Elektro Gİtar Alım

'Elektro Gitarlar' forumunda JDBlack tarafından 9 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Dostlar yeni elektro gitar alacağım , tarz olarak country blues ağırlıklı ancak black sabbath , metallica gibi bir iki heavy-hard-trash gruplarını da çalmak isterim. Klasik gitar geçmişim var en son Asturiası çaldım ancak pena hakimiyetim sıfıra yakın.

http://www.muzikalhizmet.com/gretsch...et-p29798.html

Bu gitarı düşündüm yarı hollow body denedim ayrıca gitarı country blues için müthişti bence çok sıcak bir tonu var ancak çalmak istediğim bir iki hard'n heavy parçasında nasıl performans sergiler bilmiyroum.

Kramer , LTD gitarlar da denedim ama hem görünüşleri itici geldi hem tonları sert . Cort KX1Q ve Kramer Striker Custom da giderken aklımda olan gitarlardı maalesef ikisini de bulamadım ama Gretschi çaldım ve çok beğendim

Amfi olarak Line6 ve Roland önerdiler ben Roland düşünüyorum Micro Cube ama amfinin üstüne oturup çalma hastalığım olduğu için sorun yaratabilir

2. fenderlere baktın mı?

3. Baktımda aşıyor ikinci el bulamadım :(

4. forumda var bi tane buna benzer bişey,du bi arıyım o ilanı,linki atarım bulursam :) pek anlamam bu tarz gitarlardan ama tipi buna benziyodu :D

5. kadıköyde tnt müziğe git 1500 e usa standart strat vardı yanlış hatırlamıyorsam, bu bahsettiğin çin üretim bi gitar ve 1000 liranın üzerinde ne gerek var ekle biraz üstüne araştır 1500 civarlarında çok güzel fenderler bulabilirsin.

6. Arkadaşlar elimde Schecter Avenger vardı onu sıfır değerine verdim zaten kullanılmamıştı B.C Rich NJ Deluxe serisi bir gitar aldım kıyamadım açıkçası paraya :( Amfi de alamadım hala :(

7. ..

8. Hocam gitarı aldım artık da amfi için yardımınız olabilir 350 liraya kadar behringer ve marshall amfileri düşünüyorum ne dersiniz

9. iyi bi laney vardı araştır bi,65 watt ,hoporloru de celeston -umrım doğru yazmışımdır :D- du.param olsa ben alırdım galiba.

Bu Sayfayı Paylaş