Creative Ses Sistemlerine Ilişkin

Başlığı doğru bölüme mi açtım tam emin değilim fakat bir çoğunuzun başına gelmiş ya da gelmesi an meselesi olan bir problem ile son 2 haftadır karşı karşıyayım. Bu noktada da hiçbir kimseye Creative kullanmasını tavsiye edemeyeceğim!

4 senedir kullandığım Creative Inspire 4400 4+1 ses sistemimin ses kontrol düzeneği arızalandı. İnternet üzerinde araştırma yaptım ve aynı arıza ile karşılaşan kişilerin sayısının oldukça fazla olduğunu gördüm.

Belki daha önce bu problemi tecrübe edinmiş birisinin bizlere yardımı dokunabilir.
Ha ben yardım talebine kadar uğraştım, elektrikçiye götürüp çözücü sıkılmasından tutun, saç kurutma makinesi ile tozunu bile aldım.
Ya da şöyle sorayım; ses kontrol düzeneği olmadan ses sistemini çalıştırabilmenin bir başka yolu var mı ?

Bir marka ne kadar büyük olsada hatası olabiliyor. Sanırım o serisinde sorun varmış. Aslında geri toplamaları gerekirdi. Mesela BMW x5 in freninde sorun olduğu anlaşılınca piyasadaki bütün o yıl üretilen arabalarını geri topladı yeni fren sistemi taktı. Umarım çözüm bulmuşundur sorununa

Aynı problem arkadaşımda da var. 2+1 creative'in birinden ses gelmiyor ama ses açıp kapama ile biraz oynayınca cızırtı geliyor biraz ve sonra düzeliyor.
İyi ki creative almamışım, logitech x540 almışım 2 yıl önce şimdi seviniyorum valla =)
Bu arada gamepad logitech, direksiyon logitech, ses sistemim de logitech ve kesinlikle tık demedi tavsiye ederim.
Creative aslında kötü bir marka değil ama ne bileyim nasıl böyle kalitesiz bir ürün yapmış anlayamadım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam 1 hafta önce Kont Bilişim Teknolojileri'nden yeni bir ses kontrol butonu satın aldım. Tabii ilk 2 gün hiçbir sorun ile karşılaşmadan müzik dinledim.
Fakat daha sonra aynı arıza yeniden nüksetti ve şu an ses alamıyorum.

Sanırım nihai çözüm; yeni bir sistem satın almak olacak ya da elektrikçinin ses düzeneğini iptal etmesini ümit edeceğim.
Hakikaten Inspire 4440 güzel bir sistem fakat ihtimal dahilinde söylüyorum, sadece 4 senelik ömür biçilmiş.

Creative 4400 kontrol kumandasını temin etmek için 0216 581 56 00 numaralı telefondan Ercan Kargı bey ile irtibata geçerek temin edebilirsiniz. Benim izlediğim yol bu şekilde idi.

ses kontrol cihazını elektronikçiler tamir edebilir, cızırtılar ise, çevirdiğiniz ses düğmesinden geliyor, mekanik düğme olunca zamanla oksitlenir, tozlanır vs., her elektronik cihazda olabiliecek bi durum, ona "contact spray" denilen spreyden sıkılınca sorun düzelir, ama elektronikçi yaparsa daha iyi olur.

Aynı problem arkadaşımda da var. 2+1 creative'in birinden ses gelmiyor ama ses açıp kapama ile biraz oynayınca cızırtı geliyor biraz ve sonra düzeliyor.
İyi ki creative almamışım, logitech x540 almışım 2 yıl önce şimdi seviniyorum valla =)
Bu arada gamepad logitech, direksiyon logitech, ses sistemim de logitech ve kesinlikle tık demedi tavsiye ederim.
Creative aslında kötü bir marka değil ama ne bileyim nasıl böyle kalitesiz bir ürün yapmış anlayamadım.
Logitech aldın diye o kadar sevinme bence. X-540 bende de var. Ve herkeste yaygın olan bir sorunu var, bazen durduk yere ses gelmiyor aletten. 4 yıl kullanımdan sonra bozulmuştu, sonra 25 liraya bir elektronikçiye yaptırdım. Şu anda çalışıyor da, saçma salak bir noise veriyor yüksek seslerde.

Ki o da kabloların Elektromanyetik alanlardan etkilenmesinden dolayiymis. Daha düzgün kablolar aldım, sorun yok :D ama bence o uydulardaki ızgaraları çıkar. Yoksa bazı frekanslarda rezone oluyor, biz biz titriyor.

Logitech aldın diye o kadar sevinme bence. X-540 bende de var. Ve herkeste yaygın olan bir sorunu var, bazen durduk yere ses gelmiyor aletten. 4 yıl kullanımdan sonra bozulmuştu, sonra 25 liraya bir elektronikçiye yaptırdım. Şu anda çalışıyor da, saçma salak bir noise veriyor yüksek seslerde.

Öncelikle, mesajıma 6 yıl sonra alıntı yapman ve aradan 6 yıl geçmiş olmasına rağmen benim sistemde hala hiç bir problem çıkmaması gerçekten sevindirici. Ve hala tavsiye ederim fiyat performans olarak :)

bende de t7900 var kontrol unıtesının kablosu arızalandı yenisini bulamadm parça konusunda da sıkıntı bayağı var sanırım

Bende de 2+1 var creative in o sorun icin ilk basta kontrol dugmesini kendim tamir ettim sonra bi sure sonra ayni sknti defalarca tamir ettim ama sonunda yine ayni skntiya dondum elektronikciye goturdum yapti ama sesteki bas kalitesi gitti sanki telefondan dinliyom gibi. Suanki cozumum iki ucu 3.5mm jakli birini hoparlore bagliyorum digerini cihaza ses ayarlarinda bi kac ayar yapinca sknti ortadan kalkiyor kumandaya gerek yok

Geri