Eng to Tr Ses Senkronizasyonu?

B

bymak

herkese mrblar..Hemen mevzuya gireyim diyorum.Düşününki elimizde 5+1 bi filmimiz var ve 6 kanalın hepside ayrılmış durumda.sağ,sol,center..vs.. gibi centerda sadece konuşma sesimiz var.Ve tr dublaj yapılmış sesde elimizde var ses uzunlukları aynı.Böyle bir yazılım varmı bilmiyorum ama tam olarak istediğim şey herhangi bir sound programında ya da benim bulamadığım o yazılımda eng sesi üst kanala atıcam tr yide alt kanala 2 sesinde wavelerini önümde görüyorum.tek problem ses montajı.O aradığım programdan isteidğim şey üst kanalda olan eng sesi analiz edip altta olan tr wavelerini üsttekine benzetmesi bi nevi auto wave montaj olayı...Montaj işi çok vaktimizi alıyor böyle bir program duyan bilen gören varmıdır.?umarım derdimi anlatabilmişimdir lakin şu an saat 05:30 :S anca bu cümleleri çıkartabildim bünemden....hatamız varsa affoluna....şimdiden teşekkürler...

Ses dalgalarını nasıl birbirine benzetecek? Frekans cevabı olarak mı? Yoksa Attack,Decay vs. olarak mı? Seviyeler eşitlensin yetermi?

Cevap gelmeden önce anlatamadım dediğiniz sorunuzu anlatmaya çalışırsanız daha hoş olur kanımca.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
en sounda bir cevap geldi.cevap için teşekkürler öncelikle.altta resimle anlattım....

ses.jpg

tekrar teşekkürler....

İlk mesajınızda bu iki kanalın senkronlu olduğunu söylemiştiniz. Yani alttaki kanalıın tümünü uygun miktarda kaydırmak ses dalgalarınıh hepsini aynı yere getirir gibi gözüktü bana.

Bunun dışında bu istediğinizi otomatik olarak yapacak bir program bilmiyorum. Belki Wave Lab benzeri bir audio editing programı deneyebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hayır iki kanal senkrone değil zaten o iki kanalı senkrone etmeye çalışıyorum.ama kanalı tümden tutup taşıma olmaz çünkü bazı yerlerde alttaki ses üsttekinni gerisinden gelsede bazı yerlerde önceden gelmektedir.yani bu işlemi üstteki sese bakıp alttaki sesi üstte olan ses waveinin en yakın yerine otomatik oalrak taşıması olayı.yav çok karıştı mevzu :S neyse çok saol genede cevapların için...

Audition ya da Cubase ile ayrılmış track leri input ederek hepsini 5.1 in ayrı kanallarına atayıp sonra mix leyip bir wav üzerinde sag sol center gibi kanallardan farklı sesleri almak da mümkün.özellikle kayıt esnasında gitar soloların arkadan gelir gibi duyulmasını saglamak amaclı da kullanılabilir bir yöntem...tam sorunu anlamadım bu saatte ama ayrı track lerde beraber giden sound ları dedigim yontemle birlestirebilirsin sanırım...kolay gelsin

Geri