X kasa gitarlar hakkında...

Selamlar 1 yıllık bas geçmişimden sonra elektro ya geçmeye karar verdim. Yaklaşık ve aklmda bikaç gitar oluştu... Müzikevine gittiğimde bir x kasa ltd önerdiler. Ltd gus-200 dü. İlk tepkim denge sorunu ve oturarak çalabilecekmiyim oldu. Sizce yeni başlayan biri için gus-200 uygun bir gitar mı? Ayrıca ltd ex-260 ile gus-200 ü karşılaştırırsak hangisi daha ağır basar?
x kasa almanın zararları nedir?
teşekkürler

Bu forumda bu gibi sorular hep sorulur ve genellikle ilk olarak aynı cevap verilir.Çalmak istediğin ya da çaldığın tür nedir ? Elde etmek istediğin ton nasıl olmalı? (Bunun daha kolay anlaşılması icin bir grubu yada gitaristi örnek gösterebilirsin).Yani biraz daha açıklık getirirsen aradığın cevabı daha kolay bulursun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sert tonlar istiyorum tarzım metal olacak yani dostum..
Floyd rose dan kaçtığım için sabit köprülü gitarları tercih ediyorum ancak bu ltd gus-200 e nedense çok ısındım... Ama x kasa olmasından korkuyorum... Bunun için yardım bekliyorum dostum... Kullanan veya bilenler varsa yeni başlayan ve 1 yıllık bas geçmişi olan biri için x kasa gitar uygun olur mu?

Eğer X kasa tarzı istiyorsan Ibanez Xiphos serisinden XP300FX modelini önerebilirim sana,istediğin gibi floyd rose'lu değil sabit köprülü.700-800 TL gibi bir fiyatı var.

JohannMalmsteen demiş ki:
Eğer X kasa tarzı istiyorsan Ibanez Xiphos serisinden XP300FX modelini önerebilirim sana,istediğin gibi floyd rose'lu değil sabit köprülü.700-800 TL gibi bir fiyatı var.

arkdaşım bende birkaç saat önce xpt300 e niyetlendim,sabit köprü istedim çünkü sürekli telleri i salıp bi geriyporum gitarı elime aldığımda arch enemy de çalma ihtimalim var megadeth te yada slipknot ta,bu yüzden floyd rose dan korkuyorum açıkçası.

gitarı henüz deneyemedim,bi solocu için nası bi gitar -klavye ve sustain açısından- bi de üzerndeki manyetikler inf3-4 galiba bunlar nası manyetikler?bu gitar ilerde manyetik modifiyesine değer mi?

daha aklımda bi sürü soru var ama bunlarla yetiniyodum şimdi :D

Ben xiphos un dimarzio manyetikli olanını calmıstım yeni cıkanlardan degil yani ve "solocu için nasıl bi gitar" demişsin bana klavyesi cok rahat geldi gercekten tatmin ediciydi.

bende sabit köprülü ve diactivator dimarzio manyetikli modelini denemiştim. otururken bacaklarının arasına aldığında gitarı inanılmaz rahat bir duruşu var ki muhammet te oturduğunda bu şekilde kullanıyor. normalde prestij ibanez kullanıyorum, klavyesini kıyasladığımda çok bir fark göremedim çok rahattı. manyetikleri çok beğendim. çok farklı çok güçlü bir ses alıyorsunuz bir an bende bunlardan takmalıyım gitarıma diye düşündüm. gitar endonezya yapımıydı. bununda prestij modeli çıkar diye tahmin ediyorum ozaman japon yapımı bir xtp almanında zamanı gelir :D

xpt700 i de biliyorum ama bütçemi aşıyor biraz :).xpt300 ve ona yakın fiyattaki ltd m100 arasında kaldım xpt300 sabitköprü olduğu için ağır basıyo ama benim için en onemli olan klavye rahatlığı.kararsızım :S

şekilden daha önce bakmanız gereken şeyler var işçilik ve malzeme gibi ltd lerle ilgili pek iyi yorumlar yapmak mümkün değil mesela aldıktan bikaç ay sonra klavyede bir dalgalanma görmeniz muhtemel çünkü yaş ağaçlar kullanıyor genelde ve fabrika hatalarıda yüksek bi arkadaşım almıştı tüm itirazlarıma rağmen oda şeklini beğendiği için aldı doğru dürüst çalmamasına rağmen fretlerde ciddi cızlamalar olmaya başlamış gitarın sapına baktığımda dere tepe dağ şeklinde dalgalanmalar vardı:D ibanezler gerçekten iyi gitarlar endonezyası bile işçilik konusunda zayıf değil.

izzzyy demiş ki:
şekilden daha önce bakmanız gereken şeyler var işçilik ve malzeme gibi ltd lerle ilgili pek iyi yorumlar yapmak mümkün değil mesela aldıktan bikaç ay sonra klavyede bir dalgalanma görmeniz muhtemel çünkü yaş ağaçlar kullanıyor genelde ve fabrika hatalarıda yüksek bi arkadaşım almıştı tüm itirazlarıma rağmen oda şeklini beğendiği için aldı doğru dürüst çalmamasına rağmen fretlerde ciddi cızlamalar olmaya başlamış gitarın sapına baktığımda dere tepe dağ şeklinde dalgalanmalar vardı:D ibanezler gerçekten iyi gitarlar endonezyası bile işçilik konusunda zayıf değil.

dostum peki ltd lerdki bu işçilik kusuru sadece ex lerde mi var m100 de de olabilir mi o sorun?

ErenimooO demiş ki:
izzzyy demiş ki:

dostum peki ltd lerdki bu işçilik kusuru sadece ex lerde mi var m100 de de olabilir mi o sorun?

modele göre değişmez abi olay çok açık adamlar yaş ağaç kullanıyorlar ve kurudukça hareketlenmeler oluyor ibanezlerin hepsinin işçiliği çok güzel kullanmam sevmem ibanez ama yiğidi öldür hakkını ver.

xp300 e baktım maun gövde bolt on hiç fena bi gitara benzemiyor git dene ama herzaman kullandığın amfide dene mutlaka sesini beğenirsen klavyeside rahat gelirse sana al gitsin yaa:D sen jackson istemiyormuydun ya jackson dururken uğraşma bunlarla:D

Geri