29 mart 2009 yerel seçimleri

Başbakan'dan YSK'ya türban tepkisi - 24 Mart 2009

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) “Sandık kurullarında görev alanların kılık ve kıyafet ölçülerine uymaları” şeklindeki kararını değerlendirirken, “Sandık kurulunun olduğu yer kamusal alanmış. Böyle kamusal alan mı olur? Oraya gelenler devletin memuru değil. Oraya gelenler siyasi partilerin temsilcileri” dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11279411.asp?gid=229
Konuştukça deşifre oluyor R.T.E.

DarkLegacy demiş ki:
Bilmeden sallamak kolay. Kardeşim sen 1989-1993 (Karayalçın) döneminde Ankara'da yaşadın mı? Gökçek gelmeden önceki dönemlerde Ankara'da yaşadın mı? O pislik vakitlerinde Ankara'nın havasını soludun mu? Solumadın. Hava kirliliğinden günde 3-4 gömlek değiştirdiğin oldu mu? Olmadı. Çöplü, pis, isli kaldırımlarda yürüdün mü? Yürümedin. Musluklarından çamurlu su aktı mı? Akmadı. Klavye başından sallamak kolay.

Bence Karayalçın dönemi ile Gökçek dönemini karşılaştırman yanlış olur..
Ülkenin bulunduğu ortamdan, teknolojiye kadar herşey çok olumsuz ve gerideydi..

Mesela 89 yılında doğalgaz altyapısı kurmak ve bunu o günün teknolojisiyle Ankaralının evine, bütçesine zarar vermeden getirmek çok zordu.. Bu yüzden Ankaranın havası pis, görüntüsü kirliydi..

Başka bir örnek vermek gerekirse, Gökçek Kılıçdaroğluyla yaptığı tartışmadaki iddiasını (Karayalçının Gökçeke göre elektronik sayaçları çok daha pahalı alması) ortaya atması kendisi açısından büyük hataydı.. 89 da alınan elektronik sayacın fiyatı ile 15 sene sonra alınan sayacın fiyatları arasında elbette fark olacaktır..
Teknolojinin gelişmesiyle bu tarz elektronik cihazların fiyatı ters orantılıdır..

Anlatmaya çalıştığım eğer bir karşılaştırma yapılacaksa bence yatırım, illegal faaliyetlerin yoğunluğu, kısacası şartların her dönemde eşit veya birbirine çok yakın olduğu konularda yapılmalıdır..

i. melihe oy vereceklere bu sözlerim

neden öğrenci biletlerinin en pahalı olduğu yer ankara?

6 yıl öncesinde su sorunu çıkacağı haberini aldığı halde neden çözüm için hiç bir şey yapmadı?

ankaralıları kobay olarak kullanıp bize habersiz arsenikli kızılırmak suyunu verdi(seçimler yakın diye iyi su veriyor şimdilik)?

ankara şehir planlaması olarak rezalet bir haldedir(birazcık peyzaj bilgisi olan hak verir bana). "gökküşağı" diye dandik bir yapıya dünyanın parasını akıtıp,üstüne bir de yolu daralttığı gibi onun da ötesi yapının hiç iş yapmayacağını düşünemedin mi i.melih efendi?

mithatpaşa ve meşrutiyet caddelerini boydan boya gereksiz ve zevksiz yaya üst geçitleriyle donatmak hangi akla hizmettir?iye bu gereksiz harcamalar?

şehrin tek ihiyacı havuz muydu?her şeyimiz tamamdı da bir o mu eksikti?

hangi aklı başında insan kendisini alenen kazıklayan bir belediye başkanı adayına oy verir?

çinçinli hanzolar gibi insanalra tehditler savuran,çıktığı tartışma programlarında insan gibi konuşmayı,iki dakika yerinde oturup karşısındakini dinlemeyi bilmeyen birine değil belediye başkanı,"insan" kelimesi bile yakışmıyor.

yıllar önce tamamlanacağına dair söz verdiği çayyolu metrosu ne alemde? her yere de pankart asmış "söz verdik,gerçekleştirdik diye" sözünün gerçekleştiğini gören,çayyolundan,keçiörenden metroya binen var mı?verdiği sözü tutmayan adam değildir,tutamayacağı bir söz veren ise ya aptaldır,ya da sahtekar.

"ankaraya rekrasyon aalanı kazandırdık","yeşil alan sayısı arttı" lafları yalandır,sadece zaten var olan bölgeleri ikinci kez kayıtlara almıştır.

kec_metro.jpg

ayrıca bkz:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11270893.asp?gid=229

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=22799

http://www.ensonhaber.com/politika/193793/gokcekin-borcu-4-milyar-509-milyon-tl.html

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=184346

işte böyle iki kronun da babasıdır

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6229751.asp?gid=0&srid=0&oid=0&l=1

aynı zamanda i.melihe oy vermek ya da vermemek eğitim ile de ilgili.okumuş adamın hali başkadır tabi :)

"habertürk'ün seçim ile ilgili anketinde hakkında ilginç anektodlar bulunan ankara anakent belediye başkan adayı.

ankete göre;

eğitimsiz insanların %59.6'sı "gökçek", %32.2'si "karayalçın"
ilk-ortaokul mezunlarının %51.3'ü "gökçek", %22.5'i "karayalçın"
lise mezunlarının %31.0'i "karayalçın", %30.8'i gökçek"
üniversite mezunlarının %39.6'sı "karayalçın", %17.9'u "gökçek" demiş.

http://www.haberturk.com/galeri.asp?src=5&id=130514"

hayırlı olsun :mrgreen:

ankarayla ilgili olan sorunların az bir kısmını dahi olsa şahane açıklamışsın anlatığın gibi daha pek çok çarpık şeyler var. canı gönülden katılıorum yazdıklarına.teşekkürler.

gunsnroses demiş ki:
istanbul-ankara-izmir: akp
kırklareli-muğla: chp
adana-mersin: mhp

İzmir'de AKP zor gibi gözüküyor. Belli olmaz tabi ki ama;

Bir başlıkta yazmıştım, AKP'nin nasıl olmadık yerlerden mitingine insan getirdiğini.

CHP mitinginde, insan toplama olayı AKP'nin 4'te biriydi ama kalabalık AKP'nin 2 katıydı... Bunu baz alırsak İzmir yine CHP'de kalabilir.

Ben dahil 7 milyon kişinin mail adresine gönderilen Akp ile ilgili gerçekleri buraya yazıyorum iyi okuyun.

Niçinmi?

- Dokunulmazlık kaldırılacacak denip kaldırılmadığı için

- Çiftçiye Ananı'da al git dendiği için

- İşçiye, memura 3 çocuk yapın deyip kendi oğlunu amerikada okuttuğu için

- Dışişleri konutunda Bebekkatili aşığı zana ile görüştüğü için

- Demokrasi deyip Faşizmi getireceği için

- Oy almak için rüşvet dağıttığı için

- Şehitlerimize kelle dediği için

- Bebek katiline Sayın denildiği için

- Oğlunu Askere göndermeyip çürük raporu aldığı için

- Ya müslüman olacaksın yada laik dediği için

- Kemalizme karşı olduğu için

- Şehit ailelerin feryatlarına yaygara dendiği için

- 400 milyar dolar dış borç için

- Peşkeş çekilerek özelleştirilen kurumlar için

- Irak'ta onca sivil müslümanın ölümü üzerinden hesaplar yapıldığı için

- Atatürk İnkilaplarını anayasadan çıkarılacağı için

- Amerikan emperyalizmine boyun eğdiği için

- Müslüman inançlarıyla oynadıkları için

- Türk askerinin kafasına çuval geçirildiği için

- İslami holdinglerle bir olup insanları kandırdıkları için

- Bursla okuyan lider çocuğuna gemicik alındığı, vatandaşın çocuğuna 65 yaş emeklilik getrildiği için

- Gecesi 20000$ Otellerde kaldıkları için

- Yök başkanına %30, emekli vatandaşa %2 zam için

BENİM TANRIM ADİL OL DİYOR YA SENİN Kİ?

Daha Sayalımmı ?

Anlayan anladı.

İŞTE AKP NİN CANINI SIKAN 7.000.000 KİŞİYE GİDEN MAİL
Bir süreden beri internette mail gruplarında dolaşan bir mail
var. İçeriğine baktığınızda bir takım bilgilerin toplandığı ve
bunların " ilkler " diye sunulmasından ibaret.
AKP Genel Merkezi' nin canını oldukça sıkan bu maili bugüne
kadar tam 7 milyon internet kullanıcısı okumuş. Yahoo ve Gmail
mail gruplarında şu sıra en popüler içeriklerden birisini bu
mail oluşturuyor.

*İşte AK Parti' nin canını çok sıkan o mail:
Türkiye' deki icraatlarının unutulmaması ve bakar körlerin gak
guk etmemesi için Tayyip Erdoğan liderliğindeki AKP' nin Türk siyaset tarihindeki bazı ilklerini hatırlatmakta yarar görüyorum.
*1- İlk defa bir Başbakan " Tezkere geçmezse memura maaş ödeyemeyiz " dedi
*2- İlk defa ekonomi büyürken işsizlik arttı.
*3- İlk defa cari açık verilirken döviz kuru arttı.
*4- İlk defa bir Başbakan zam isteyen memura " İMF' yi ikna edin " dedi.
*5- İlk kez ithalat 100 milyar doları aştı.
*6- İlk kez cari açığın üstünde borçlanma yapıldı
*7- İlk kez Yunan kilise bankası Türkiye' de banka satın aldı.
*8- İlk defa domuz, kesimlik hayvanlar arasına alındı
*9- İlk defa düşük faizli dış borç, yüksek faizli iç borç ile ödendi.
*10- İlk defa bir Başbakan ve Dışişleri Bakanı, islâmiyeti yok etmeye yemin eden bir Papa' nın heykeli önünde fotoğraf çektirdi.
*11- İlk defa bir Başbakan " Toprak satılıyorsa alıp götürmüyorlar ya " dedi.
*12- İlk defa bir cami kiliseye çevrildi.
*13- İlk defa kilise ve havralar imar planında yer aldı.
*14- İlk defa bir Başbakan Yahudi düşünce kuruluşundan " Üstün Cesaret Ödülü " aldı.
*15- İlk defa Türk askerinin başına ABD güçlerince çuval geçirildi.
*16- İlk defa bir Başbakan " bir dönem dini kullandık " dedi.
*17- İlk defa petrol kanunu ile yabancılara 50 yıllık imtiyaz
verildi.
*18- İlk defa yabancı rantiyecilere vergi muafiyeti tanındı.
*19- İlk defa iletişim sektörünün tamamı yabancıların eline geçti.
*20- İlk defa tezkere ret edilmesine rağmen Dış İşleri Bakanlığı genelgesi ile silahlar Türkiye üzerinden geçti.
*21- İlk defa bir Başbakan İslâm dünyasının sınırlarını değiştirecek BOP' un eş başkanı oldu.
*22- İlk defa bir Başbakan Müslüman topraklarını işgal eden ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğini açıkladı.
*23- İlk kez İsrailli bir işadamına çok gizli bir şekilde 800
milyon dolar kaynak aktarıldı.
*24- İlk defa bir Başbakan yapılan ihalede önce uçak istedi ama sonra Mercedes' e razı oldu.
*25- İlk defa fındık üreticileri en büyük mitingi yaptı.
*26- İlk defa bir Başbakan Türkiye' yi pazarladığını açıkça itiraf etti.
*27- İlk defa tarımsal üretimde dış ticaret açığı ortaya çıktı.
*28- İlk defa bir Başbakan çiftçilere " Gözünü toprak doyursun " dedi.
*29- İlk defa kap kaç diye bir sektör ortaya çıktı.
*30- İlk defa zina suç olmaktan çıktı.
*31- İlk defa bir Başbakan en fazla yurt dışı gezisi yaptı.
*32- İlk defa bir Başbakan " Borç yiğidin kamçısıdır " diyerek borçlanmayı bir başarı olarak gösterdi.
*33- İlk defa enflasyon % 10 artarken pancar fiyatları 99 kuruştan 88 kuruşa indi.
*34- İlk defa çiftçi ve emekliden vergi alınması sözü verildi.
*35- İlk defa bir Başbakan Danışmanı Amerikalılara Başbakan için " Bu adamı kullanın, onu rogara süpürmeyin " dedi.
*36- İlk defa GSMH artarken KDV tahsilâtı yerinde saydı.
*37- İlk defa bir Başbakan TMSF katkısıyla bu kadar çok TV ve gazete yönlendirdi.
*38- İlk defa Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı misafir olarak gelen bir kralın ayağına gitti. Hem de 10 Kasım günü...
*39- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ÇİFTÇİYE " ANANIDA AL GİT " DEDİ...
*40- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ŞEHİD ZİYARETTİNDE " ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEÐİLDİR " DEDİ
*41- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN 300 METRELİK GEMİYE GEMİCİK DEDİ.
*42- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ..... GAZETELERİNİ OKUMAYIN TELEVİZYONLARINI AÇMAYIN DEDİ.
*43- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNEN İNSANLARI DİNSİZLİKLE SUÇLADI.
*44- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN İÇİN CUMHURİYET MİTİNGLERİ YAPILDI.
*45- İLK DEFA BİR HALK KENDİ LÂİKLİÐİNDEN VE ÖZGÜRLÜÐÜNDEN KORKTU...
*46- İLK DEFA ATAMI ANLIYORUM.
Bu hızla Tayyip Erdoğan bu dönemde ülkemizde ki her şeyi özelleştirmiş olacak...
İş bu ya özelleştirmeye ve satmaya kafayı takmış olan başbakanımız en sonunda kendisini özelleştirir mi?
*- Türk Telekom, Arap' ın.
*- Telsim İngiliz' in.
*- Kuşadası Limanı İsrailli' nin.
*- İzmir Limanı Hong Konglu' nun...
*- Araç muayene işi Alman' ın.
*- Başak Sigorta Fransız' ın.
*- Adabank Kuveytli' nin.
*- İETT Garajı Dubaili' nin.
*- Avea Lübnanlı' nın.
*- Petkim? Ermeni' nin. ( Kazak'a sattık, dediler. Kazağı bir çıkardık Ermeni...)
*- Rakı, Amerikalı' nın.
*- Finansbank Yunanlı' nın...
*- Oyakbank Hollandalı' nın.
*- Denizbank Belçikalı' nın.
*- Türkiye Finans Kuveytli' nin.
*- TEB Fransız'ın.
*- Cbank İsrailli' nin.
*- MNG Bank Lübnanlı' nın.
*- Alternatif Bank Yunanlı' nın.
*- Dışbank Hollandalı' nın.
*- Şekerbank Kazak' ın.
*- Yapı Kredi' nin yarısı İtalyan' ın.
*- Turkcell' in yarısı Finli' nin Rus' un.
*- Beymen' in yarısı Amerikalı' nın.
*- Enerjisa' nın yarısı Avusturyalı' nın.
*- Garanti' nin yarısı Amerikalı' nın.
*- Eczacıbaşı İlaç, Çek' in.
*- İzocam, Fransız' ın.
*- TGRT ( Fox ) Amerikalı' nın.
*- Demirdöküm Alman' ın.
*- Döktaş Fransız' ın.
*- Süper FM Kanadalı' nın.

Hepsi TÜRK' tü bir zamanlar... sadece 5.5 yıl önce. ( yani AKP hükümetinden önce )

Önemli! Borla çalışan araba üretildi, Türkiye kıskaçta. Arabayı BOR madeniyle çalıştıracak patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı. Türkiye, dünya rezervinin yüzde 70`ine sahip.

*AYDIN İNSAN ARAŞTIRIR, YARGILAR VE SONUCA VARIR.
CAHİL, YOBAZ; DUYAR, GÖRÜR VE HÜKME VARIR

AKP izmiri zor alır. Büyük ihtimalle yine CHP alacak. Ankarada ise sıkı bir çekişme var ki bu çekişmeye hızlı bir ivme ile MHP'de katıldı. Hatta MHP CHP'yi solladıda diyebilirim Ankara'da. İstanbulda büyük ihtimalle AKP'nin olacak. Çok tartışılan diyarbakırda ise burda yaşayan biri olarak DTP'nin yada Osman Baydemir AKP'ye çok ciddi bir fark atıcak. Oy kullanmayı düşünen ben, belediye seçimlerinde Osman Baydemiri araştırdım. Bundan önceki DTP diyarbakır belediye başkanı feridun çelikti sanırım, melih gökçeğin diyarbakır versiyonuydu. Ancak Osman Baydemir'e ben ön yargıyla yaklaşmışım. Yaptığı şeylere baktığımda belediyeciliğinden en az şikayet edilen belediye başkanı diyebilirim. Her şehirde çeşitli şikayetler var ama bende bu adamın yaptıklarından sonra partisine değil ama kendisine oyumu verecem sanırım.

Birde diyarbakır seçimlerde TV programlarında diyarbakıra hiç gelmemiş adamlar diyorlarki diyarbakır partiye oy veriyor, belediyeye hizmete değil. Bu sözde aydınlar buyursun gelsinler diyarbakıra. Bundan önceki belediye başkan adayından sıkılıpta AKP'ye oy verildi AKP burda bu kadar oy aldı. Ancak çevre illerde AKP belediyelerinin düşük performansları, o illerde ki akraba eş dost vs. insanların şikayetleri ve en önemlisi Osman Baydemirin 80 yıllık cumhuriyette çöplük içinde kalan Diyarbakır Surlarından, diyarbakırdaki yeni yapılara, Avrupa 3 tane ülkede tek olan su arıtma sistemine kadar daha bir çok adımıyla insanların gözüne girmeyi başardı. AKP'liler boşuna diyarbakırda belediye almayı beklemesinler. Yapılan aknetlerde de Osman Baydemirin %de 73 lük sonuçlarına bunlar zırvalık seçimlerde belediyeyi biz alıcaz görüceksiniz diyen TV yamyamlarını seçimden sonrada konuşmaya davet ediyorum :)

Valla bilmiyorum orasınıda. Osman Baydemirden önceki belediye başkanları gece kondu yapar gibi bina yaptılar bir çok semte. Hiç bina yapılamayacak yerlere bina yaptırdılar bir miktar kendi menfaatleri olduğu için. Hatta sana rahat 400 tane binan arasında bir araba geçebilecek kadar mesafe olmadığınıda söylüyebilirim. Bununda yanında o 400 tane binanın hepsi 3 bina yapışık 5 bina yapışık 2 bina yapışık şekilde. ORda bir yangın çıksa itfaye giremez. Ve emin ol ordaki bütün semt kül olur.

Ve yine Osman Baydemirden önce mesela Ahmet bilgin 2 tane park yaptı. Ama alt yapı berbattı. Her yağmur yağdığında kanalizasyonlar patlıyordu yollarda pisliik geziyordu. Osman baydemirden sonraki yapıları gelin görün herşey şehir kurallarına uygun bir şekilde muazzam bir şekilde yapılmış.

Ve yine Osman baydemir'den önce binlerce yıllık dünyanın en uzun 2. Sur'u olan diyarbakır surları rezalet içindeydi. İçinde tinerciler vardı. Tuvalet olarak kullanılıyordu. Çevresi içi dışı çöplüktü. Bütün değerli taşlar üzerinde yazılar olan arkeoloji için nimet olan bir çok şey çalınıp satılmıştı. Osman Baydemir surların çevresini cennete çevirdi. Artık aileler gidip surların kenarlarında parklarda yeşilliklerde oturup stres atıyorlar. Surların kırık tarafları onarıldı.

Ve yine Osman Baydemir'den önce her semtte çöp kutuları yerine duvar diplerinde çöp dağları oluşuyordu. Olan çöp kutularıda yetersiz kalıyordu taşıyordu. Taşmasının diğer sebebide belediyenin çöp temizlemede gayet kötü çalışmasıydı. Osman Baydemir'den sonra gelin bakın bir tane çöp bulamazsının. 10 adımda bir yollarda küllük görevide gören küçük çöp kutuları mevcuttur ki sürekli belediye işçileri tarafından o kutular temizlenir.

Devlet'in yapmadığını belediye yapıyor! Diyarbakırda, bilgisayar, diksiyon, muhasebe gibi çeşitli konularda okuyamamış ve okumaya hala gücü olmayan insanlara meslek öğretiliyor. Hemde üstüne aylık 300 YTL para ödüyor belediye bu insanlara. Bu insanları geliştirdikten sonra bir çoğunuda iş bulma kurumuyla ortaklaşa yaptığı çalışmalarda, bu insanlara iş kazandırdı. Topluma kazandırdı. Evsiz çocuk hem okudu hemde aldığı parayla geçimini sağladı üstüne birde geleceği oldu.

Ve yine Osman Baydemir ve çeşitli dernekler ortaklaşa ve gizli bir şekilde çalışıp. İşsiz ailelere belli bir miktar para her ay çekip geçimlerini sağlıyabilecekleri bankamatik kartları verdi bu garibanlara. Bunu kimse bilmez ki Osman Baydemir'De bununla orda burda övünmez. Ve AKP'nin yaptığı gibi banka sırasında beklemiyor insanlar markete gidip ordan bile kartlarıyla alışveriş yapabiliyorlar. VE en önemlisi ise bu yardım alan insanları hiç kimse bilmiyor. Gururlarıda zedelenmiyor. AKP gibi kameralar karşısında buzdolabı dağıtmıyor. Ve bir kereliğe mahsusta değil. O aile fertlerine iş bulana kadar ihtiyaçlarını karşılamaları için para ödeniyor iş bulunduğunda ancak kesliyor bu para. Ve bu yardım alan insanları ordaki araştırmacılar dışında hiç kimse bilmiyor. Ve kimsenin gruruda zedelenmiyor.

Diyarbakır çeşme suyu en temiz ve suyu hiç kesilmeyen nadir şehirlerimizden biri oldu nasıl mı? Avrupada 2 yada 3 örneği olan su arıtma tesisleri yapıldı diyarbakırda. Ben bizzat gittim gördüm inanılmaz bir tesis. Ki diyarbakır yeraltı doğal su kaynakları çok fazladır yeterlidir bile. Ama ankaradaki istanbuldaki gibi değilde gelecekte göz önünde bulundurulup bu tesis yapıldı.

Bunun dışında Diyarbakırda Osman Baydemirden önceki semtlere bakın birde Osman Baydemirden sonraki semtlere yapılara bakın. Arada 100 yıllık şehirleşme farkı var. Ki Osman baydemir bu eski semtleride elinden geldiğince düzene soktu.

Bu tür adımları son bir haftadır araştırıyorum. Osman Baydemir bence belediye başkanımız olmayı hak ediyor. Ki bundan 1 hafta öncesine kadar ben oy bile vermiyecektim.

Ancak Genel Seçimler için hala bir adayım yok. Ki zaten yerel seçimleri konuşuyoruz. Saygılar...

aklı başında insanların yaşadığı bir ülkede yaşıyor olsak, krizden etkilenen hiçbir vatandaşın (ki etkilenmeyen var mı, ben göremiyorum) bunlara oy vermemesi lazım. bu ülkenin başbakanı olacak şahıs krizden dükkanını, işini, fabrikasını kapatanları beceriksizlikle suçlayıp, resmen küfür gibi birşey etmiştir, hatta küfürden bile ağır birşey, dalga geçmiştir.
Eyyy uyanın artık insanlar, sırf şu sebepten dahi akp'ye oy verilmez, verilemez, ben bu memleketin çocuğu olarak halkıyla dalga geçen bir başbakanı hazmedemiyorum, siz hazmedebiliyormusunuz?daha ne kadar kendinizle dalga geçirceksiniz, bu saatten sonra halen daha "ben oyumu akp'ye vericem" diyen bir vatandaş iflah olmaz noktasına gelmiştir benim kanımca, kimse kusura bakmasın...

AKP bana bana sürekli mesaj atıyor. Numaramı nerden biliyorlar? Rastgele kafadan numara sıkıp mesaj mı gönderiyorlar ne yapıyorlar. Benim AKP ile hiçbir ilişkimde olmadı. Ama son 3 günde 5 tane mesaj attılar. Yok şu belediye başkanı şu tarihte burda olacakmış, şurada sevgi yürüyüşü düzenliyeceklermiş falan filan. Numaradada AKP BLD DYB azıyor. Diyarbakır AKP belediye başkanlığı heralde. Sizede geliyormu başka şehirlerden akp belediye propaganda mesajları?

vallahi bana akpden değil de,emniyetten bir mesaj geldi."sizi arayıp kendini kamu görevlisi gibi gösterip kontör yollamanızı isteyen şahısları ciddiye almayın" diye

akp'den msj gelse de geri cevaplarım,hastirin ordan die :LOL:

cep telefonu değil de ev telefonundan aradılar, nasıl bulmuşlar ev telefonunu, orası ayrı bi muamma, muhtarlıktan bulmuşlarsa muhtarlık benim özel bilgim olan ev telefon numaramı kimseye veremez, bu bildiğim kadarıyla bir suç kapsamına girer. Ev telefonundan bir de dijital şekilde arıyorlar, canlı konuşan birisi olmuyor karşında...

bir konuya daha değinmek istiyorum, ben taaki düne kadar bir arkadaşımın anlatmasına kadar memhmet ali erbil'in akp'yi ve ido'yu ne diye eleştirdiğini bilmiyordum, işin sadece magazinsel boyutunu, şurda burda duyuyorduk. Meğerse mehmet ali erbil bir ido feribotuyla yolculuk yaparken feribotun akp seçim mitingi otobüsünü 20 dakka beklemesini eleştirip, geminin sırf akp otobüsünü beklemek adına zamanında kalkmadığından dem vurmuş.
Ben geçen sene bursa-pendik arası ido feribotunun açık kapılarını görmeme rağmen ido görevlilerin "geç kaldınız, bundan sonra içeri alamayız" cevabını alarak 30 saniye farkla o feribotu kaçırmış bir vatandaş olarak bu olayı lanetliyorum, Allah sizi bildiği gibi yapsın, siz göya müslümansınız, siz göya mazlumun yanındasınız, siz göya hak yemezsiniz, siz göya milleti düşünürsünüz, siz en büyük yalancısınız, gidin cahilleri kandırın, artık akp lafına tahammülüm kalmadı, sinirlerim oynuyor. Yarın bu partinin yine sandıktan birinci parti olarak çıkmasını hazmedemiyorum, içim almıyor, kendimi bir yerlere vurmak istiyorum, daha konuşmayacağım...

Eve açılan telefonlarda "Hangi partiye oy vereceksiniz, şu şuysa 1'e basın" gibi soruların sorulduğu ve işin daha da vahimi insanların bu direktiflere uyarak kendilerinin fişlenmesine olanak sağladığı bir durum da var; insanın inanası gelmiyor. Demokrasi hakikaten bazen tehlikeli olabiliyor.

Bir de buradan yakmak lazım tabii:

http://www.ntvmsnbc.com/id/24951452/

Geri