Overdose

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Purgatory tarafından 2 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Artık eskisi gibi müzik konuşmak istiyorum diye düşünürken, açmak arzusunda olduğum ilk grup oldu belki de. Pantera ve Exhorder takipçileri ağırlıkta olmak üzere sevileceğini düşündüğüm bir grup. Agresiflik konusunda kanımca ikisini üst üste koyup katlama potansiyeline sahip. Sadece Circus of Death'i dinleyin ve severseniz devam edin, sevmezseniz bırakın derim.

  Violence, Zombie Factory, Profit, Powerwish, Beyond My Bad Dreams aynı albümden sayacağım sadece bir kaç iyi şarkıdan biri. Şunu söylemeliyim ki vokal rengi ve stili Phil Anselmo'nun ilk dönemlerinin aynısı. Ritm gitar ve davul tonları da zaman zaman Pantera'yı andırsa da beni çok daha fazla gaza getirmeyi başardı her zaman. Pantera'nın ilk zamanlarını alın ve biraz daha akıcı rifflerle birleştirin, işte karşınızda Overdose.

  Herifler Brezilya'dan çıkıp geliyor ve 80'lerin ortalarına doğru olgunlaşan bir grup. İlk zamanlarında daha eğlencelik gibi gözükseler de, 90'daki Addicted to Reality'den 95'teki Scars'a kadar çok iyi gidiyorlar bence. Ritm gitarın yırtıcılığı ve yeri gelince aldığı tok ton bana harika geliyor. Davul genelde böyle bir sound içinde geri planda kalabilir ama bunlarda o da yok. Her şeyi net bir şekilde duyabiliyoruz. Artık Post-Thrash'mı deriz, Groove'mı deriz bilemiyorum.

  PROFIT!!
   
 2. Favela ve Straight to the Point şarkıları fena değilmiş; davul olayı tespitin de gayet yerinde, Brezilyalılarda bir perkusyon fetişi olduğundan olsa gerek, zira görebildiğim kadarıyla bazı şarkılarda vokal kardeş de perkusyon kullanıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş