hangisinden ton aldığına bakar aktif olan analogsa analog dijitalse dijital ton olur karışıncada dijiana olur tahminimce:)

Geri