gitar boyama işlemleri yardım lütfen

bc rich modeli gitar yaptım, gövdem akçaağaç. siyaha boyamaya kalktım güzelce zimpara yaptım sıfır ile sonra dolgu cilası yaptım, ıslak zımparayla zımparaladım sonra dolgu verniği attım, birdaha zımpara yaptım, bir kat boya attım zımpara yaptım bi kat daha attım beni memnun etmedi . bi kişiden yardım aldım araba pastası önerdi, uyguladım zımparaladımm, boyadım vernik attım çok güzel parlıyor ama hala memnun değilim dalgalı oldu üstü kesin bi çözümü yokmu bunun

ANLAYAN YOK MUU HİÇÇÇÇÇ
anlaşıldı Türkiye de yok bu işten anlayan....

Gitarın bütün aksamlarını çıkar ve sadece ağacı kalsın yani gövde ve sap. Gitarı sapından bi yere as iple v.s. Sap kısmını gazeteyle örttükten sonra 30 40 cm uzaktan sprey boya ile püskürt. Bir kattan fazla atma sakın çünkü ikinci kat kuruyan boyanın üzerinden kayar. Sprey boyayıda carreforur gibi yerlerden al. nalburda bulunanlar ucuz ve kalitesiz bırak boyamayı desen yapar mübarek:)

arkadşım öncelikle compersörün çok kaliteli olması lazım spreyle falan boyuyosan zaten istediğin hiç bir şekilde olmaz.ayrıca boyanırken iple asılmaz gitar boyası akar .

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam gitara resmen içkence yaptım her türlü pozisyonda boyadım istedigim diyer gitarlar gibi olması, üç ayımı ona verdim. pürüzsüz cam gibi olması istiyom, en son araba pastasıyla bunu biraz yakaladım acaba araba pastasını çok mu kurutmak lazım iyi bi sonuç almak için

Geri