Lambalı Amfi hangisini alsam ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda NovemberRAin91 tarafından 28 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. Hekese Merhaba Arkadaşlar;
    Lambalı Amfi almayı düşünüyorum ancak bazı modeller arasında kaldım..düşündüğüm modeller şunlar ;

Mesa Boogie Dual Rectifier Head
    Carvin Legacy VL100
    Carvin V3
    Marshall TSL 100
    Marshall JCM 800
    ENGL E625 Fireball Head

Aslında Modern High Gain tonlarını seviyorum yani california tarzı.. ayriyetten british tonlarıda çok seviyorum ve çalarken çok zevk alıyorum..Ancak California tonları nı da adam gibi bi amfide hiç çalıp denemedim..aklımda Mesa var ama Türkiye'de 0 ı bulunmadığı için 2. el almak zorunda kalıyorum.. Srv de bi tane var onada 2. el olduğu için güvenemiyorum..önümüzdeki hafta tünele gidip marshall ve Carvin leri denemeyi düşünüyorum tabi denettirirlerse :) sizde ne model seçeceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim..hangi markayı modeli almamı önerirsiniz ?

2. ts100 le legacy tahminen senin istediğin amfi değil marshall jvm yi dene gittiğinde v3 ü hiç denemedim ama rectifier da high gain ini sevdiğim amfilerden biri zaten bi rectifier bi jvm high gain ini sevdiğim amfiler ama sıfır istiyorsan jvm yi bi dene büyük ihtimalle beğenirsin.

3. aslında şurda istediğim tek amfi mesa ama güvenemiyorum işte..bide amerikadan gelme 110 V sa sorun çıkarabiliyo diyolar..almak istiyorum ama elimde patlar diye korkuyorum..

4. Bence ENGL , hi-gain çok iyi üstelik Mesa gibi tek yönlü de değil. Mesa çok kuru ve temiz sesi ruhsuz bir amfi. Hem ENGL Almanyadan alınabilir ya da Pera müzikte vardı. Üstelik Marshall'lar pek california değil , Carvinlerin de (ki benimde var) aşırı mid problemi var. O sebeple ENGL derim.

5. Bu amfilere para verebiliyorsan ve dışardan getirtebiliyorsan hepsini unut illa ki Peavey JS al derim. Bu amfilerin hepsini biliyorum ve JS inanılmaz! İnternetten de bak göreceksin.

6. hocam peki bu peavy i tünelde bulabilirmiyim ? ve ayriyetten aşırı mid den nefret ederim o yüzden carvin den soğudum şimdi..

7. daha testere gümbür gümbür sound istiyorsan peavey xxl

eğer lead tonum tam 80ler 90lar olsun istiyorum yada her yola gelsin diyorsan laney gh 100 l

8. arkadaşlar srv den 2. el mesa dual rectifier i önerirmisiniz ?

9. engl i tavsiye ederim
    olmadı mesayı al derim
    srv özlem yardımcı olacaktır sana

10. Tüneli bilmiyorum. Ankara'dayım ancak pek peavey distributörü olmayan satmaz o Peavey JSX leri. Mid tonunu özellikle verir vermez diye birşey sadece gitarının manyetiklerinin özelliğinden kaynaklanır. Amfi yerine gitarının tonundan gelir o ağırlık. JSX in çok geniş EQ ayarları var.

11. peavey yok türkiyede peaveyler gerçekten güzel amfiler hemde fiyatları gayet uygun ama yok bulsam ben alcam:D engl inde güzel modelleri var denediklerimin hepsini beğendim ki tam bi hi gain hastasıyım carvin legacy ve tsl100 den istediğim alamadım carvin cidden çok midli tsl100 ünde hem tonunu beğenmedim hemde gain i yeterli gelmedi bana laneyi de bilmiyorum açıkçası ama param olsa gidip rectifer ı alırdım muhtemelen 2. el olmasının bi problem çıkaracağını sanmıyorum lambaları bitmediyse sorun olmaz alınabilir yani zor karar gerçekten.

12. o zaman önümüzdeki hafta gidip mesa ve diğer amfi modellerini deniycem ondan sonra kararımı vericem..

13. aynı gitarla dene mutlaka en sağlıklı kararı öyle verirsin bide deneme olayında en terz olay amfiyi zorlayabilecek biyerde deneme imkanın olmaması yalnızca stüdyolarda böyle imkanın olabilir mesa olan stüdyolar var oralarda deneme yapabilirsin.

14. peki hocam tünele gittiğimde kendi gitarımı da götürücem...ama amfileri denettirirlermi sonuçta o gün almıycam yani amfiyi ?

15. sadece kafanın fiyatı 2.500 dı olardı yanlış hatırlamıyorsam.
    onun yerine bu soruyu 2.500 dolara ne tür amfi önerirsiniz diye sorsan daha dogru olurdu heralde

16. iyide orda 2. el olarak mesa yı önerirmisiniz diye sordum başka bi amfi yoktuki aklımda..

17. neden denetmesinler abi denemeden amfimi alınır tabiki deniyeceksin.

18. hocam türkiyede varmı 0 soldano ?

19. soldanoyu karıştırmayın abi hem bulamassın hemde deli gibi pahalı amfiler onları yazmaya kalksan milyon tane marka çıkar bende krank derim mesela çok güzel amfiler var ama burda yok daha mesa yok peavey yok ne arasın soldano keşke olsa.

Bu Sayfayı Paylaş