Deli Kasap (Rock 'n' Roll kültürü Mecmuası)

'Müzik - Genel' forumunda Crom tarafından 24 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. 2001 yılında beri internet üzerinden faaliyet gösteren rock n' roll ve müzik ve kültür dergisidir. son 1.5 senedir belirlikli aralıklarla dergi de çıkarmaktadırlar. Yaşar Kemal'e adadıkları 4.sayı yakında çıkacak

  [​IMG]

  SÖZ ÇİZGİ OLUNCA;
  Bad Religion Punk Rock Song
  “Bu tam bir punk rock şarkısı. Yazıldı yanlışları görebilen insanlar için.
  Bu tam bir punk rock şarkısı. Çizildi Onur Yiğit Demiröz tarafından tüm punk-rockerlar için…”
  (Onur Yiğit DEMİRÖZ)


  ALGININ KAPILARI;
  Büyük Şair William Blake’in açtığı kapılardan girip “Ergenekoncu” Deniz Gezmiş’e bir ziyaret, sonrasında “Faşist” Nejat İşler’e bir not: Taraf Olmayan Bertaraf Olur mu?
  (Murat ARDA)


  ÇÖLÜN AZİZİ EVLİLİÐE YÜRÜDÜ;
  Uzay Maymunundan Çılgın İtiraflar:
  Mıknatıs Kardeşliğinden Death Metalin Kavurmaya Doyduğu Ana Giden Yol Evlilik Müessesesinden Geçer mi?
  (Özgür ÖZKAN)


  GÖSTER YARALARINI!
  Zor olan duygularını saklamak değil; göstermek ve her şeyi açıkça yaşamak! Bunun aksine inanmış bunca zayıf karakterle çevrili olduğumuz toplumumuza şöyle seslenmek istiyorum:

  “Show Your Scars!”
  (Seyda –Abigail- BABAOÐLU)


  ROCK’N’ROLL’UN NAMUSUNU KURTARAN 1001 VUKUAT -2. PERDE
  Ray Charles’ın rock’n’roll & Ritim ve Blues’a Laik Devrim yapmasından Rage Against The Machine’in Heavy Metal Kültürüyle Marksizmi Barıştırmasına, Başlı başına Chuck Berry’nin varoluşundan Klu Klux Klan Örgütüne meydan okuyan kahramanların vukuatlarına hikayelerimize devam!

  (Murat ARDA)


  TÜLAY GERMAN’DAN TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ’NE, COUNTRY JOE’DAN IRKÇILIÐA KARŞI ROCK HAREKETİNE TÜRK VE DÜNYA MÜZİK TARİHİNE SEYAHAT
  Yürüyen Rock Ansiklopedisi Taner Öngür’ün hatıraları tüm hızıyla sürmekte. Joan Baez, Aziz Nesin, Delta Blues, Concert For Bangladesh…

  (Taner ÖNGÜR)


  AYHAN SİCİMOÐLU İLE ÖZEL RÖPORTAJ
  Mazhar Fuat Özkan, “Deli Deli” ve “Peki Peki Anladık”ı O’nun için yazdı. Biz de kendisini İzmir’de yakalayıp sohbet ettik…

  (Kaan ÇAÐLAYANGÖL)


  BLUES NOT DEAD!

  JOE BONAMASSA İLE BULUŞMA
  Almanya’da görüştüğümüz New York’lu çılgın gitarist Joe Bonamassa ile yaptığımız özel mülakatı sunuyoruz. Tabi ki iki Alman Groupie eşliğinde!!!

  (Yiğit Elvis İLGU)


  ROGER WATERS İLE SOHBET
  “O, dünyanın en büyük müzisyenlerinden biri… O, gezegenimizin gelmiş geçmiş en büyük gruplarından Pink Floyd’un ayrıksı elemanı… O, bir şişkin ego… O, bir müzikal deha… Deli…Dahi…Karşınızda Roger Waters!!!”

  (Jim LAAD, Bahriye ŞENGÜN, Onur Yiğit DEMİRÖZ)


  ILIMLI İSLAM SÜRECİNDE TÜRKİYE’DE ROCK, TOPLUM VE KADIN-3

  Bu ayki konuklarımız camiamızın değerli isimlerinden, birçok sivil toplum kuruluşunda aktivist olarak görev alan ve “Deli Kasap Hareketinin Ablası” diyebileceğimiz Bahriye Şengün (Nirvana Kedi) ve Deli Kasap’ın kurucu unsurlarından, başarılı grafik tasarımcısı Mazhar Bilgiç. Türkiye’de muhafazakarlaşma eğilimleri, seküler yaşam tarzlarına tehdit var mı, Türban bireysel bir özgürlük olarak değerlendirilebilir mi gibi sorulara yanıtlar ve çözümler aramayı sürdürüyoruz.

  (Röportajlar: Murat ARDA)  AŞKINIZA TALİBİM
  Kanınıza, zevk sularınıza, gözyaşlarınıza, cıvık b.kunuza, kaygan küfürlerinize ve tüm akışkan kahkalarınıza talibim!

  (Ebru ÖZUSLU)


  ORHAN PAMUK’UN “MASUMİYET”İ
  Girizgahı Halim Şefik Güzelsoy yapıyor ve diyor ki:
  “Bu bir Kılıç Balığının Öyküsüdür, Yazılmasa da olurdu.”

  (Osman GÜVEN)


  FİLM İSİMLERİNİN DEÐİŞTİRİLMESİ VE KAHREDEN ÇEVİRİ HATALARI
  Who’s Afraid of Virginia Wolf adlı oyun “Kim Korkar Hain Kurttan”a dönüşür ve Skeleton Key “İskelet Anahtar” olur. Peki ya “Otomatik Portakal?”

  (Rayzan BAŞEÐMEZ)


  MİNNOŞ-METAL’İN TEMSİLCİSİ ATOMIC BLONDIE İLE HOŞ BEŞ

  “Metal camiasında rocker kadının pasaklı olması gibi bir damga yok değil ve büyük oranda haklılar da. Ama biz ‘kız’ olduğumuzu yadsımıyoruz ve tüm hemcinslerimize “kız” olmanın keyfini çıkarmalarını ve içlerinden geldiği gibi davranmalarını tavsiye ediyoruz. Sahnede de rocker olduğumuz kadar bakımlı ve temiz olmayı tercih ediyoruz!!!”

  (Murat ARDA)


  KATATONIA İLE MUHABBET

  “Bir yerlerinde mazoşist duygular barındıran her metalcinin hayatında “Acı, daha çok acı!” dediği anlar olmuştur mutlaka. İşte böylesi zamanlarda “Memnuniyetle” deyip dahil olur Katatonia depresif bünyeleri dibe vurduran şarkılarıyla… Röportajlarından bana “You Kick Ass Teacher” adını takan Anders ile röportajımız çok şahane geçti…”

  (Derya ENGİN)


  TEKNİK VE HAYVANİ DEATH METAL: NİLE
  Berlin’in arka sokaklarında Deli Kasap için özel röportaj peşindeyiz. Grubun kurucusu Karl Sanders ve Yunan bateristi George Kollias ile yaptığım söyleşi Deli Kasap’ta…

  (Yiğit Elvis İLGÜ)


  MARK BARNEY GREENWAY (NAPALM DEATH) İLE RÖPORTAJ
  “Barney, bir müzisyen olarak İsrail’in Gazze’yi bombalaması, savaş, şiddet, postmodernizm, İslami hükumetler, toplumculuk ve Glam rock hakkındaki fikirlerini söyler misin?”

  Söyledi. Cevapların hepsi Deli Kasap Yeni Sayıda.

  (Seyda –Abigail- BABAOÐLU)


  METALİN ESKİMEYEN YENİLERİ (1)

  Gerçek Zombie içinizde!!

  Ben horror gördüm!

  ROB ZOMBIE
  Filmlerinde sıklıkla kullandığı pastel hava bence çok kişiye özel ve filme ciddi bir lezzet katan unsur. Şimdilerde 2009’da gösterime girecek olan T-Rex isimli yapıt için kafasını kaldırmadan çalışıyor. Enteresan olan kısmı da film “Cehennem’den gelen motorculardan kaçan bir güreşçinin hayatını anlatmaktadır.” Bu adamın ismi de T-Rex. Allahım sen yardım et. Sonunda çizdi adam balatayı!

  (Metehan Mert ÇAKIR)


  METALİN ESKİMEYEN YENİLERİ (2)

  ANTHRAX & SCOTT IAN
  “Public Enemy grubu siyasal açıdan aşırı solcu bir gruptur, düpedüz koyu sosyalist üstelik kara derilidirler. Scott, onlarla ortak projelere girişirken bir yandan da tüm dünyadaki anti-faşist metalcilerin kafasını hala karıştıran SOD grubuyla yaptığı işler Scott’ın karanlık tarafını oluşturacaktır. Zira su katılmamış bir kıro ve sağcı olan Billy Milano’nun solcular, siyahiler, hispanikler vs. hakkında söyledikleri deli saçması sözler yenip yutulacak laflar değildir…

  (Murat ARDA)


  METALİN ESKİMEYEN YENİLERİ (3)

  SOULFLY & MAX CAVALERA
  22 Yıllık müzik hayatına 4 farklı grup ismiyle 14 albüm sığdıran, 7 farklı grupta konuk sanatçı olan, kendi gruplarında yer alanlar dışında 29 sanatçıyla ortak çalışmalara imza atan bu durdurulamaz üretim makinası olmasaydı “Distortion’lı Müzik” tarihi başka bir şekilde yazılacaktı.

  (Rumble TAYFUN)


  METALİN ESKİMEYEN YENİLERİ (4)

  MACHINE HEAD & ROB FLYNN
  1994 Yılıydı, üniversitede 2. Yılımdaydım. Hala lisedeki metalhead arkadaşlarımla evlerde buluşup yeni keşfettiğimiz albümleri birbirimize dinletiyorduk. Kadir ile Yasin Kadıköy’de oturmanın, Akmar’a yakın olmanın avantajı ile bana hep artistlik yaparlardı. Bir Cuma akşamıydı. Machine Head ile Kadir’in evinde tanıştım!!!

  (Burak İZMİRLİOÐLU)


  WITH FULL FORCE NOTLARI
  Leipzig şehrine bağlı Löbnitz kasabasındayız!

  Die Apokalyptischen Reiter’den Morbid Angel’a, Agnostic Front’tan Dez Farfara’ya Festival notlarımız Deli Kasap’ta!!!

  (Kerem TÖRÜN & Burak İZMİRLİOÐLU)


  AGNOSTIC FRONT İLE GÖRÜŞME
  “Hardcore’u çalmak gerçekten çok kolaydır ama bir tarafta ‘hardcore çalanlar’, diğer tarafta ‘hardcore yaşayanlar’ vardır ve ‘hardcore yaşar gibi’ yapamazsın. Bu taklit edilemez, bilirsin.”

  (Murat ARDA)


  TRUE NORWEGIAN BLACK METAL
  Anne ve babanız Alice Cooper fanıysa, siz 10 yaşındayken babanız Venom plağı dinliyorsa, sürekli soğuk ve karanlık bir ülkede yaşıyorsanız, atalarınız inançları ya da inançsızlıkları yüzünden şehir meydanlarında asılmışsa sizden glam-rock starı olmaz!

  (Hakan KAHRAMAN)


  SAÐLIKLI YAZILAR-3
  “Acaba rockçı mıyım yoksa metalci mi? Benim kafam da karışıyordu çünkü punk ile coşup blues ile hüzünleniyor, heavy ile kafa sallayıp jazz ile arşa çıkıyordum!!!

  (Öncü SANCAK)


  ALMORA İLE MÜLAKAT

  “Kıyamet Senfonisi çıktığı hafta Fransa’dan, Arjantin’den, Meksika’dan birçok ülkede internet sitelerinde yeraldık. Albümün tamamının Türkçe olduğunu düşünürsek bu çok sevindirici.”

  (Gizem DAÐ)  ...Ve Deli Bebek’in Maceraları, Metalik Fotoroman (Begüm AKAYDIN, Umur AKAYDIN), Motorhead ve AC&DC incelemeleri (Amir NECİM), Deli Kasap Felsefe Toplantıları, Efsane Solistler Türkiye’de, Mark Knophler konser izlenimleri (Can Ali ERDAL), Deli Kasap Everest’te ve Pink Floyd posterleri ve daha bir çok yazı, çizi, röportaj, makale, albüm tanıtımları…
  ............

  Derginin resmi web sitesi: www.delikasap.com
   
 2. Bir ara destek olsun diye bizim Rock Market'te diyarbakırdada satışlarını yapıyorduk. Ama şahsen bizim çevre dışında pek ilgi görmedi. Ama benim beğendiğim bir dergi.
   
 3. Derginin içeriği çok doyurucu. Ama biraz daha kalın ve düzenli periyotlarda çıksa harika olacak.
   
 4. genç, 64 sayfa yahu, insaf :)

  www.delikasap.com adresinde hemen hemen her gun dünyaca ünlü bir toplulukla özel roportaj yayımlıyoruz; kağıt versiyonunda ise 3 ayda bir çıkmak hedefimiz.

  4. sayıyı yayımladık...

  Sevgiler,

  Murat.
   
 5. Bu arada yarın gercekleşecek Judas Priest'in eski solistinin yeraltığı Hail toplulugunun solisti ile yaptığımız mülakatı delikasap.com da yayımladık arkadaşlar...

  Iyi okumalar............
   
 6. Atlantisli öncelikle buralara hoşgeldin.Dergi'nin sayısı az evet,Zor dergisi gibi fazlaca olma ihtimali var mı.Hatırlarsın zor dergisinin ilk çıkardığı dergileri.Gayet doyurucuydu.Neyse 4. dergiye gelirsek,daha alamadım.İstiklal'a bi çıkabilsem alacağımda,çıkamıyorum. Arkadaşın söylediği şu,okuyunca dergi hemen bitiyor,nasıl okuduğunu anlamıyorsun.:D
   
 7. AtlantistenGelenAdam,

  Hoşgeldin. :) Valla bana sayfa sayısı az geliyor. :D Ama dergi çok doyurucu tabii ki. :) Şunu da söylemedn edemeyeceğim: Dergi tam istediğim gibi. Fanzin tipinde. Sayfaları karıştırdıkça burnunuza güzel bir koku geliyor. Ve ben o kokuyu çok seviyorum. :)
   
 8. panic ve child kardeşler...

  (size de her yerden laf yetiştirmek zor oluyor yaf :p)

  Bizim dergiyi web sitesiyle bir butun olarak dusunmek zorundasınız. Ornek olarak verdiğiniz Zor'un başta maddi imkansızlık olmak uzere bazı sebeblerden kapandıgını hatırlatmak isterim.

  Ben mp3ten muzik dinlemekten hoşlaşmam mesela. Bir plak koleksiyoncusuyum, Maiden'in son albumunu dahi plak olarak aldım.

  Lakin mp3 çağında, ekonomik yetersizlikler çağında her albumun plağını alsam bir daha plağın kokusunu dahi duyamam.

  Bakın internetteki dergimizde 1 ay içinde dünyaca ünlü 3 ayrı sanatçı ile roportaj yapıp yayımladık.

  Şu an dünyanın en büyük heavy-metal gruplarından SAXON ile roportaj gercekleştirmiş durumdayız ve işçi bayramından önce www.delikasap.com da yayımlamış olacağız.

  Emin olun herseyi fiziksel dergiye basmak isterdik lakin bu mumkun değil.

  Bırakınız TCyi, dünyada hiçbi dergi hele hele net dergisi yoktur ki bir ay içinde 3 uluslararası özel roportajı internetten ücretsiz yayınlayıp okuyucularıyla paylaşson.

  Saxon ile Almanyada yaptığımız özel roportajları okumak için www.delikasap.com adresini takip etmeyi, internet sitemizin ve dergimizin sağlıklı ve en geniş biçimde okuyuculara ulaşabilmesi için ise Deli Kasap rock n roll kulturu mecmuasını bi şekilde edinmeyi ihmal etmeyiniz.

  Sevg

  Murat
   
 9. Açıklamalarınız için teşekkürler AtlantistenGelenAdam (amma da uzun yahu kullanıcı adınız. :D)

  SAXON röportajını sabırısızlıkla bekliyorum! :twisted:
   
 10. Deli Kasap Rock'N'Roll Kültürü Mecmuası Satış Noktaları

  *İSTANBUL
  Mephisto Kitabevi - İstiklal Caddesi Beyoğlu
  Siyah Heavy Metal Shop - İstiklal Caddesi Halep Pasajı no:109 Beyoğlu
  Pena Müzik - Sinan Paşa Alışveriş Merkezi Beşiktaş
  Hammer Müzik - Akmar Pasajı Kadıköy
  Nazım Hikmet - Kültür Merkezi Kadıköy
  Gargamel - caferağa mah. sakızgülü sokak no:3/a Kadıköy
  Kirke - Ebuziya Caddesi Taşevler Sokak No: 10/1 Bakırköy
  Riot - Marmara Çarşısı Bakırköy
  Nazım Hikmet - Kültür Evi Bakırköy

  *ANKARA
  Dost Kitabevi - Meşrutiyet Caddesi No: 37/4 Yenişehir 06420
  Turhan Kitabevi - Yüksel Cad.No:8/32 06650 Kızılay
  Metal News - Karanfil Sokak Birlik İş Merkezi 5/40 Kızılay
  Onaon Kafe - Konur Sokak 10/10 Kızılay
  Limon Bazaar - Yüksel Caddesi

  *AYDIN
  Tarz Of University - Kurtuluş Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı 2027 sokak N:1/C

  *ANTALYA
  Rock Park - Rock Park Cumhuriyet Cad.Dr Galip Kahraman Apt. No:78/5

  *ESKİŞEHİR
  Picolo Rock Bar - Doktorlar Caddesi Bayrak Sok (Akbank Aralığı)

  *İZMİR
  Çaput Giyim – Bornova Küçük Park
  İletişim Kitabevi - 1443 Sok.Kıbrıs Şehitleri Cad. 48/A

  *MERSİN
  Kayra Kara Kutu Gothic Shop - Çankaya Mah. Atatürk Cad.Güneş İş Hanı Enteller çarşısı

  (Deli Kasap dergisinin yurt içi dağıtımı sürmektedir, mecmuamızın 4. Koleksiyon sayısının ulaştığı yeni iller ve satış noktalarını buraya eklemeye devam edeceğiz)
   
 11. Bugün aldım son sayıyı.Dolu dolu duruyor.
   
 12. "Ahlaksız" Rockerlar "Ahlak"ı, "Namus"u ve "Aşk"ı Tartışıyor!!!

  Dergimiz yazar ve okuyucuları, Afşar Timuçin ile bu akşam buluşacak, herkes davetlidir!!!

  http://www.delikasap.com/yazi.php?id=1463
   
 13. Deli Kasap Televizyonu tam gaz yayına devam.

  Bu hafta Taner Öngür ve Beyoğlu Kumpanya DeliKasap TV'ye konuk oldular.

  Deli Kasap Türkiye'nin Çürük Yumurtalarını seçiyor.

  Oy vermek için Deli Kasap'a uğrayınız:

  www.delikasap.com
  rock'n'roll kulturu mecmuası
   
 14. Değerli arkadaşlar 1 martta birgün gazetesi ile beraber içinde 2 sayfa rocknroll olan bir ek verilecek, delikasap sizler için hazırladı...

  www.delikasap.com
   

Bu Sayfayı Paylaş