Mott the Hoople

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda JohnnyThunder tarafından 20 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Ian Hunter ve arkadaşları kuruluşlarının 40. yılı için tekrar bir araya gelsinler, hatta verecekleri iki konserin de biletleri satıldığı için konseri bir gün daha uzatsınlar, yoğun talep nedeniyle onun da biletleri tükensin ve iki konser olarak planlanan "reunion" konser serisi 5'e çıkarılsın biz daha amcaların başlığını yeni açalım.

  Başlığın ilk mesajı olduğundan grup hakkında detaylıca bilgi vermek icap eder belki ama sadece Queen'in kariyeri boyunca desteklediği (yani altgrubu olarak turnelerinde yer aldığı) grubun Mott the Hoople olduğunu söyleyecek olur isek, her şeyi özetlemiş de oluruz gibime geliyor.

  Grup Mott the Hoople ismi ile 8 adet albüm çıkardı, ardından Mick Ralphs gruptan ayrıldı ve Paul Rodgers ile Bad Company'i kurdu, o ayrılınca grup ismini kısaltarak sadece "Mott"u kullanmaya başladı, ondan da 2 sene sonra sıkılıp yola "British Lions" ismiyle devam ettiler, bu isimle iki albüm de çıkarıp dağıldılar.

  Ve şimdi, kuruluşlarının 40. yılını kutlama adına, grubu kuran orjinal üyeler olan Ian Hunter, Mick Ralphs, Dale Griffin, Verden Allen ve Pete Overand Watts bir araya geldiler. Grup 1, 2, 3, 5 ve 6 Ekim tarihlerinde HMV Hammersmith Apollo'da konserler verecek ve ilk üç konserin biletleri tükenmiş durumda. Elinizi çabuk tutarsanız diğer iki konser için hala daha bilet bulabilme imkanınız var ve bir başka konser tarihi daha ekleyeceklerini zannetmiyorum.

  Salute!
   

Bu Sayfayı Paylaş