100% Proof

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda JohnnyThunder tarafından 22 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  100% Proof, yaptıkları müziğin kalitesine rağmen, 80'lerin pek tanınmamış gruplarından biridir. Öyle ki, kendileri hakkında bilgi almaya kalktığınızda bulabileceğiniz kaynak sayısı çok azdır. Gerçi müzik yaşantıları da pek uzun sürmemiş ve sadece 2 albüm 1 EP ile sınırlı kalmıştır.

  Grubun kadrosu gitar ve vokallerde Steve Wright, yine gitar ve vokalde Charlie Wilson, bass gitarda Steve Morrison ve davul ve vokallerde P. Wright'tan oluşuyordu. Her ne kadar grubun müziği hard rock ve heavy metal sounduna yakın olsa ve zamanında AC/DC ile kıyaslandırılsalar da, grubun sözleri İsa ve Hrıstiyanlık üzerine olduğundan onları "Christian Rock" sınıfına sokan bazı aklıevveler de bulunmuyor değildir.

  Grubun ilk albümü olan 100% Proof'da yer alan şarkısı "The Loner" Bon Scott'a adanmıştır. Hatta sözleri şöyle gitmektedir: "He was a rocker, he was a roller, he used to sing a song about a highway to hell. Now he's travelling down that road and he's walking all alone. Someone should have told him hell's a bad place to be." Ancak albümde Backseat Driver, Midmorning Blues, No Good Trusting in Money (ki AC/DC'yi en çok andıran şarkıları da budur kanaatimce) gibi şarkılar varken onun esamesinin okunmaması normal karşılanmalıdır.

  Nitekim dinlenmelidir.
   

Bu Sayfayı Paylaş