Orpharion - Symphonic/progressive Metal

12108868_1184867601523963_4251177014145230852_n.png
op.jpg
Orpharion founded by Kubilay KAPSIZ in 2008.But later band was disbanded.Today;2012 band is reunited with new members.The band generally sounds like symphonic and progressive together.Their musical styles has no boundries.

"Orpharion" name comes from an stringed instrument used in 16th century.The orpharion is a plucked instrument from the Renaissance. It is part of the cittern family. Its construction is similar to the larger bandora.
The name of "Orpharion comes from "Orpheus" and "Arion".

Vocals : Ebru KILIÇ
Guitars : Kubilay KAPSIZ
Drums : Görkem ÇELİK
Bass : Görkem BÜYÜKEŞMELİ
Keys : Gençay SAYIN

Orpharion

Son düzenleme:
Ve beklenen haber. Beklenen teaser... Harika....

Kubilay tebrik ederim. Emeklerine, uykusuz gecelerine, sıkıntılarına, imkansızlıklarına vs. her şeyine tanık oldum. Bu Singleın ne şartlar altında, ne emekler verilerek hazırlandığını biliyorum. Ve harikasınız diyorum.

Maddi manevi tüm desteğimle her zaman yanınızdayım.

Bu daha başlangıç... :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ve beklenen haber. Beklenen teaser... Harika....

Kubilay tebrik ederim. Emeklerine, uykusuz gecelerine, sıkıntılarına, imkansızlıklarına vs. her şeyine tanık oldum. Bu Singleın ne şartlar altında, ne emekler verilerek hazırlandığını biliyorum. Ve harikasınız diyorum.

Maddi manevi tüm desteğimle her zaman yanınızdayım.

Bu daha başlangıç... :)

Adamın hası kendini nasıl da belli ediyor =) Abim teşekkür ederim söyledğin güzel cümleler için elimden geleni ben ve arkadaşlarım yapıyoruz hepimiz adına sana kocaman sevgiler iletiyorum =)

15368812_10157827878190585_967665944_o.jpg
Uzun zamandır sessizliğini koruyan grup çalışmalarını yavaş yavaş paylaşıyor.
2017 de albüm kayıdına başlayacak olan grubun albümden bir parçayı single olarak paylaştı.Parçanın koro bölümünde ise çok değerli yerli ve yabancı müzisyenler yer aldı.Epica , Amaranthe ile olan çalışmaları ile tanınan Ruurd Woltring,Arjen Luıcassen(ayreon) ve leaves eyes ile çalışmaları bulunan vokal ve "Dulcimer"sanatçısı Liesbeth Elvya, ve Belçikalı Surmata grubundan model ve vokal Viktorie Surmøvá "Plutonu kurtarmak" grubundan Burak Yarar ve Korist Emre Gül gruba desteklerini paylaştılar.
Parça aynı zamanda tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Orpharion "Revival"

Grupla ilgili detaylı bilgi için

Facebook : www.facebook.com/orpharionmusic
SoundCloud : www.soundcloud.com/orpharion
YouTube : www.youtube.com/orpharionband
MySpace : www.myspace.com/orpharion
Twitter : twitter.com/orpharionmusic
Reverbnation : www.reverbnation.com/orpharion

Son düzenleme:
Rusyanın ünlü dark/gothic metal grubu Inner Missing ilk kez İstanbul'da!

Ülkemizi ilk kez ziyaret edecek olan,türünde rusyanın en iyisi grubun albümünün çıktığı plak şirketi , aralarında Motorhead,Whitesnake,M.A.B,Blackmore's Night gibi ünlü isimlerin bulunduğu Sleazy Rider Records.
Grup Sigmund(gitar) ve Melaer(klavye) olarak 2 kişiden oluşuyor, çoğunlukla operatik bariton vokallerin ağırlıkta olduğu grubun etkinlendikleri gruplar arasında,my dying bride,katatonia diary of dreams gibi isimler bulunmakta.
Ayrıca bu gecede Inner Missing den önce sahnede olacak olan ülkemizde türünün tek örneği olan Orpharion sahne alacak.
Orpharion senfonik/progresif rock/metal icra etmekte olup ülkemizde belki de türünde tek olan nadir gruplardan.
Etkinliğin detayları ve biletler için etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz.

Biletler RocknRolla Live'da satışta.
+18.
Kapı:19:30
Bilet: Ön satış 20TL,kapıda 25TL

Etkinlik için
Inner Missing
Orpharion

afis.jpg

Geri