Stampede

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda JohnnyThunder tarafından 28 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Bu sene içerisinde reunion yapan gruplara Stampede de eklendi. 80'lerin New Wave of British Heavy Metal akımıyla ortaya çıkan ama esasında bol synthli hard-rock yapan Stampede üyeleri kendilerini rock müzik dünyasına yeterince tanıtamamış olduklarına kanaat getirmiş olacaklar ki, yeniden bir araya gelelim demişler - ne de iyi etmişler.


  Ancak ne yalan söyleyeyim, grubun diskografisinde bulunan tek LP olan Hurricane Town'ı dinleyip çok da bir tat alamamıştım ama yinede son yıllarda Wolfmother, Black Stone Cherry, Airbourne gibi grupların da seslerini daha çok çıkarmaları ile birlikte eski toprakların da aramıza katılması sevindirici. Hatırlarsanız geçen yılki Sweden Rock Festivali'nde de Triumph uzun bir aradan sonra orijinal kadrosu ile birlikte bir konser vermişti, şimdi de 26 yıl aradan sonra Stampede bir reunion yapıyor.Fakat grup kadronun esas adamı Eddie Parsons'a ulaşamayınca, onun yerine bagetleri Pat Traves, Wild Horses ve UFO ile çalışmış Clive Edwards'a emanet etmiş. İnsan en azından bir polisi arardı lan?!

  [​IMG]

  Stampede, vokalist Reuben Archer, gitarist Laurance Archer, bassist Colin Bond ve baterist Clive Edwards'dan oluşan kadrosu ile ilk konserini Classic Rock dergisinin The Embassy Club'da düzenlediği "Krusher" gecesinde verecek. Gruptan gelen diğer haberler ise, elemanların yeni materyaller üzerinde çalıştığı ve Haziran ayında yeni albümün kayıtlarına başlayacağı yönünde. Reuben'in verdiği müjdeye göre ise, 25 Mayıs akşamı grup sadece Hurricane Town ve Official Bootleg albümlerinden şarkılar değil, aynı zamanda üzerinde çalışmaya başladıkları yeni şarkılardan da bazı kesitler duyacaklarmış. Yaklaşan konser için R. Archer "tekrardan sahnelere dönüp stüdyoda içimize dolan enerjiyi dışarı salmak için sabırsızlanıyoruz" ifadesini kullanmış. Yalnız Stampede'in sahnelere veda ettiği günden bu yana müzik sektörü ve dinleyenler epey bir değişti, saçlar eskisi gibi kabartılmıyor ve 80'lerin ortamından nemalanan pek çok grup şimdi bar köşelerine düşmüş durumda. O yüzden fazla gaza gelmemelerini öneriyoruz biz de.

  Ben grup hakkında daha çok bilgi istiyorum derseniz hiç Google ile uğraşmayın zira fazla sonuç bulamazsınız. Direk buradan buyrun: http://www.myspace.com/stampedeofficial
   
 2. Geçenlerde myspace aracılığıyla dinlemiştim,benim gibi 80'ler aşığı her insan dinlemelidir. Myspace'te The Runner ,Hurricane Town gibi kaliteli şarkılar var ,dinlemenizi öneririm.Ama albümlerini dinlemedim,albümlerine de kısa zamanda göz atmak gerekir.
   

Bu Sayfayı Paylaş