Gitarist Çalışma Yöntemi

arkadaşlar ben kuracağımız grubun solo gitarsit elemanı olucam. Şarkılar üzerinde ne tür çalışmalar yapmalıyım? sololarım iyi, çalışıyorum, ama hep introlar yada işte ne bilim şarkının bir bölümü oluyor ancak benm bulabildiklerim. Ben örneğin bir şarkıyı baştan sona çalabilmek için ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim nereden kaynak vs öğrenmemi sağlayacak araç bulabilirim? yardımlarınz için şimdiden teşekkürler...

Bulmaktan kastınız şarkı çıkartmak mı? Beste yapmak mı?

Bir şarkıyı başından sonuna kadar çalabilmek için şarkının her adımını ayrı ayrı bilmekten geçer. Nerede introya gireceğini, nerede soloya gireceğini, nerede hangi efekti kullancağını bilirsen tüm şarkıyı çalarsın.

Hala tam olarak anlamış değilim ne öğrenmek istediğini.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sinan123 demiş ki:
Bulmaktan kastınız şarkı çıkartmak mı? Beste yapmak mı?

Bir şarkıyı başından sonuna kadar çalabilmek için şarkının her adımını ayrı ayrı bilmekten geçer. Nerede introya gireceğini, nerede soloya gireceğini, nerede hangi efekti kullancağını bilirsen tüm şarkıyı çalarsın.

Hala tam olarak anlamış değilim ne öğrenmek istediğini.

Benim sorunumda burada, şarkının her adımını nasıl öğrenebilirim, bildiklerim introlarla sınırlı kalıyor.. koca şarkıda sadece introları çalcak değilim ya bnde =)

Bir şarkıyı bitirmeden öbürüne geçme. Genelde zor bir kısımla (Ki buda görecelidir) karşılaşıldığında sıkılıp başka bir parçaya geçerler. Hepsi yarım yamalık olur. Guitar Pro Tab kullan. Ordan parçaların tüm ölçülerini ayrı ayrı çalış. Sonra birleştir. En sonda mp3ü aç gruba eşlik et. Çaldınmı takılmadan tamamdır o parça geç diğerine. Bunu yapmazsan klavye hakimiyetin artmaz motifleri birleştiremezsin. Kolay gelsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
metalcafe demiş ki:
Bir şarkıyı bitirmeden öbürüne geçme. Genelde zor bir kısımla (Ki buda görecelidir) karşılaşıldığında sıkılıp başka bir parçaya geçerler. Hepsi yarım yamalık olur. Guitar Pro Tab kullan. Ordan parçaların tüm ölçülerini ayrı ayrı çalış. Sonra birleştir. En sonda mp3ü aç gruba eşlik et. Çaldınmı takılmadan tamamdır o parça geç diğerine. Bunu yapmazsan klavye hakimiyetin artmaz motifleri birleştiremezsin. Kolay gelsin...

ilgilendiğin için teşekkürler dostum. Guitar Pro Tab nasıl bir programdır dicem? şimdi indirebilirmiyim bunu

Guitar pro yu kurduktan sonra 911tabs dan indireceğin tablarla çalışırken tempoyu düşür yavaş çalış sonra tamamen öğrendikten sonra şarkıyı zaten normal hızında çalman pek zor olmayacaktır.Hiçbir zaman kendini sıkma rahat ol çok gerilirsen git suratına soğuk su vur ellerini ovuştur ve gitarı eline al bir miktar daha kolay çalıyomuşsun hissiyatı verir ve kenidne güvenin gelir ;)

Geri