Arkadaşlar lütfen yardım :)

'Elektro Gitarlar' forumunda Fader tarafından 16 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar yaklaşık bi yarım saat önce gitarımı yere düşürdüm.Tellerinin saptan uzaklaştığını gördüm.Köprüye baktım vidaları gevşemiş.Daha sonra köprünün vidalarını sıktım teller az bişey yaklaştı fakat gitarın eski hali gibi değil.Napmam gerekiyor ciddi bir sorunmudur :(

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. Ayrıca yere düştükten sonra gitarın telleri de gevşemişti arkadaşlar bunu da belirtmek istedim.Köprü havaya kalkmıştı onun vidalarını sıktım.Ama hala yüksek lütfen yardım :(

3. Gitarin sap baglantisi nasil? Bolt-on, set, vs.

Kopru FR anladigim kadariyla. Yaylari kontrol ettin mi arkadaki. Belki yaylardan biri yerinden cikmistir.

Sapta yamukluk hissediyor musun? Resim falan koyabilirsen daha faydali olur kanimca.

4. geçmiş olsun umarım kalıcı bir hasar yoktor ama bu sorununu sabit başlıklardan birine de yazabilirsin bunun için yeni başlık açmak gereksiz.

5. gitarın bağlantısı bolt-on.Yay dediğiniz içindeki yaylar mı.Sapta herhangi bi yamukluk hissetmiyorum.

6. geçmiş olsun daha önce de benim başıma gelmişti gitarımın klavyesi yaklaşık 3 cm kalkmıştı benim gitarda 2 vida deliği büyümüştü.. bunu da macun kullanarak çözmüştüm... macunu da tutkal ve cok ince talaş ı karıştırarak elde edebilirsin.. mobilyacılarda rahatlıkla bulursunnn .. ama gitar değerliyse ve bu iş eline yatkın değilse hic bulaşma derim :)

macunu buldunn diyelim... yapacağın şeyy .. vidaları sadece klavyeye koymakk ve bi kibrit çöpü ile macunu o açılmış yere sürmekk olacak...

veya
    macunu dökmeden önce kibrit çöplerini diklemesine yanlamasına vsvs 2 veya 3 e bölüp deliğe koyup macunu sürmek ve 3-4 saat beklemek olacakk ;)

7. valla cevapları beklemeden yaptım bişeyler.Bolt-on olduğu için vidalarını önce bi söktüm ondan sonra araya hızlı kaliteli bi yapıştırıcı sürdüm ve sapı sabitleyip vidaladım.Canlı performans sırasında çıkmasın da başka bişey istemiyorum :)

8. iyi yapmışsın eline sağlık

Bu Sayfayı Paylaş